AirPods می تواند در آینده احراز هویت بیومتریک کاربر مبتنی بر اولتراسونیک را دریافت کند

اخبار اپل


در یک درخواست ثبت اختراع با عنوان «شناسایی کاربر با استفاده از هدفون»، اپل ادعای سیستمی را مطرح کرده است که به AirPods اجازه می‌دهد هویت کاربر را بر اساس شکل کانال گوش تأیید کند.

اپل Face ID و Touch ID را برای احراز هویت بیومتریک در آیفون ارائه می دهد، اما ابزارهای پوشیدنی مانند AirPods قابلیت امنیتی را از دست می دهند. پرونده اپل در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) توضیح می دهد که این فناوری به AirPods کمک می کند تا تأیید کند که آیا پوشنده مالک تلفن / رایانه جفت شده با AirPods است یا خیر. اپل معتقد است که این سیستم ضروری است زیرا کاربران می توانند به طور ناخواسته شروع به استفاده از AirPods خود در حالی که به دستگاه شخص دیگری متصل هستند، کنند. این می تواند منجر به نقض حریم خصوصی شود، مانند اطلاعیه های اعلان سیری.

سیستم جدید شناسایی کاربر اپل از طریق هدفون می‌تواند نیاز به Face ID و Touch ID یا هر سیستم احراز هویت بیومتریک دیگری را دور بزند. در عوض، این سیستم به «امتیاز شباهت» بستگی دارد که با استفاده از متغیرهای متعددی مانند تعداد دستگاه‌های مجاور که متعلق به یک مالک هستند، ارزیابی می‌شود. بیومتریک کانال گوش نیز می تواند دقت امتیاز شباهت را افزایش دهد.

اگرچه عجیب به نظر می رسد، سیستم ثبت اختراع کانال های گوش صاحب فعلی را با پخش فرکانس های اولتراسونیک از طریق هدفون و تجزیه و تحلیل اکو برای ایجاد یک امضای منحصر به فرد، بسیار شبیه به سیستم SONAR یک زیردریایی، شناسایی می کند. به عنوان مثال، کاربری که مجرای گوش بزرگ‌تری دارد ممکن است باعث شود که اکو زمان طنین طولانی‌تری نسبت به کاربر با مجرای گوش کوچک‌تر داشته باشد.»

علاوه بر تکیه بر امضای اکو کانال گوش، احراز هویت بیومتریک AirPods همچنین می‌تواند کاربر مناسب را با ارزیابی راه رفتن و صدای او با استفاده از شتاب‌سنج‌ها، ژیروسکوپ‌ها و میکروفون‌های داخلی AirPods شناسایی کند. اگر «امتیاز شباهت» آنها از آستانه لازم عبور کند، داده‌های جمع‌آوری‌شده به احراز هویت کاربران کمک می‌کند.

برداشت ما

ما بر این باوریم که تنها نقطه ضعف قابل درک سیستم فوق این است که نمی‌توانید AirPods را با یک دوست یا شریک به اشتراک بگذارید، مگر اینکه اپل کلیدی برای روشن و خاموش کردن ویژگی ارائه دهد. با این حال، پرونده های ثبت اختراع تضمین نمی کند که این فناوری بر روی محصولات مصرفی مستقر شود. آیا فکر می کنید AirPods به یک سیستم احراز هویت بیومتریک خودش نیاز دارد؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

[Via USPTO, Patently Apple]مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی مبتنی بر یادگیری ماشینی را به نمایش می‌گذارد

برای بزرگداشت روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل برخی از ویژگی‌های دسترسی جدید را نشان داده است که در اواخر امسال در iPhone، iPad، Apple Watch و Mac در دسترس خواهند بود. این شرکت می‌گوید که این ویژگی‌ها، «پیمایش، اتصال و بهره‌مندی بیشتر از محصولات اپل» را برای افراد دارای …

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …