اخراج گسترده اپل از “انفجار بوزو” پاکسازی کرد

اخبار اپل


25 فوریه 1981: مایکل اسکات، مدیرعامل اپل بر اخراج دسته جمعی کارمندان نظارت می کند، سپس یک مهمانی بزرگ برگزار می کند.

او به جمعی از کارکنان اپل گفت: «من می‌گفتم زمانی که مدیر عامل بودن در اپل دیگر سرگرم‌کننده نیست، استعفا می‌دهم. “اما اکنون نظرم تغییر کرده است – وقتی مدیر عامل بودن دیگر سرگرم کننده نیست، فقط مردم را اخراج خواهم کرد تا زمانی که دوباره سرگرم کننده شود.”

برای بسیاری از افراد در اپل، این روز بدترین روز در تاریخ شرکت است – و نشانه اولیه این است که فرهنگ سرگرم کننده استارت آپ روزهای اولیه برای همیشه از بین رفته است.

این پست شامل پیوندهای مربوط است. فرقه مک ممکن است زمانی که از پیوندهای ما برای خرید اقلام استفاده می کنید، کمیسیون دریافت کنید.

انفجار بوزو اپل

در زمان اخراج، اپل به طرز باورنکردنی سریع رشد می کرد. با تقریباً 2000 نفر در لیست حقوق و دستمزد، اسکات فکر می کرد که شرکت خیلی بزرگ و خیلی سریع رشد کرده است. این گسترش منجر به چیزی شد که او آن را “انفجار بوزو” نامید، و اپل افرادی را به کار گرفت که او آنها را A-player نمی دانست.

او با درخواست از هر مدیر بخش برای لیستی از کارکنان اپل شروع کرد. او سپس این اسامی را در یک یادداشت جمع آوری کرد و فهرست را منتشر کرد و به دنبال نامزدی برای 40 نفر بود که با تبر روبرو می شدند. سپس اسکات شخصاً این افراد را در یک اخراج دسته جمعی اخراج کرد که به “چهارشنبه سیاه” اپل معروف شد.

اخراج اپل: چهارشنبه سیاه

اندی هرتزفلد، برنامه نویس سیستم در اپل، برای کتابم به من گفت: “معمولاً تغییرات درون شرکت ها زمانی اتفاق می افتد که اوضاع بد پیش می رود.” انقلاب سیب. چهارشنبه سیاه یکی از تعدادی تغییراتی بود که در اپل زمانی که همه چیز عالی پیش می رفت اتفاق افتاد. فروش تقریباً هر ماه دو برابر می‌شد، بنابراین می‌توانم بگویم کمی غیرعادی بود.»

در پایان روز، اسکات بقیه کارکنان اپل را جمع آوری کرد. در تلاش برای کم کردن روحیه، او شوخی خود را در مورد اخراج مردم انجام داد تا اینکه اپل دوباره سرگرم کننده شد. این در هر زمان بد بود. متأسفانه معلوم شد که اخراج ها همچنان ادامه دارد.

بروس توگنازینی، که در آن زمان به عنوان طراح رابط اپل کار می کرد، به من گفت: «در همین حال، مدیرانی هستند که در میان جمعیت تردد می کنند و بر شانه مردم ضربه می زنند، زیرا همانطور که مشخص شد هنوز اخراج افراد را تمام نکرده اند. بنابراین مردم یکی یکی از گاراژ بیرون کشیده می شوند و به آنها می گویند که دیگر شغلی ندارند. این یکی از زشت ترین چیزهایی بود که تا به حال دیده بودم. اگر در انتهای هرم بودید، معمولاً به این دلیل اخراج می‌شوید که رئیستان این کار را کرده است. مردم به این فکر می‌کردند که بی‌فایده هستند در حالی که نبودند. این فقط یک چیز وحشتناک بود.»

اپل به یک شرکت جدی تبدیل می شود

پس از چهارشنبه سیاه، چند کارمند اپل تلاش کردند تا اتحادیه ای را تحت عنوان اتحادیه حرفه ای های کامپیوتر راه اندازی کنند. اولین ملاقات آنها هرگز اتفاق نیفتاد. برای بسیاری از افراد در اپل، این نقطه‌ای بود که اپل از یک استارت‌آپ سرگرم‌کننده به یک شرکت جدی با پایبندی بی‌رحمانه به خط نهایی تبدیل شد.

به بیان دیگر، این نقطه ای بود که اپل در آن رشد کرد. استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران اپل، در حال خروج بود. و استیو جابز موهای بلند خود را کوتاه کرده بود و مانند یک تاجر لباس پوشیده بود.

برای بسیاری از مردم، به نظر می رسید که پروژه های کمیته محور مانند Apple III بد بخت به زودی در کوپرتینو به یک امر عادی تبدیل می شوند.

در نهایت، این آغاز پایانی برای مایک اسکات به عنوان مدیرعامل اپل نیز بود. این اخراج ها چنان احساسات بدی را ایجاد کرد که مایک مارککولا، سرمایه گذار با نفوذ اپل، دوست خود اسکات را به سمت نایب رئیسی تنزل داد. مارککولا سپس خودش وارد شکاف شد تا صلح را حفظ کند. اسکات فقط چند ماه دیگر در اپل ماند.مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Ios 14.5 App Tracking Hero Transparency
اخبار اپل
تحقیقات اپل در مورد ردیابی داده‌های “مضر” ساخته شده در آیفون انجام شد

منبع: Christine Romero-Chan / iMore بنا بر گزارش ها، چهار قانونگذار دموکرات از FTC خواسته اند که اپل و گوگل را به دلیل ایجاد ردیابی تبلیغات و شناسه های مضر بر روی پلتفرم هایشان بررسی کند. WSJ گزارش می دهد: چهار قانونگذار دموکرات از کمیسیون تجارت فدرال خواستند تا درباره …

اخبار اپل
جعبه ابزار مجهز به هوش مصنوعی، جستجوی کار شما را به صورت توربو شارژ می کند

جستجوی شغل استرس زاتر از همیشه است. با نادیده گرفتن رزومه توسط کارفرمایان و نیاز دائمی به تطبیق مطالب درخواستی شما با یک شغل جدید، کاریابی عملاً یک کنسرت تمام وقت است. برای صرفه جویی در زمان در مواد کاربردی و ایجاد نتایج با کیفیت بالا، Resume را در نظر …

اخبار اپل
بهترین کلیدهای HomeKit برای پنکه های سقفی 2022

بهترین کلید هوم کیت برای پنکه های سقفی من بیشتر 2022 سوئیچ های HomeKit مدتی است که در دسترس هستند. با این حال، آیا می دانستید که می توانید از آنها برای کنترل پنکه سقفی خود استفاده کنید؟ اکثر کلیدهای روشن و خاموش ساده به طرفداران شما اجازه می دهند …