رگولاتور هلندی می گوید برنامه اپل برای پرداخت در برنامه های شخص ثالث کافی نیست، اپل را 5 میلیون یورو جریمه کرد.

رگولاتور هلندی می گوید برنامه اپل برای پرداخت در برنامه های شخص ثالث کافی نیست، اپل را 5 میلیون یورو جریمه کرد.
اخبار اپل


تنظیم کننده بازار هلند اپل را 5 میلیون یورو جریمه کرد زیرا تغییرات آن در دستورالعمل های اپ استور الزامات تعیین شده در تصمیم قبلی در مورد استفاده از سیستم های پرداخت شخص ثالث در برنامه های دوستیابی را برآورده نمی کند.

اداره مصرف کننده و بازار (ACM) قبلاً به اپل دستور داده بود که به برنامه های دوستیابی اجازه دهد از سیستم های پرداخت شخص ثالث استفاده کنند. ACM جریمه 5 میلیون یورویی را به عنوان جریمه اولیه اعمال کرد. اگر اپل شرایط را برآورده نکند، مجموع جریمه ممکن است به 50 میلیون یورو در مراحل 5 میلیون یورویی در هر هفته افزایش یابد.

ACM در یک بیانیه مطبوعاتی به تغییرات اپل اعتراض کرده است. این می گوید که توسعه دهندگان برنامه دوستیابی فقط می توانند “علاقه” خود را به استفاده از سیستم های پرداخت شخص ثالث ابراز کنند. هنگامی که توسعه دهندگان علاقه خود را ابراز کردند، راه پیش رو آسان نیست. این مقام خاطرنشان کرد که برنامه‌ها باید برای حق خاصی از App Store که به آنها اجازه می‌دهد از سیستم‌های پرداخت شخص ثالث استفاده کنند، از اپل درخواست و مجوز بگیرند.

علاوه بر این، اپل از توسعه دهندگان می خواهد که بین گزینه خرید درون برنامه ای شخص ثالث و راهی برای هدایت کاربران به گزینه های پرداخت خارجی یکی را انتخاب کنند. ACM معتقد است که اپل نباید توسعه دهندگان را مجبور به انتخاب کند، بلکه باید به آنها هم گزینه و هم آزادی انتخاب بدهد.

اپل باید شرایط دسترسی خود به اپ استور هلندی را برای ارائه دهندگان اپلیکیشن دوستیابی تنظیم کند. در اپ استور، ارائه دهندگان اپلیکیشن دوستیابی نیز باید بتوانند از سیستم های پرداختی غیر از سیستم پرداخت اپل استفاده کنند. علاوه بر این، ارائه دهندگان برنامه دوستیابی باید بتوانند به سیستم های پرداخت خارج از برنامه تکیه کنند. این در دستوری مشروط به پرداخت‌های دوره‌ای دارایی، که ACM در آگوست 2021 به اپل تحمیل کرد، بیان شد.

در حال حاضر، اپل نحوه دریافت کمیسیون خود را برای پرداخت های پردازش شده توسط اشخاص ثالث فاش نکرده است. پیش از این، اپل توضیح داد که اگر به جایگزین های پرداخت شخص ثالث اجازه دهد، برای هر تراکنش شخص ثالث هزینه ثابتی دریافت می کند. با این حال، این شرکت هنوز چنین سیستمی را توسعه نداده است.

آیا شما معتقدید که اپل مجبور خواهد شد قوانین هلند را رعایت کند یا جریمه را بپردازد و طبق معمول به کار خود ادامه دهد؟ نظرات خود را در بخش نظرات به ما بگویید!

[Via ACM]مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی نوآورانه را پیش‌نمایش می‌کند

17 مه 2022 بیانیه مطبوعاتی اپل ویژگی‌های دسترسی نوآورانه را پیش‌نمایش می‌کند که قدرت سخت‌افزار، نرم‌افزار و یادگیری ماشین را ترکیب می‌کند ویژگی‌های نرم‌افزاری که اواخر امسال عرضه می‌شوند، ابزارهای جدیدی را برای ناوبری، سلامت، ارتباطات و موارد دیگر به کاربران دارای معلولیت ارائه می‌دهند کوپرتینو، کالیفرنیا اپل امروز ویژگی‌های …