با این حال، یک لایحه دیگر از اپل می‌خواهد تا پرداخت برنامه‌های شخص ثالث را مجاز کند


ایلینوی آخرین ایالت ایالات متحده است که لایحه ای را ارائه کرده است که می تواند اپل و گوگل را مجبور به پذیرش سیستم های پرداخت شخص ثالث در داخل برنامه ها کند.

قانون «آزادی اشتراک مستقیم» که توسط توسعه‌دهنده برنامه Hey Basecamp پشتیبانی می‌شود، می‌خواهد هر دو شرکت را از الزام توسعه‌دهندگان به استفاده از فروشگاه App و Google Play برای فروش نرم‌افزار و اشتراک‌ها منع کند.

حمله ایلینوی به پرداخت های اپ استور

تعداد فزاینده ای از ایالت ها، تنظیم کننده ها و توسعه دهندگان اپلیکیشن ها در حال مبارزه برای از بین بردن تسلط اپل و گوگل بر بازار اپلیکیشن های خود هستند. همه آنها می خواهند قوانین آرام تری را ببینند – به ویژه در مورد پرداخت های درون برنامه ای.

کره جنوبی سال گذشته اولین کشوری بود که قانون جدیدی را اجرا کرد که می‌گوید اپل و گوگل باید به خدمات پرداخت شخص ثالث برای نرم‌افزار و اشتراک‌ها اجازه دهند و سایرین نیز از این قانون پیروی می‌کنند. اکنون ایلینوی در حال افزایش است.

لایحه جدید آن که در روز سه‌شنبه ارائه شد، پیشنهاد می‌کند که اپل و گوگل ممکن است «از یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار نرم‌افزاری که مقیم این ایالت است را ملزم نکنند که از یک سیستم پرداخت درون برنامه‌ای خاص به عنوان روش انحصاری پذیرش پرداخت‌ها استفاده کند».

همچنین به نظر می‌رسد تلافی‌جویی علیه توسعه‌دهنده یا کاربر «به دلیل استفاده از یک سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای یا پلت‌فرم توزیع برنامه دیجیتالی که متعلق به، اداره یا وابسته به» اپل یا Google نیست، ممنوع شود.

پشتیبانی شده توسط Basecamp

این لایحه توسط David Heinemeier-Hansson، مدیر عامل Basecamp، شرکت سازنده برنامه ایمیل Hey، پشتیبانی می شود. در سال 2020، اپل تهدید کرد که Hey را از اپ استور حذف می کند زیرا به کاربران امکان خرید اشتراک از طریق اپل را نمی داد و در عوض آنها را به وب سایت Hey اشاره می کرد.

از آن زمان، هاینه‌مایر هانسون از تعدادی لایحه حمایت کرده است که خواستار قوانین جدیدی هستند که اپل و گوگل را مجبور می‌کنند تا به توسعه‌دهندگان آزادی بیشتری نسبت به پرداخت‌های درون برنامه‌ای بدهند. اما هیچ کدام تا کنون موفق نبوده اند.

آریزونا، مینه‌سوتا و داکوتای شمالی همگی پیشنهادهای مشابهی را ارائه کرده‌اند که خواستار مجاز شدن سیستم‌های پرداخت شخص ثالث در iOS و Android هستند. بدیهی است که اپل و گوگل علیه آنها لابی کردند و آنها در نهایت در آب مردند.

در حالی که ایلینوی ممکن است در حال مبارزه با یک نبرد بازنده باشد، اما هنوز نام دیگری برای اضافه کردن به لیست کسانی است که برای بازارهای نرم افزاری عادلانه تر می جنگند.مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Apple TV +
اخبار اپل
«اتاق شلوغ» با هنری ایکنبری و سایر بازیگران Apple TV + بازیگران خود را تکمیل می کند.

منبع: Bryan M. Wolfe / iMore Apple TV + همچنان به تکمیل بازیگران خود برای مجموعه گلچین آینده ادامه می دهد اتاق شلوغ با انبوهی از ستاره های جدید که روی پروژه امضا می کنند. همه آنها به تام هالند و بسیاری دیگر ملحق خواهند شد تا چیزی که می …

اخبار اپل
تقاضای زیاد باعث می‌شود آیفون از قفسه‌های فروشگاه‌ها خارج شود

مشکلات اقتصادی جهانی باعث کاهش تقاضای آیفون نمی شود. عکس: Leander Kahney / Cult of Mac به گفته یک تحلیلگر محترم، تقاضای آیفون همچنان قوی است. این با وجود مشکلات زنجیره تامین که تولید سایر محصولات اپل را کند می کند. این تحلیلگر نسبت به اپل خوش‌بینانه است و می‌گوید …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
انصراف لوپیتا نیونگو از اپل تی وی + نمایش “بانوی دریاچه”

Lupita Nyong’o اکنون از برنامه تلویزیونی + Apple TV انصراف داده است خانمی در دریاچه، اگرچه فصلی برای تغییر مشخص نشده است. با این حال، نیونگو فرمی برای ترک پروژه ها دارد، اما برنامه ریزی همه گیر دلیل خروج آنها از نمایش HBO Max بود. آمریکانا دو سال پیش. این …