مایکل اسپیندلر با نام مستعار «دیزل» مدیر ارشد اجرایی می شود

اخبار اپل


29 ژانویه 1990: مدیر عامل اپل، جان اسکالی، مایکل اچ اسپیندلر را به عنوان مدیر عامل جدید شرکت منصوب کرد.

شغل جدید اسپیندلر که به دلیل اخلاق کاری اش به «دیزل» لقب گرفته است، به سیر صعودی او در اپل ادامه می دهد. سه سال بعد، او مدیرعامل می شود.

حرفه فناوری مایکل اسپیندلر

اسپیندلر که در آلمان متولد شد، کار خود را با کار در شعبه اروپایی DEC در پاریس آغاز کرد و سپس به دفتر فروش اروپایی اینتل رفت. در آنجا، او با مایک مارککولا دوست شد، که در ادامه اولین فرشته سرمایه‌گذار بزرگ اپل و دومین مدیرعامل اپل شد.

در سال 1980، مارککولا اسپیندل را برای کار در بازاریابی در دفتر اروپایی اپل، مدت کوتاهی پس از اولین فروش Apple II، استخدام کرد. طبق افسانه، Spindler ماه ها بدون چک حقوقی از اپل سپری کرد، زیرا شرکت نمی توانست نحوه ارسال وجوه از کالیفرنیا به بلژیک را بیابد.

اپل اروپا به موفقیت بزرگی دست یافت و اسکالی به سرعت اسپیندل را به خاطر سخت کوشی اش شناخت. در سال 1983، اپل Spindler را به عنوان معاون اجرایی بازاریابی ارتقا داد. در نتیجه، او چند روز در ماه در کوپرتینو شروع به کار کرد.

اسپیندلر که یک استراتژیست بزرگ بود مورد علاقه اسکالی بود. یکی از دستاوردهای بزرگ او کمک به عرضه KanjiTalk به بازار بود که به مک اجازه داد رابطی به زبان ژاپنی ارائه دهد. به یک ضربه بزرگ تبدیل شد.

Spindler در اپل در رتبه های بالاتری قرار می گیرد

پس از اینکه استیو جابز در سال 1985 اپل را ترک کرد، اسپیندلر به دلیل ارائه یک سخنرانی پرشور درباره شرکت مورد توجه قرار گرفت. با این جمله به پایان رسید: “اپل با دو قلب می تپد – قلب کالیفرنیایی ما و قلب شرکت محلی.”

ترفیع بعدی اسپیندلر او را به ریاست اپل اروپا تبدیل کرد. در همین زمان، یکی از مدیران اجرایی به نام ژان لوئیس گاسی – که پس از ترک جابز، بخش مک را به دست گرفت – در مسیر صعودی خود در اپل دچار یک تزلزل شد.

به دلیل کمبود قطعات در سال 1989، قطعات تخصصی گرانتر شدند. Gassée نمی خواست حاشیه سود را قربانی کند و قیمت مک های پیشرفته را نزدیک به 29٪ افزایش داد. این حرکت فاجعه بار بود.

با این حال، در حالی که بخش ایالات متحده با مشکل مواجه بود، اپل اروپا بسیار بهتر عمل کرد. تنها در چند سال، فروش در اروپا از 400 میلیون دلار به 1.2 میلیارد دلار افزایش یافت. این بدان معناست که اپل اروپا یک چهارم کل تجارت اپل را تشکیل می دهد.

Spindler در ژانویه 1990 مدیر عامل اپل شد. این یک انتخاب مشکوک بود، زیرا Spindler بیشتر برای استراتژی مناسب بود تا یک نقش عملیاتی. مدت کوتاهی پس از تصدی این سمت، گاسی اپل را ترک کرد.

اسپیندل مدیر عامل اپل می شود

این پایان ظهور اسپیندلر نبود. زمانی که اسکالی در سال 1993 از سمت مدیرعاملی برکنار شد، اسپیندلر مدیرعامل اپل شد. اگرچه او در این شغل چند تماس درست انجام داد، اما یکی از پایین ترین امتیازات اپل در تاریخ نیز بود. این شرکت از طریق فروپاشی فروش مک، اخراج گسترده و زیان سه ماهه 188 میلیون دلاری آسیب دید.

Spindler همچنین بر پروژه‌های فاجعه‌باری مانند سیستم عامل Copland که هرگز کامل نشده بود، نظارت داشت. او در سال 1996 اپل را ترک کرد و گیل آملیو جایگزین او شد. اسپیندلر در سال 2017 در سن 74 سالگی درگذشت.

آیا دوران مایکل اسپیندلر در اپل را به خاطر دارید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …