در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد بزرگترین سه ماهه اپل تا کنون بدانید


اپل در سه ماهه دسامبر تعداد زیادی آیفون و مک فروخت. و نتیجه همان چیزی است که تیم کوک، مدیر عامل شرکت، آن را “بزرگترین سه ماهه شرکت تا کنون” نامید.

خود را در جزئیات غرق کنید تا ببینید اپل چقدر موفق بوده است.

اپل رکوردهای بسیاری را برای تمام دوران ها به ثبت رسانده است

مدیران اپل بلافاصله پس از اعلام سود هر سه ماه یک بار کنفرانس تلفنی با سرمایه گذاران و مطبوعات برگزار می کنند. این همیشه شامل لوکا ماستری مدیر مالی می شود که به جزئیات مالی نگاه می کند تا کمی رنگ به آن اضافه کند. نتایج سه ماهه اول سال 2022 در بسیاری از دسته بندی های محصول به قدری قوی بود که خلاصه او حاوی عبارت “رکورد تمام دوران” حدود 20 بار بود.

این شرکت رکورد درآمد تمام دوران را برای سه ماهه به ثبت رساند. درآمد خالص رکوردی بی سابقه را ثبت کرد. درآمد حاصل از آیفون، مک، ابزارهای پوشیدنی و خدمات، رکوردی را برای همیشه به ثبت رساند. پایه نصب‌شده آیفون، آی‌پد و مک رکوردهایی را برای همه زمان‌ها ثبت کرد. و این شامل رکوردهای تمام دوران در تمام بخش های جغرافیایی می شود.

تیم کوک، مدیر عامل شرکت نیز به بازی ملحق شد و گفت: “ما خوشحالیم که می بینیم پایگاه دستگاه های نصب شده فعال ما اکنون رکورد جدیدی با بیش از 1.8 میلیارد دستگاه دارد.”

به طور خلاصه، اپل یک سه ماهه عالی داشت. و نتایج آن بسیار فراتر از پیش بینی تحلیلگران بود. – اد هاردی

اخبار مربوط به “اوج” رشد آیفون ممکن است تا حد زیادی اغراق آمیز باشد

در طی مکالمه‌ای در مورد رکورد سود اپل در روز پنجشنبه، یک تحلیلگر در مورد چشم‌انداز رشد آیفون با استناد به نظرات گذشته که نشان می‌دهد این گوشی هوشمند احتمالاً قبلاً به اوج خود رسیده است، سؤال کرد.

خوب، بسیاری از بازارهای جهانی ممکن است در این مورد چیزی برای گفتن داشته باشند، به خصوص که جهان به سمت پذیرش 5G حرکت می کند.

همانطور که Luca Maestri اشاره کرد، درآمد آیفون علیرغم محدودیت های عرضه، سالانه 9 درصد رشد کرد و به رکورد 71.6 میلیارد دلار رسید.

و همانطور که تیم کوک اضافه کرد، مدل‌های آیفون در بازارهای مختلف از مدل‌های آیفون بهتر عمل می‌کنند، «از جمله پنج مدل برتر در ایالات متحده و استرالیا، چهار مورد برتر در چین شهری، دو مورد از سه مدل برتر در بریتانیا، سه مورد از چهار مورد برتر در فرانسه. و آلمان و چهار نفر از چهار نفر برتر در ژاپن.

کوک چشم انداز مثبت آیفون را برجسته کرد، به خصوص که 5G محبوبیت پیدا کرد.

او گفت: «ما هنوز واقعاً در آغاز 5G هستیم. منظورم این است که اگر به پایه نصب نگاه کنید و ببینید چند نفر از 5G در مقابل خیر هستند، و می‌دانید که ما آن اعداد دقیق را اعلام نمی‌کنیم، اما می‌توانید کمی ریاضی انجام دهید و آنها را ارزیابی کنید. ما دیدگاه بسیار خوش بینانه ای نسبت به آیفون در درازمدت داریم.» “دیوید اسنو.”

M1 Mac حداکثر

سیلیکون اپل، که جدیدترین مک‌ها را تامین می‌کند، به افزایش فروش رایانه‌ها دامن می‌زند. درآمد مک در طول سه ماهه تعطیلات به 10.9 میلیارد دلار رسید (یک بار دیگر، به قول Maestri، “رکورد تمام دوران”).

مصرف کنندگان نمی توانند به اندازه کافی از تراشه های سفارشی کوپرتینویی که ترکیبی قدرتمند از قدرت و کارایی را ارائه می دهند، استفاده کنند.

Maestri گفت: “بیشتر فروش Mac از دستگاه های مجهز به M1 است که به جذب رکورد تعداد ارتقاء در سه ماهه دسامبر کمک کرد.” “تحرک ما در این رده بسیار چشمگیر است، زیرا شش فصل گذشته بهترین شش فصل برای یک مک بوده است.”

کوک همچنین سیلیکون اپل را عاملی برای فروش چشمگیر ذکر کرد.

او گفت: «پاسخ تا حد زیادی به دلیل M1 است. از هر 10 فروش، شش مورد به افرادی است که تازه وارد مک هستند.

و این صاحبان جدید M1 Mac؟ به گفته کوک، آنها هیجان زده هستند.

او گفت: «رضایت مشتری خارج از نمودار است. “لوئیس والاس.”

اما محدودیت‌های اجزا به آی‌پد ضربه سختی می‌زند

اگر به رکورد تاریخ خود دقت کرده اید، ممکن است متوجه شده باشید که iPad رکوردی را ثبت نکرده است. در واقع، کاهش یافت – تنها دسته محصول اپل، که رشد سالانه را در سه ماهه دسامبر نشان نداد.

اما مدیران اپل در طول کنفرانس به سرعت به این موضوع اشاره کردند که این به دلیل تقاضای کم برای تبلت ها نیست. تیم کوک گفت: «مشکل آی‌پد – و این یک محدودیت بسیار مهم در سه ماهه دسامبر بود – در این گره‌های قدیمی که من در مورد آن صحبت می‌کردم، بسیار بود. در واقع تمام مشکل در این حوزه بود.»

وقتی می‌گوید «گره‌های قدیمی»، کوک به معنای پردازنده‌هایی است که به غیر از پردازنده اصلی وارد آی‌پد می‌شوند. رایانه ها از مجموعه ای از آنها استفاده می کنند و کمبود جهانی تراشه ها منجر به کمبود برخی از تراشه هایی شده است که iPad به آنها نیاز دارد. این بدان معنی است که برخی از افرادی که می خواستند تبلت بخرند به دلیل در دسترس نبودن آنها نمی توانند.

و این به اپل لطمه می زند: در حالی که درآمد iPad به 7.2 میلیارد دلار رسیده است، این کاهش 14 درصدی نسبت به سال گذشته است. در مقایسه، درآمد مک 25 درصد و درآمد آیفون 9 درصد رشد داشته است. – اد هاردی

تحقیق و توسعه اپل و متاورس

به طرز تکان دهنده ای، کوک فاش نمی کند که چه نوع محصولات جدیدی پس از آن از خط لوله اپل خارج می شود. بنابراین ما تاییدی در مورد پروژه های طولانی مدت مانند هدست های واقعیت ترکیبی یا خودروهای خودران در طول کنفرانس تلفنی روز پنجشنبه دریافت نکردیم.

وقتی از کوک در مورد متاورژنی که شرکت‌هایی مانند متا به شدت (و به طور عمومی) روی آن تمرکز می‌کنند، سؤال شد، قطعاً از شما می‌خواهد بدانید که اپل به آینده نگاه می‌کند.

کوک گفت: “ما شرکتی در زمینه نوآوری هستیم، بنابراین همیشه در حال تحقیق در مورد فناوری های جدید و نوظهور هستیم و من به طور طولانی در مورد اینکه چگونه این حوزه برای ما بسیار جالب است صحبت کردم.” ما در حال حاضر بیش از 14000 برنامه ARKit را در اپ استور داریم که امروزه تجربیات شگفت‌انگیز AR را برای میلیون‌ها نفر فراهم می‌کنند. بنابراین ما پتانسیل های زیادی را در فضا می بینیم و بر این اساس سرمایه گذاری می کنیم.”

کوک همچنین از رویکرد مخفی اپل برای توسعه محصول دفاع کرد.

او گفت: ما مدل کمی متفاوت از سایر شرکت ها داریم. ما سعی می‌کنیم زمانی که چیزها آماده هستند یا نزدیک به آمادگی هستند، چیزهایی را اعلام کنیم، و سعی می‌کنیم عنصر غافلگیری را حفظ کنیم… و فکر می‌کنم این برای ما موفقیت‌آمیز بوده است.»

کوک در پاسخ به سوالی درباره هزینه های تحقیق و توسعه اپل، به تمرکز این شرکت بر روی “تقاطع سخت افزار، نرم افزار و خدمات” اشاره کرد.

او گفت: «ما فکر می‌کنیم جادو واقعاً در اینجا اتفاق می‌افتد و بهترین‌ها را در اپل به نمایش می‌گذارد.

وی با بیان اینکه این شرکت به افزایش هزینه های تحقیق و توسعه خود ادامه می دهد، گفت: زمینه هایی وجود دارد که بیشتر از ما علاقه مند شده اند و ما در حال سرمایه گذاری در آنها هستیم.

او گفت: «سرمایه گذاری زیادی روی چیزهایی وجود دارد که در حال حاضر در بازار نیستند – مثل همیشه. “لوئیس والاس.”مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی مبتنی بر یادگیری ماشینی را به نمایش می‌گذارد

برای بزرگداشت روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل برخی از ویژگی‌های دسترسی جدید را نشان داده است که در اواخر امسال در iPhone، iPad، Apple Watch و Mac در دسترس خواهند بود. این شرکت می‌گوید که این ویژگی‌ها، «پیمایش، اتصال و بهره‌مندی بیشتر از محصولات اپل» را برای افراد دارای …

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …