لایحه سنا Greenlights، که اجازه بارگذاری جانبی برنامه های iOS را می دهد

اپ استور
اخبار اپلدر یک پیروزی برای نهادهایی که امیدوارند شرکت‌های فناوری بزرگ را تحت نظارت خود قرار دهند، کمیسیون قضایی سنای ایالات متحده یک مقررات ضد انحصار را تصویب کرد که اپل را ملزم می‌کند اجازه بارگذاری جانبی برنامه‌ها را بدهد. قانون نوآوری و انتخاب آنلاین ایالات متحده تصویب شده است و اکنون برای رأی گیری به سنا منتقل می شود.

روزنامه وال استریت اعلام می کند که این لایحه اپل را ملزم می کند در صورت تصویب به شکل فعلی، تغییرات قابل توجهی در اپ استور ایجاد کند. این لایحه مورد حمایت هر دو طرف قرار گرفت، اما نگرانی‌هایی را در هر دو طرف راه برانگیخت. در اصل، این برنامه برای جلوگیری از ترجیح شرکت های فناوری بزرگ مانند اپل از ترجیح محصولات خود و “سوء استفاده از قدرت خود به عنوان دروازه بان” طراحی شده است. این لایحه علاوه بر اپل، آمازون، گوگل و متا را نیز هدف قرار داده است.

این لایحه اپل را مجبور می کند تا به کاربران آیفون و آیپد اجازه دهد برنامه ها را از هر منبعی که می خواهند نصب کنند، مانند اندروید. قابل درک است که اپل نمی خواهد کنترل اکوسیستم iOS و تسلط بر اپ استور را رها کند. اوایل این هفته، او گفت که این لایحه حفاظت از حریم خصوصی مصرف کننده را عملا غیرممکن می کند. سازنده آیفون همچنین این لایحه را “سود بزرگ” برای بازیگران و توسعه دهندگان بدی که داده های کاربران را جمع آوری و می فروشند، خواند.

در حالی که برخی از سناتورها ابراز نگرانی کرده اند که این لایحه “بیش از حد گسترده” تهیه شده است و می تواند “آسیب همزمان” ایجاد کند، اما حمایت شرکت های کوچکتری مانند Yelp و Sonos را نیز جلب کرده است. از سوی دیگر، سناتور دایان فاینشتاین از این قانون انتقاد کرد. او گفت که تنها چند “شرکت خاص” را هدف قرار داده است و سناتور الکس پادیلا گفت که این لایحه به دیگر شرکت‌های موجود در بازار اجازه می‌دهد به همان کارهایی که شرکت‌های بزرگ فناوری با مانع هستند ادامه دهند.

کمیته قضایی سنا باید لوایح دیگری را نیز بشنود، که آنها نیز شرکت های بزرگ فناوری را هدف قرار می دهند. آیا معتقدید این لایحه تصویب می شود؟ این چه تاثیری بر اپل خواهد گذاشت؟ نظرات خود را با ما در نظرات به اشتراک بگذارید!

[Via Wall Street Journal]مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …

اخبار اپل
آیا این ریگ استودیو نمایشگر دوگانه «راه اندازی رویایی» شما خواهد بود؟ [Setups]

شما به اندازه کافی تنظیمات رایانه را به صورت آنلاین نگاه می کنید و متوجه می شوید که مردم هرگز واقعاً با آنها کار نمی کنند. همیشه چیزی برای اضافه کردن وجود دارد. ممکن است برخی از تجهیزات به دلیل تأخیر در حمل و نقل متوقف شده باشد، یا مالک …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
قبل از نمایش 10 ژوئن، تریلر گزگز فصل 3 «For All Mankind» را تماشا کنید.

Apple TV + امروز تریلر جدیدی از این نمایش موفق را به اشتراک گذاشته است برای تمام بشریت و فصل سوم آن در حالی که همچنین تایید می کند که در 10 ژوئن پخش خواهد شد. فصل جدید پس از تمرکز دو فصل گذشته بر روی ماه، حول محور مسابقه …