پروژه Iris گوگل می تواند با هدست واقعیت ترکیبی اپل رقابت کند

اخبار اپل


متا قبلاً با محصولات Oculus حضور خود را در صنعت سخت افزار AR / VR تثبیت کرده است و شایعه شده است که اپل یک رقیب قدرتمند در آینده دارد. با این حال، گوگل هنوز حوله نپذیرفته است. طبق گزارش‌ها، این شرکت در حال توسعه یک هدست AR با کد داخلی Project Iris است که امیدواریم در سال 2024 عرضه شود.

آستانه به نقل از دو فرد ناشناس آشنا با این موضوع که گفتند غول جستجو در حال توسعه عینک‌های واقعیت افزوده است که اشیاء مجازی را در محیط‌های دنیای واقعی پخش می‌کند تا کاربر بتواند آنها را ببیند و با آنها ارتباط برقرار کند. این شرکت با درس گرفتن از تلاش‌های گذشته با Google Glass، از دستگاهی استفاده می‌کند که این بار از نظر بصری شبیه عینک اسکی است و با باتری‌های داخلی تغذیه می‌شود. جالب اینجاست که انتظار می رود هدست AR/VR اپل نیز از طراحی فیزیکی مشابهی استفاده کند.

شایعه شده است که اولین محصول سخت افزاری اپل در این بخش دارای پردازنده ای قدرتمندتر از تراشه M1 است. در همین حال، این گزارش ادعا می کند که گوگل همچنین در حال کار بر روی یک پردازنده سفارشی است که احتمالاً بر اساس تراشه Tensor که در تلفن های نسل فعلی پیکسل دیده می شود، کار می کند. این شرکت قصد دارد محتوای واقعیت افزوده خود را از طریق اتصال به اینترنت از مراکز داده وسیع خود به هدست ها منتقل کند. این به کاهش توان محاسباتی و مصرف انرژی پردازنده داخلی هدست کمک می کند.

منابع تایید نشده ادعا می‌کنند که تیم پیکسل در توسعه محصول مشارکت دارد، اما مشخص نیست که آیا هدست AR با برند پیکسل باشد یا خیر.

گفته می شود که Clay Bavor، رئیس قدیمی AR / VR آزمایشگاه های گوگل، در راس این پروژه خواهد بود. از دیگر کارمندان معروف گوگل که روی Project Iris کار می کنند می توان به معاون سابق مهندسی دستیار گوگل اسکات هافمن اشاره کرد. گفته می‌شود مدیر فنی سابق گوگل لنز و مدیر مهندسی ARCore نیز در این امر دخیل هستند. لیست مشاغل اخیر نشان می دهد که گوگل در حال توسعه یک سیستم عامل سفارشی برای هدست مبتنی بر اندروید است.

این شرکت امیدوار است تا سال 2024 محصولی آماده برای بازار داشته باشد، اگرچه تلاش‌های آن اخیراً به نتیجه رسیده است. شایعات حاکی از آن است که این غول فناوری هنوز استراتژی بازار مشخصی برای دستگاه آینده ندارد.

این گزارش اشاره می‌کند که گوگل در مورد پروژه آیریس سخت‌گیرانه صحبت می‌کند و یک گروه منتخب متشکل از 300 کارمند روی این پروژه در ساختمان جداگانه‌ای در محوطه خلیج کار می‌کنند. کارمندان به “دسترسی به کارت کلید ویژه و توافق نامه های عدم افشا” نیاز دارند. انتظار می رود این شرکت در آینده این تیم را رشد دهد.

[Via The Verge]مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …

اخبار اپل
آیا این ریگ استودیو نمایشگر دوگانه «راه اندازی رویایی» شما خواهد بود؟ [Setups]

شما به اندازه کافی تنظیمات رایانه را به صورت آنلاین نگاه می کنید و متوجه می شوید که مردم هرگز واقعاً با آنها کار نمی کنند. همیشه چیزی برای اضافه کردن وجود دارد. ممکن است برخی از تجهیزات به دلیل تأخیر در حمل و نقل متوقف شده باشد، یا مالک …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
قبل از نمایش 10 ژوئن، تریلر گزگز فصل 3 «For All Mankind» را تماشا کنید.

Apple TV + امروز تریلر جدیدی از این نمایش موفق را به اشتراک گذاشته است برای تمام بشریت و فصل سوم آن در حالی که همچنین تایید می کند که در 10 ژوئن پخش خواهد شد. فصل جدید پس از تمرکز دو فصل گذشته بر روی ماه، حول محور مسابقه …