پس از شکست مذاکرات صدور مجوز، اریکسون از اپل برای شکایت نقض حق اختراع شکایت کرد

ثبت اختراع اپل اریکسون
اخبار اپل


غول مخابراتی اریکسون دو شکایت جداگانه به این ادعا که اپل از فناوری ثبت اختراع 2G، 3G و 4G خود بدون مجوز استفاده می کند، تنظیم کرده است. این شرکت ها قراردادی متقابل برای استفاده از استانداردهای سلولی داشتند، اما مجوزهای مربوطه اخیرا منقضی شده است.

در پرونده هایی که در 17 ژانویه ثبت شد، اریکسون ادعا می کند که اپل هیچ حق قانونی برای ادامه استفاده از پتنت های خود برای اتصال بی سیم در آیفون 13 و سایر دستگاه ها ندارد. این شرکت به دنبال طرح دعوی قضایی و جبران خسارات ناشی از نقض حق ثبت اختراع است. ثبت اختراع برای استانداردهای ارتباطی برای عملکرد آیفون ضروری است، بنابراین اریکسون نمی خواهد اپل را از استفاده از 2G، 3G و 4G منع کند، بلکه در عوض به دنبال جبران خسارت است.

اپل بزرگترین تولید کننده گوشی های هوشمند در ایالات متحده است و برای پتنت های اصلی اریکسون به مجوز نیاز دارد. اپل برای اولین بار در سال 2008، زمانی که اولین آیفون را عرضه کرد، مجوز ثبت اختراعات اصلی اریکسون برای 2G و 3G را صادر کرد. در سال 2015، اپل و اریکسون مجوز متقابل جهانی دیگری را اجرا کردند که پتنت های دو کشور مربوط به استانداردهای سلولی 2G، 3G و 4G را پوشش می دهد. بر اساس انقضای این مجوزها، اپل دیگر مجوزی برای پتنت های اصلی اریکسون ندارد.

به یاد بیاورید که اریکسون در سال 2015 قراردادی را با غول کوپرتینویی امضا کرد که به آن اجازه می داد از فناوری های ارتباطی 2G، 3G و 4G ثبت اختراع استفاده کند. در آن زمان، اریکسون از اپل به دلیل نقض حق اختراع در مورد 41 پتنت مربوط به GSM، UMTS و LTE شکایت کرد. اپل با این استدلال که هزینه کپی رایت اریکسون بسیار زیاد است، یک ادعای متقابل ارائه کرده است. پس از امضای قرارداد، اریکسون تمام پرونده های خود را کنار گذاشت.

قراردادی که در سال 2015 منعقد شد، اخیراً منقضی شده است. در دسامبر 2021، سازنده آیفون از اریکسون به دلیل استفاده از “تاکتیک های قوی” در مذاکرات برای تمدید توافق شکایت کرد، که ممکن است شامل استاندارد 5G باشد. با این حال، به نظر می رسید که مذاکرات شکست خورده است. در بیانیه ای به من هستماریکسون تایید کرده است که از اپل شکایت کرده است.

ما می توانیم تأیید کنیم که اریکسون چندین شکایت علیه اپل به دلیل نقض حق ثبت اختراع در بسیاری از حوزه های قضایی تنظیم کرده است. از آنجایی که قرارداد قبلی منقضی شد و ما نتوانستیم () در مورد شرایط و محدوده مجوز جدید به توافق برسیم، اپل اکنون از فناوری ما بدون مجوز استفاده می کند.

“سرمایه گذاری سالانه 5 میلیارد دلاری اریکسون در تحقیق و توسعه منجر به موقعیت پیشرو جهانی ما در 5G و یک مجموعه پیشرو از پتنت های 5G شده است. امکان جبران عادلانه از طریق صدور مجوز ثبت اختراع برای اطمینان از سرمایه گذاری های جدید در نوآوری که به نفع مشتریان و مصرف کنندگان ما در همه جا باشد، مهم است.

به نظر می رسد که اریکسون پس از تشکیل پرونده نقض، در حال تلاش برای تمدید قراردادهای کلیدی ثبت اختراع است. هر دو شرکت در سال 2015 اقدامات قانونی را انجام دادند، اما در نهایت با تمدید قرارداد موافقت کردند. آیا باور دارید که تاریخ تکرار خواهد شد؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید!

[Via IAM]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
پادکست اپل ویژگی های جدیدی را برای سازندگان و شنوندگان ارائه می دهد

اپل در روز دوشنبه چندین ویژگی جدید را برای برنامه پادکست خود ارائه کرد. آنها شامل کنترل قسمت های دانلود شده، برنامه های اشتراک سالانه، مشارکت با پلتفرم های میزبانی شخص ثالث و موارد دیگر هستند. کوپرتینو گفت که در به‌روزرسانی‌ها چیزی هم برای سازندگان پادکست و هم برای شنوندگان …

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …

اخبار اپل
آیا این ریگ استودیو نمایشگر دوگانه «راه اندازی رویایی» شما خواهد بود؟ [Setups]

شما به اندازه کافی تنظیمات رایانه را به صورت آنلاین نگاه می کنید و متوجه می شوید که مردم هرگز واقعاً با آنها کار نمی کنند. همیشه چیزی برای اضافه کردن وجود دارد. ممکن است برخی از تجهیزات به دلیل تأخیر در حمل و نقل متوقف شده باشد، یا مالک …