هند می خواهد سیستم عامل سومی برای iOS و اندروید ایجاد کند

اخبار اپلوزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات دولت هند (MeitY) از طرح هایی برای تشویق توسعه دهندگان برای ایجاد یک سیستم عامل موبایلی که بوق را با iOS اپل و اندروید گوگل مسدود می کند، رونمایی کرده است.

چند روز قبل از اینکه هند هفتاد و سومین روز جمهوری خود را جشن بگیرد، این وزارتخانه اعلام کرد که صنعت فناوری محلی را برای ساخت یک سیستم عامل موبایل تشویق می کند. در مصاحبه با PTIراجیف چاندراسکار، وزیر دولت برای MeitY، توضیح داد که دولت در حال بررسی امکان استارت آپ ها و مؤسسات دانشگاهی برای توسعه این سیستم عامل خانگی است. او افزود که این سرمایه گذاری به رشد “یک برند هندی” کمک می کند.

“از بسیاری جهات، علاقه زیادی به MeitY و دولت هند حتی ایجاد یک سیستم عامل تلفن جدید وجود دارد. ما با مردم صحبت می کنیم. ما به دنبال سیاست گذاری در این زمینه هستیم.

اگر توانایی واقعی وجود داشته باشد، ما علاقه زیادی به توسعه این حوزه خواهیم داشت، زیرا جایگزینی برای iOS و اندروید ایجاد می کند که در این صورت یک برند هندی می تواند رشد کند.

داشتن اهداف روشن مهم است. زمانی که اهداف روشنی داشته باشیم و آنچه باید به آن دست یابیم، آنگاه همه سیاست ها و اقدامات در راستای آنها خواهد بود (sic).

وزیر گفت: بحث های فعلی حول محور تعیین اهداف روشن برای توسعه مجمع عمومی است. قانون برای حمایت یا هدایت این اهداف دنبال خواهد شد. از منظر تجاری، هدف توسعه سیستم عامل سوم در بازاری که تحت تسلط iOS و اندروید است، با دیدگاه نخست وزیر نارندرا مودی برای ایجاد رهبران بازار در بخش های محصولات پیشرو هند مطابقت دارد. این کشور قصد دارد تا سال 2026 تولید لوازم الکترونیکی داخلی خود را با 75 میلیارد دلار در سال به 300 میلیارد دلار افزایش دهد. همچنین قصد دارد صادرات الکترونیکی خود را به ارزش 15 میلیارد دلار امروز به 120 میلیارد دلار افزایش دهد.

ادعای ما

در بازاری که تحت تسلط اندروید و iOS است، یک سیستم عامل موبایل سوم باید مجموعه‌ای از ویژگی‌های متفاوت و منحصربه‌فرد را ارائه دهد تا پذیرش گسترده مورد نیاز برای موفقیت را ببیند.

در همین حال، اپل به تازگی یک سال رکورد را در این کشور با مجموع فروش 6 میلیون آیفون تنها در سال 2021 به پایان رسانده است. نظر شما در مورد برنامه دولت هند برای استفاده از iOS و اندروید با سیستم عامل خانگی چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید!

[Via The Economic Times]مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
از iPhone، Apple Watch و AirPods 3 با قاب‌های SwitchEasy محافظت کنید

سری قاب‌های اپل ناهموار Odyssey SwitchEasy به خاطر محافظ، شیک و راحت بودن شهرت دارد. می‌توانید از گوشی سری آیفون 13 یا 12، اپل واچ و ایرپاد 3 خود محافظت کنید. برای گزینه‌های حمل اضافه‌شده، برخی از آن‌ها را می‌بندید. و بهتر از همه، فروش فلش SwitchEasy در کیس‌های Odyssey …

تلویزیون + لوگو
اخبار اپل
بیسبال جمعه شب: نحوه تماشای تگزاس رنجرز در هیوستون آستروس در اپل تی وی پلاس

تگزاس رنجرز امشب ساعت 20:00 به وقت شرقی، هیوستون آستروس را در اپل تی‌وی پخش می‌کند. در اینجا نحوه تماشا آمده است. نحوه تماشای بازی Texas Rangers at Houston Astros در Apple TV + می توانید بازی Rangers at Astros را از طریق Apple TV + با دنبال کردن این …

اخبار اپل
مار اسکس با سوء ظن و اسرار می چرخد [Apple TV+ recap]

سری جدید اپل تی وی + مار اسکس تا زانو در توطئه و سوء ظن است. مردم شهر انگلیسی فکر می کنند نائومی بنکس نوعی جادوگر است، و آنها هم به همکار کورا سیبورن خیلی بهتر فکر نمی کنند. قسمت این هفته، با عنوان “سقوط”، به مکانی غیرمنتظره و مورد …