FBI نرم افزار جاسوسی Pegasus را برای نظارت خانگی در ایالات متحده خریداری کرده است

اخبار اپلپیش از این گزارش شده بود که چندین کشور بدون عواقب قانونی از نرم افزارهای جاسوسی پگاسوس علیه شهروندان خود استفاده می کنند. اکنون گزارشی ادعا می کند که FBI همچنین دسترسی به نرم افزارهای جاسوسی را برای استفاده در برنامه های نظارت خانگی خریداری کرده است.

مجله نیویورک تایمز نتایج یک تحقیق یک ساله توسط NSO Group، شرکت پشتیبان Pegasus را خلاصه کرد. این گزارش می گوید که ایالات متحده در حال بررسی استفاده از جاسوس افزار به عنوان یک ابزار نظارتی پیشرفته است. گفته می شود FBI در سال 2019 Pegasus را خریداری کرده است. سازندگان آن همچنین به مجریان قانون نمایشی از Phantom، ابزار جدیدی که قادر به هک کردن تلفن ها در ایالات متحده است، ارائه کردند.

گزارش شده است که پس از خرید، FBI و وزارت دادگستری ایالات متحده دو سال به بررسی این موضوع پرداختند که آیا فانتوم را مستقر کنند یا نه. علاوه بر این، تا تابستان 2021 بود که سازمان های دولتی تصمیم گرفتند از ابزار جاسوسی گروه NSO استفاده نکنند. NYT گزارش می دهد که این جاسوس افزار خطرناک هنوز در اختیار FBI است و در یک مرکز در نیوجرسی ذخیره می شود.

به یاد بیاورید، اپل نوامبر گذشته نیز از NSO Group به دلیل هدف قرار دادن کاربران آیفون شکایت کرد. این شرکت در شکایت خود خواستار ممنوعیت دائمی ممنوعیت استفاده از تولید کننده نرم افزارهای جاسوسی از هر یک از محصولات و خدمات آن شد. گزارش‌های دسامبر می‌گویند که شرکت اسرائیلی در حال بررسی تعلیق عملیات توسعه نرم‌افزارهای جاسوسی یا فروش واحد تجاری خود است.

آیا فکر می کنید FBI از پگاسوس و فانتوم برای نظارت خانگی در ایالات متحده استفاده می کند اگر این ابزار در طبیعت کار نمی کند؟ در قسمت نظرات به ما بگویید.

[Via New York Times]مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی مبتنی بر یادگیری ماشینی را به نمایش می‌گذارد

برای بزرگداشت روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل برخی از ویژگی‌های دسترسی جدید را نشان داده است که در اواخر امسال در iPhone، iPad، Apple Watch و Mac در دسترس خواهند بود. این شرکت می‌گوید که این ویژگی‌ها، «پیمایش، اتصال و بهره‌مندی بیشتر از محصولات اپل» را برای افراد دارای …

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …