تیم سوئینی ادعای مشکوک درآمد اپل را مطرح می کند و حامیانش را “بوزوس” می نامد.


تیم سوئینی، مدیرعامل اپیک گیمز، رکوردشکنی درآمد سه ماهه اول اپل را در جدیدترین اخبار توییتر خود محکوم کرد و مدعی شد که «بسیاری از پولی که اپل به دست می آورد «به درستی متعلق به آن ها نیست».

در پاسخ به تماس کسب درآمد رکوردشکنی اپل در سه ماهه اول، سوینی در توییتر اعلام کرد:

البته اپل بیش از هر شرکت دیگری درآمد کسب می کند. بسیاری از پولی که آنها به دست می آورند به درستی مال آنها نیست! آنها با اعمال انحصار و مالیات بر توزیع و پرداخت اپلیکیشن، آن را از مصرف کنندگان و شرکت های کوچکتر می گیرند.

همانطور که بلافاصله توسط نظرات از جمله اشاره شد 9to5Mac شانس میلربا توجه به اینکه نزدیک به 85 درصد از درآمد اپل در سه ماهه اول سال 2022 (104 میلیارد دلار از 123.9 میلیارد دلار به طور دقیق) از فروش سخت افزاری بهترین آیفون های اپل مانند آیفون 13، آی پد، مک، و… پوشیدنی هایی مانند اپل واچ و دستگاه های خانگی. تنها 15 درصد از محدوده خدمات اپل است که شامل اپ استور اپل و درآمد حاصل از توزیع برنامه iOS است، اما همچنین شامل چندین جریان درآمد پرسود قابل توجه دیگر از جمله ذخیره سازی iCloud و اشتراک، Apple Music، و احتمالاً شامل مقدار زیادی پول پرداخت شده توسط Google است. به اپل برای این امتیاز که موتور جستجوی پیش‌فرض در iOS باشد، رقمی که بین 8 تا 12 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

توییت اصلی سوئینی به اندازه کافی پاسخ های نامطلوب ایجاد کرد که او آن را پیگیری کرد بیان می کند:

بسیاری از توییت‌های امروزی باعث می‌شود که یک ظالم قدرتمند از هر یک از ما در برابر خود محافظت کند و برای پرداخت آن از همه ما مالیات بگیرد. این بوزوها لیاقت زندگی در دنیا را دارند زیرا از آنها حمایت می کنند. بقیه ما این کار را نمی کنیم.

در پاسخ به میلر، سوینی نیز ادعا کرد پولی که به «مالیات اپلیکیشن اپل» نسبت داده می‌شود، سود بیشتری «از آن چیزی است که همه شرکت‌ها در تاریخ به‌جز تعداد انگشت شماری از آن‌ها تا به حال کسب کرده‌اند». وی اطلاعات بیشتری در رابطه با این ادعا ارائه نکرد.

در مصاحبه ای در سال 2020 با iMore، نیل سایبارت، تحلیلگر اپل، خاطرنشان کرد که اگرچه اپ استور سودآور است، “در نهایت سهم کمی از سود ناخالص کلی اپل را نشان می دهد” و بر اساس تخمین های خود “حاشیه سود خالص اپ استور به اندازه ای نیست”. آنطور که اجماع فرض می کند بالاست.» سایبارت اخیراً به نظرات سوینی پاسخ داده است اظهار داشت که سوئینی “گازلایت” بود و اپ استور حدود 5 درصد از درآمد اپل را به خود اختصاص داد، و باز هم تاکید کرد که حاشیه های ناخالص اپ استور “آنطور که اکثر مردم تصور می کنند بالا نیست.”

اپل و اپیک گیمز در حال آماده شدن برای دور دوم نبرد حقوقی خود هستند، زیرا هر دو طرف به دنبال تجدید نظر در مورد حکم صادر شده توسط دادگاه در سال گذشته هستند که بیان می‌کرد اپل انحصار توزیع اپلیکیشن‌های iOS را ندارد، اما دیگر نباید این کار را انجام دهد. اجازه می دهد تا توسعه دهندگان را از ارسال مشتریان خود به روش های پرداخت جایگزین خارج از iOS باز دارد.

این شرکت همچنان با فشار بیشتری در سراسر جهان مواجه است تا فروشگاه App خود را برای پرداخت های جایگزین، به ویژه در هلند و کره جنوبی باز کند.مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی مبتنی بر یادگیری ماشینی را به نمایش می‌گذارد

برای بزرگداشت روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل برخی از ویژگی‌های دسترسی جدید را نشان داده است که در اواخر امسال در iPhone، iPad، Apple Watch و Mac در دسترس خواهند بود. این شرکت می‌گوید که این ویژگی‌ها، «پیمایش، اتصال و بهره‌مندی بیشتر از محصولات اپل» را برای افراد دارای …

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …