سه ماهه boffo اپل به راحتی انتظارات وال استریت را شکست می دهد

اخبار اپل


اپل در سه ماه آخر سال 2021 123.9 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است که نسبت به سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است. مهمتر از آن، به طور قابل توجهی بالاتر از آن چیزی است که تحلیلگران مالی پیش بینی کرده بودند.

تمام این درآمد منجر به درآمد سه ماهه هر سهم رقیق شده 2.10 دلار شد. باز هم، که کاملاً انتظارات را شکست داد.

اپل بهترین سه ماهه خود را تجربه کرد

وال استریت انتظار داشت اپل در دوره اکتبر تا دسامبر 118 میلیارد دلار درآمد داشته باشد. این شرکت 5 درصد از آن فراتر رفت.

این یک رکورد درآمد تمام دوران را به همراه داشت و رکورد قبلی 111 میلیارد دلاری را که در سه ماهه تعطیلات 2020 کسب شده بود، پشت سر گذاشت.

دوره اکتبر تا دسامبر سه ماهه مالی سه ماهه اول سال 2022 اپل است.
نمودار: اد هاردی / فرقه مک

تحلیلگران همچنین پیش بینی کرده بودند که سود هر سهم در سه ماهه گذشته به 1.88 دلار برسد. اپل تقریبا 12 درصد از آن پیشی گرفت.

رشد برای آیفون، مک، پوشیدنی ها و خدمات

آیفون محصول پیشرو اپل است و درآمد حاصل از گوشی ها بالغ بر 71.6 میلیارد دلار است. این افزایش 9 درصدی نسبت به سال گذشته است. آیفون 13 که پاییز گذشته عرضه شد، فروش خوبی دارد.

توجه داشته باشید که دوره اکتبر تا دسامبر (به طور گیج کننده) سه ماهه مالی سه ماهه اول سال 2022 اپل است.

درآمد اپل آیفون سه ماهه اول 2022
درآمد آیفون 9 درصد افزایش یافت که به بالاترین حد خود رسید.
نمودار: اد هاردی / فرقه مک

درآمد حاصل از فروش مک در سه ماهه دسامبر به 10852 دلار رسید. این افزایش 25 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. به گفته مدیران اپل، مک‌هایی که از پردازنده‌های قدرتمند سری M استفاده می‌کنند، فروش را افزایش می‌دهند.

درآمد مک اپل سه ماهه 1 2022
شش سه ماهه آخر بهترین شش فصل مک بوده است.
نمودار: اد هاردی / فرقه مک

دسته پوشیدنی، خانه و لوازم جانبی اپل به میزان زیادی به کل درآمد افزوده است. در سه ماهه تعطیلات به 14.7 میلیارد دلار رسید. این یک افزایش 13 درصدی نسبت به سال گذشته است.

این شرکت مشخص نمی کند که چه مقدار پول از هر محصول در این دسته بندی «همه چیز»، چه اپل واچ، ایرپاد، هوم پاد یا لوازم جانبی دیگر، به دست می آید.

محصولات پوشیدنی اپل و درآمد خانگی سه ماهه اول 2022
رشد 13 درصدی در دسته لوازم پوشیدنی، خانه و لوازم جانبی جای عطسه نیست.
نمودار: اد هاردی / فرقه مک

خدماتی مانند App Store و Apple Music مجموعا 19.5 میلیارد دلار است. این افزایش 24 درصدی نسبت به سال گذشته است. توجه داشته باشید که اپل بیش از هر محصولی به جز آیفون از خدمات درآمد کسب می کند.

متأسفانه، اپل همچنین میزان درآمد هر سرویس را مشخص نمی کند. بنابراین هیچ راهی برای پیگیری رشد، به عنوان مثال، Apple TV + وجود ندارد.

درآمد مک اپل سه ماهه 1 2022
رشد خدمات برای آینده اپل حیاتی است.
نمودار: اد هاردی / فرقه مک

موسیقی به گوش سرمایه گذاران

وال استریت در حال حاضر واکنش مثبتی به این نتایج نشان داده است. دلیل این امر این است که شرکت از پیش بینی های تحلیلگران برای درآمد و EPS فراتر رفته است.

سرمایه گذاران وال استریت ارزش شرکت هایی مانند اپل را بر اساس این پیش بینی ها و سایر جزئیات مالی قضاوت می کنند. حتی اگر اپل رکورد درآمدی را اعلام کرده بود که به حد پیش‌بینی نمی‌رسید، بازتاب منفی روی شرکت داشت. احتمالاً فروش می شد. این همان چیزی است که در اکتبر 2021 رخ داد، زمانی که کوپرتینو نتایج سه ماهه آگوست تا سپتامبر خود را اعلام کرد که بالاتر از پیش‌بینی‌ها بود.

اما این بار نه. اعلام مالی امروز پس از بسته شدن وال استریت منتشر شد، اما سهام AAPL در معاملات پس از ساعت کاری بیش از 5 درصد افزایش یافت.

منبع: اپلمانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی نوآورانه را پیش‌نمایش می‌کند

17 مه 2022 بیانیه مطبوعاتی اپل ویژگی‌های دسترسی نوآورانه را پیش‌نمایش می‌کند که قدرت سخت‌افزار، نرم‌افزار و یادگیری ماشین را ترکیب می‌کند ویژگی‌های نرم‌افزاری که اواخر امسال عرضه می‌شوند، ابزارهای جدیدی را برای ناوبری، سلامت، ارتباطات و موارد دیگر به کاربران دارای معلولیت ارائه می‌دهند کوپرتینو، کالیفرنیا اپل امروز ویژگی‌های …