تلاش TSMC برای دستیابی به هدف بی‌طرفی کربن اپل: گزارش

لابی TSMC
اخبار اپلگزارشی در مورد زنجیره تامین ادعا می کند که تامین کنندگان اپل تا رسیدن به هدف شرکت برای خنثی شدن کربن تا سال 2030 فاصله زیادی دارند. گزارش شده است که هدف بالا فشار بر زنجیره تامین این شرکت است.

دیجی تایمز ادعا می کند که پیشرفت تامین کننده تراشه Apple TSMC به سمت اهداف بی طرفی کربن سازنده آیفون کند است. منابع ناشناس افزودند که ریخته گری مجبور شد برای رسیدن به اهداف خود تلاش بیشتری کند. این گزارش می گوید که سازنده تراشه تایوانی نگران هزینه های بی طرفی کربن و چالش خرید انرژی کافی از منابع تجدیدپذیر یا “سبز” است.

فشار اپل بر TSMC برای دستیابی به هدف انتشار گازهای گلخانه ای نیز تأثیری دومینویی بر زنجیره تامین TSMC دارد. این کارخانه بر صدها صنعت کوچکتر که فقط به غول بزرگ اهمیت می دهند فشار وارد می کند تا با روی آوردن به انرژی های تجدیدپذیر، ردپای کربن خود را کاهش دهند. گزارش شده است که به تامین کنندگان کوچکتر هشدار می دهد که در صورت عدم تغییر به فرآیندهای زیست محیطی ممکن است سفارشات خود را از دست بدهند. گفته می شود که برخی از این ارائه دهندگان از سازنده تراشه و سازمان های بزرگتر کمک گرفته اند. TSMC معتقد است که انتشار کربن کمتر به آن کمک می کند رقابتی بماند و کارایی تولید را در دراز مدت بهبود بخشد.

به یاد بیاورید، در ماه مارس سال گذشته، اپل اعلام کرد که بیش از 110 شرکای تولیدی خود در سراسر جهان به استفاده 100 درصدی از انرژی های تجدیدپذیر روی آورده اند. در آن زمان، این شرکت اعلام کرد که این اقدام باعث کاهش 15 میلیون تنی انتشار CO2e در سال می شود. اپل همچنین متعهد به سرمایه گذاری در پروژه های ذخیره انرژی در کالیفرنیا است. این شرکت همچنین هنگام عرضه آیفون 13 و اپل واچ سری 7 از دوستدار محیط زیست خود ابراز تاسف کرد.

TSMC تامین کننده اصلی تراشه های SoC اپل است که در آیفون، آی پد، مک و اپل واچ استفاده می شود. او برنامه خود را برای کاهش 20 درصدی مصرف انرژی در زنجیره تامین تا سال 2030 اعلام کرد. در همین حال، تقاضا برای فرآیند تولید TSMC همچنان در حال رشد است. در عین حال، هزینه های تولید نیز به دلیل اهداف زیست محیطی و هزینه های مرتبط با تامین انرژی سبز در حال افزایش است. اهداف زیست محیطی ممکن است “خطرات عمده” برای TSMC در آینده باشد.

[Via DigiTimes]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …

اخبار اپل
آیا این ریگ استودیو نمایشگر دوگانه «راه اندازی رویایی» شما خواهد بود؟ [Setups]

شما به اندازه کافی تنظیمات رایانه را به صورت آنلاین نگاه می کنید و متوجه می شوید که مردم هرگز واقعاً با آنها کار نمی کنند. همیشه چیزی برای اضافه کردن وجود دارد. ممکن است برخی از تجهیزات به دلیل تأخیر در حمل و نقل متوقف شده باشد، یا مالک …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
قبل از نمایش 10 ژوئن، تریلر گزگز فصل 3 «For All Mankind» را تماشا کنید.

Apple TV + امروز تریلر جدیدی از این نمایش موفق را به اشتراک گذاشته است برای تمام بشریت و فصل سوم آن در حالی که همچنین تایید می کند که در 10 ژوئن پخش خواهد شد. فصل جدید پس از تمرکز دو فصل گذشته بر روی ماه، حول محور مسابقه …