iOS 15 یک باگ امنیتی را برطرف می کند که اطلاعات Apple ID را در معرض برنامه های شخص ثالث قرار می دهد

اخبار اپل


وقت آن است که به روز رسانی کنید اگر قبلاً این کار را نکرده اید.
تصویر: اپل

iOS و iPadOS 15 یک نقص امنیتی نسبتاً جدی را برطرف می کنند که به برنامه های شخص ثالث اجازه می دهد به اطلاعات Apple ID و عبارات جستجوی اخیر دسترسی داشته باشند.

اپل این هفته اصلاحی را در به‌روزرسانی راهنمای امنیتی iOS 15 خود تأیید کرد. به نظر نمی‌رسد این مشکل در iOS 14 که دیگر به‌روزرسانی‌های امنیتی مستقل را دریافت نمی‌کند، رفع نشده باشد.

iOS 15 باگ های امنیتی را از بین می برد

اپل گفت: این باگ خاص که برای اولین بار توسط توسعه دهنده استیو تروتون اسمیت کشف شد، به یک برنامه مخرب اجازه می دهد تا “به برخی از اطلاعات شناسه کاربری اپل یا عبارات جستجوی اخیر در برنامه دسترسی پیدا کند.”

مشخص نیست که آیا این باگ تاکنون مورد سوء استفاده قرار گرفته است یا خیر. اپل با اعمال محدودیت‌های اضافی بر سندباکس برنامه‌های شخص ثالث، آن را برطرف کرده است. طبق راهنمای اپل، این یکی از لیست طولانی باگ ها و آسیب پذیری های حذف شده در iOS و iPadOS 15 است.

به طرز عجیبی، همان وصله در راهنمای محتوای امنیتی برای iOS و iPad OS 14 ذکر نشده است. این به رغم انتشار یک سری وصله امنیتی مستقل برای آخرین نسل سیستم عامل از زمان عرضه iOS 15 در سپتامبر گذشته است.

و به نظر نمی رسد اکنون که اپل ارائه وصله های امنیتی را برای کسانی که دستگاه های خود را به روز نمی کنند، متوقف کرده است، iOS 14 هرگز این مشکل را دریافت نخواهد کرد. اکیداً توصیه می شود که به جای آن به iOS 15 آپدیت کنید.

اصلاحات عمده برای macOS و tvOS

اپل همچنین اسناد امنیتی خود را برای macOS 11.6.1 Big Sur، macOS 11.6 Big Sur، tvOS 15.1 و tvOS 15 به روز کرده است و هر گونه اصلاحی را که ممکن است به آن علاقه مند باشید فهرست کرده است.مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
پادکست اپل ویژگی های جدیدی را برای سازندگان و شنوندگان ارائه می دهد

اپل در روز دوشنبه چندین ویژگی جدید را برای برنامه پادکست خود ارائه کرد. آنها شامل کنترل قسمت های دانلود شده، برنامه های اشتراک سالانه، مشارکت با پلتفرم های میزبانی شخص ثالث و موارد دیگر هستند. کوپرتینو گفت که در به‌روزرسانی‌ها چیزی هم برای سازندگان پادکست و هم برای شنوندگان …

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …

اخبار اپل
آیا این ریگ استودیو نمایشگر دوگانه «راه اندازی رویایی» شما خواهد بود؟ [Setups]

شما به اندازه کافی تنظیمات رایانه را به صورت آنلاین نگاه می کنید و متوجه می شوید که مردم هرگز واقعاً با آنها کار نمی کنند. همیشه چیزی برای اضافه کردن وجود دارد. ممکن است برخی از تجهیزات به دلیل تأخیر در حمل و نقل متوقف شده باشد، یا مالک …