“خدمتکار” برای فصل 3 سریال عجیب و غریب سوپرنچرال بازمی گردد [Apple TV+ recap]

اخبار اپل


خدمتگزار، تاریک ترین و هیجان انگیزترین برنامه دیوانه وار اپل تی وی +، جمعه برای فصل سوم خود بازمی گردد. خانواده ترنر و کابوس عرفانی آنها سرانجام به گوشه هایی برگشته اند که نمی توانند از آن بازگردند. حالا وقت آن است که ببینیم نویسندگان برای این باند دزد، دروغگو و گناهکار چه در سر دارند.

کارگردان/تهیه کننده M. Knight Shamalan و زاده فکر نویسنده نویسنده Tommy Basgalop امروز سه ساله هستند – و من نمی توانستم از حضور در مهمانی خوشحال باشم.

خدمتگزار خلاصه: “خر”

در ابتدای فصل 3 با عنوان «خرها»، دایه عجیب و غریب لین (با بازی نل تایگر فری) سرانجام از فرقه مذهبی که در آن بزرگ شده بود جدا شد. او این کار را برخلاف میل صریح عمویش جورج (بوریس مک‌گیور) و خاله جوزفین (باربارا سوکووا)، خشن‌ترین فرستاده گروه، انجام داد.

در حالی که لین هنوز در آستانه است، ترنر سرانجام زندگی را دوست دارد. شان (توبی کبل)، دوروتی (لورن امبروز) و برادرش جولیان (روپرت گرینت) بالاخره از کودکی جریکو تحت مراقبت خود لذت می‌برند و در مورد همه چیزهایی که برای رسیدن به اینجا گذرانده‌اند احساس گناه نمی‌کنند تا خانواده‌ای شاد باشند.

قبل از آن در خدمتگزار

اگر تازه وارد هستید خدمتگزاردر اینجا یک پیشینه کوچک وجود دارد: لین در ترنر ظاهر شد زیرا آنها به کمک نیاز داشتند، کاری که اعضای فرقه مذهبی او انجام می دهند. دوروتی جریکو را اندکی پس از تولدش از دست داد و از نظر ذهنی او را با یک عروسک احیا شده با ظاهری واقعی جایگزین کرد. شان و جولیان حوصله نداشتند به او بگویند که با یک بچه قلابی سرگرم می شود.

و سپس یک روز لیان به نوعی عروسک جریکو را با یک نوزاد زنده واقعی جایگزین کرد. دوروتی طوری رفتار نکرد که انگار چیزی تغییر کرده است. سپس لیان با جریکو ناپدید شد و ترنر باید ربوده می شد تا هر دوی آنها را بازگرداند که اعضای فرقه را بیرون آورد تا آنها را بیرون آورد. پس از یک نبرد کوتاه، ترنر و لیان پیروز شدند.

البته، خوشبختی بسیار دور است، خیلی دور خیلی دور. لیان نمی تواند از ترس انتقام بی صداقتی اش بیرون برود. او همچنین پس از ترک گروه توانایی خود را در درمان حیوانات از دست داد. جولیان به تلاش برای جدا شدن از او ادامه می دهد (از لحاظ فنی با دختر دیگری که در مرکز توانبخشی ملاقات کرده قرار ملاقات می گذارد)، اما او به او اجازه نمی دهد، همچنین می ترسد که اگر دور از چشم او باشد، آسیب ببیند. (تقریباً کشته شدن توسط یک لامپ سقفی در حال سقوط تأیید می کند که آسیب معنوی در هر گوشه ای در کمین است.)

دوروتی، مثل همیشه، تنها است ظاهر می شود برای رهایی از چنگال تروما و تراژدی، حتی اگر این عمدتاً یک عمل ظریف نادیده گرفتن عمدی همه چیزهایی است که همیشه در اطراف او اتفاق می افتد.

در ابتدا به نظر می رسد که لیان بیش از حد محتاط است … اما بعد کسی وارد خانه می شود.

این جادوی قدیمی شاملان

عجیب ترین خانواده تلویزیون برای فصلی دیگر دوباره کنار هم هستند.
عکس: Apple TV +

M. Knight Shamalan برای این افتتاحیه فصل به صندلی کارگردانی بازمی گردد و لمس او احساس می شود. حرکات دوربین شگفت‌انگیزی در همه جا وجود دارد، از چند زوم شوم قدیمی گرفته تا چرخ دستی‌های با صدای بلند و استفاده عالی از فضای منفی و بدخواهانه.

به عنوان مثال، آخرین فریم اپیزود را در نظر بگیرید، که در آن یک مانکن درست بالای شانه لیان آویزان شده و او به شدت به یک پروانه خیره شده است. یا زمانی که او هر تماسی را که خانواده ترنر در طول تعطیلات خود در فیس تایم برقرار می کنند، اسکن می کند. همیشه شخصیتی در دوردست ها وجود دارد که به نظر می رسد در حال جاسوسی از خانواده است.

بین این فصل و فصل قبل، شیامالان و فیلمبردار مایک گیولاکیس فیلم خود را منتشر کردند. ستاره، که سطح فیلمبرداری ژانر را بالا برده اند و خوب است که دوباره در دستانشان باشند.

غریبه ها برای پیروزی

تجارت اپیزود این هفته روی ریسک‌های قابل قبولی کم است، نه تمرکز بر آن هم بسیاری از حوادث (اگرچه سرقت یک معامله بزرگ است). در عوض، نشان می دهد که یک روز از زندگی لیان چگونه است. او دفتر خاطرات نگه می دارد، قفل در و پنجره را دوباره چک می کند، آنها را تمیز می کند و در زیرزمین (درست جایی که خاله ژوزفین را دفن کرده است) سوپ گوجه می خورد. و به دعوت شان، یک بطری کامل شراب می نوشد.

این چیزها نشان دهنده کار عالی نل تایگر فری است که معمولاً به اندازه لیان سرسخت و به راحتی می ترسد سرگرمی ندارد. تماس تلفنی مستی او با دستیار شان توبه (تونی رولوری)، با لباس شنایی که دوروتی برایش خریده بود، روی او پوشانده بود، اما نه واقعا بر بدن او از ترس بی نظمی یک لهجه است.

او می پرسد: “توبی، می خواهی بیایی؟” “هیچکس اینجا نیست. من لباس شنا می پوشم. اینها دو تکه هستند.” عالی.

کل بازیگران به روش های غیر سنتی عالی هستند. در واقع، آمبروز، گرینت و کبل به نظر می‌رسد می‌خواهند ببینند چه کسی می‌تواند کمترین تأثیر متقاعدکننده‌ای را از یک انسان بگذارد – و این توهین نیست. این باعث می شود عالی تلویزیون.

به طور کلی، قسمت ابتدایی فصل 3 ما را به دنیای نگران کننده بازمی گرداند خدمتگزار بدون پرتاب کردن ما به اعماق من هستم خیلی بد و ناخوشایند برای بازگشت به طول موج این نمایش هیجان زده هستم. چنین چیزی در تلویزیون وجود ندارد.

من در حال تماشا هستم خدمتگزار در Apple TV +

فصل 3 از خدمتگزار در 21 ژانویه 2022 نمایش داده می شود. قسمت های جدید هر جمعه دنبال می شود.

رتبه بندی: TV-MA

نگاه کن: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه ای طولانی از مقاله های ویدئویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او در مورد صدای دهکده، تفسیر فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او نویسنده است سینمافاژی: درباره فرم کلاسیک روانگردان توب هوپر، بر کارگردان 25 فیلم بلند و کارگردان و ویراستار بیش از 300 مقاله ویدیویی که می‌توانید در Patreon.com/honorszombie بیابید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …

اخبار اپل
چگونه از میانبر جدید Apple Accessibility Assistant برای ارزیابی نیازهای خود استفاده کنید

منبع: متیو کاسینلی / آی‌مور روز سه‌شنبه، اپل پیش‌نمایش ویژگی‌های دسترسی جدیدی را که امسال به پلتفرم‌های آن‌ها می‌آیند، از جمله ابزارهای ناوبری، سلامتی و ارتباطی جدید در کنار روز جهانی آگاهی از دسترسی (GAAD) ارائه کرد. از جمله این اعلان‌ها، گسترش میانبر دستیار دسترسی به مک و اپل واچ …