AirPods با Ear ID ممکن است روزی قفل آیفون شما را باز کند

اخبار اپل


اپل امیدوار است روزی ایرپادها را قادر سازد تا تشخیص دهند چه کسی آنها را پوشیده است.
عکس: اپل

ابتدا تاچ آیدی و سپس فیس آیدی وجود داشت. اکنون ممکن است شناسه گوش در راه باشد. اپل یک پتنت برای یک سیستم بیومتریک که از هدفون های بی سیم AirPods استفاده می کند به ثبت رسانده است.

ایده این است که هدست باید بتواند تشخیص دهد که چه کسی آن را پوشیده است و از کار کردن برای کاربران ناشناس خودداری کند. اما اگر سیستم به اندازه کافی دقیق باشد، می‌توان از آن برای باز کردن قفل آیفون یا اپل واچ بدون نیاز به رمز عبور استفاده کرد.

ایرپادهایی بپوشید که شما را می شناسند

اپل یک پتنت برای «شناسه کاربری با استفاده از هدفون» به ثبت رسانده است. مستندات به زبانی شیک بیان می کند که «به دست آوردن یک نمایش گوش داخلی بر اساس پاسخ مستلزم به دست آوردن یک پاسخ ضربه ای از پاسخ دریافتی است که به موجب آن پاسخ دریافتی شامل بازتاب خروجی صدا و ذخیره پاسخ ضربه به عنوان یک بردار است.» به زبان انگلیسی معمولی، مهندسان AirPods را ارائه می دهند که می تواند یک نقشه مجازی از گوش داخلی کاربر ایجاد کند.

این مرحله مهم بعدی را دنبال می کند: “بر اساس درخواست ثبت اختراع، ارزیابی شباهت با مقایسه عملکرد گوش داخلی با نمایش حفظ شده گوش داخلی تعیین می شود.”

شناسه گوش؟ واقعا؟

مهندسانی که روی این مفهوم کار کردند، جون گونگ و هیراد لاپوت بودند. مشکلی که آنها متعهد به حل آن هستند، به قول خودشان این است که «سیستم های مرسوم معمولاً به هر کاربری (مثلاً یک کاربر غیرمجاز) اجازه می دهند هدفون را در گوش خود بگذارند، حتی اگر چنین هدفون هایی به طور ارتباطی به دستگاه کاربر دیگری متصل باشند. در نتیجه، سیستم‌های متعارف ممکن است خطر انتشار اطلاعات شخصی از یک دستگاه متصل به افراد غیرمجاز که هدست مناسب را دارند، منتشر کنند.

که یک قدم با Ear ID فاصله دارد. اما اگر AirPods واقعاً بتواند تشخیص دهد که چه کسی آنها را می پوشد، می توان از آنها برای باز کردن قفل دستگاه های دیگر اپل استفاده کرد.

کوپرتینویی همچنین بر روی AirPods با حسگرهای سلامت داخلی کار کرده است. به عنوان مثال، آنها می توانند ضربان قلب کاربر و اقدامات انجام شده را کنترل کنند. شناسایی افرادی که از هدفون استفاده می کنند برای ردیابی سلامت مهم است.

همه اینها فقط به این دلیل که اپل برای ثبت اختراع AirPods با قابلیت تشخیص بیومتریک درخواست داده است، به این معنی نیست که قطعا چنین چیزی را منتشر خواهد کرد. این شرکت به طور منظم برای پتنت محصولات و مفاهیمی که دیگر هرگز نامی از آنها شنیده نمی شود، درخواست می دهد.

از طریق: صادقانه بگویم اپلمانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
ما بالاخره می دانیم چه چیزی قاتل سریالی Shining Girls را اینقدر شیطانی کرده است [Apple TV+ recap]

اپل تی وی + هیجان انگیز دختران درخشان به گذشته منحرف می شود تا منشا قاتل سریالی هارپر کورتیس و خانه سفر در زمان را فاش کند. این شامل یک دوستی شکسته، یک زوج پیر مرده، و دروغ و خیانت بیشتر است. با این حال، هارپر همیشه دیوانه ای نبود …

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …