اپل با پیام رسان نیوتن خداحافظی کرد

اخبار اپل


27 فوریه 1998: اپل کار بر روی خط محصول Newton MessagePad را متوقف می کند، سری دستیارهای دیجیتال شخصی که این شرکت پنج سال قبل راه اندازی کرده بود.

استیو جابز در آن زمان می‌گوید: «این تصمیم با استراتژی ما برای تمرکز تمام منابع توسعه نرم‌افزار خود بر گسترش سیستم عامل مکینتاش سازگار است. برای تحقق برنامه های بلندپروازانه خود باید تمام تلاش خود را در یک جهت متمرکز کنیم.»

این پست شامل پیوندهای مربوط است. فرقه مک ممکن است زمانی که از پیوندهای ما برای خرید اقلام استفاده می کنید، کمیسیون دریافت کنید.

مرگ غم انگیز Newton MessagePad

در همان زمان، مردم مرگ نیوتن را با غم و اندوه و تعجب خفیف (البته نه کامل) مشاهده کردند. اکنون به این دلیل بود که پس از تحمل چند درد فنی در اوایل، MessagePad و Newton OS سرانجام به یک محصول واقعا عالی تبدیل شدند.

فقط چهار ماه قبل از آن، اپل آخرین نیوتن – MessagePad 2100 را عرضه کرد. این بهترین تکرار از محصول تاکنون بود. MessagePad 2100 دارای حافظه گسترده، سرعت افزایش یافته و نرم افزار ارتباطی ارتقا یافته است.

در این مرحله، مهندسان اپل مشکلات اولیه نیوتن را در زمینه تشخیص دست خط حل کرده بودند. نتیجه به همان اندازه یک دستگاه جیبی مفید بود که در روزهای قبل از دسترسی همه جا به اینترنت موبایل انتظار می رفت.

اسپین آف نیوتن، شرکت

چیزی که لغو پروژه MessagePad را کمی تعجب آور کرد این بود که اپل، تنها چند ماه قبل، خط تولید خود را به عنوان شرکت خود، Newton، Inc. این حرکت به بسیاری نشان داد که PDA بالاخره برای زمان اصلی آماده است.

با این حال، مرگ نیوتن کاملاً ناظران نزدیک را شوکه نکرد.

از 130 کارمند شاغل در شرکت نیوتن، فقط 30 نفر در فوریه 1998 به عنوان بخشی از گروه باقی ماندند.

افراد دیگر خاطرنشان کردند که جابز، مدیرعامل جدید، نیوتن را دوست ندارد. PDA اپل پنج پروژه جان اسکالی، مدیر عاملی بود که مسئول خروج جابز از اپل در سال 1985 بود. اگرچه اسکالی در بیشتر عمر محصول نیوتن دیگر مدیر عامل اپل نبود، توسعه اولیه دستگاه زیر نظر او انجام شد.

آخرین روزهای اپل نیوتن

Apple Newton PDA در طول عمر خود چندین بار تکرار شد
نیوتن در طول زندگی خود چندین بار تکرار شد.
عکس: اپل

مردم در گوشه و کنار، نیوتن را پاسخ اسکالی به مک می‌دانستند – اولین تلاش او برای راه‌اندازی خط تولید جدید متحول کننده بازی در دوران تصدی خود به عنوان مدیرعامل.

فرانک اوماهونی، یکی از مدیران بازاریابی اپل که روی نیوتن کار می کرد، وقتی با او برای کتابم مصاحبه کردم، به من گفت: «این مکینتاش اسکالی بود. انقلاب سیب. این فرصت اسکالی بود تا کاری را که استیو انجام داده بود انجام دهد، اما در رده محصولات خودش.»

جابز ممکن است کمی نارضایتی نسبت به خط تولید نیوتن داشته باشد. (او این کار را برای بسیاری از تغییراتی که در زمان غیبتش در اپل رخ داد، انجام داد.) اما او کاملاً اشتباه نکرد که MessagePad را کنار گذاشت.

در طول 4.5 سال فروش خود، PDA اپل با وجود به روز رسانی های سخت افزاری و نرم افزاری متعدد و کار مداوم، تنها 150000 تا 300000 دستگاه فروخت. همانطور که جابز در سال‌های بعد نشان داد، بنیانگذار اپل به محصولات پرفروشی که به توده‌ها می‌فروشند اهمیت می‌داد.

نیوتن آن را قطع نکرد.

نه پایان

در آن زمان، به نظر می رسید که نیوتن به عنوان یک پاورقی جذاب – و واقعاً پیشگام – در کتاب های تاریخ اپل ثبت می شود. در واقع، با نگاهی به آن با آگاهی از اینکه اپل چگونه اکثریت پول خود را به دست می‌آورد، خط Newton MessagePad را می‌توان به‌عنوان نمونه اولیه برای iPhone و iPad در نظر گرفت.

برای شواهد، فقط این تیزر اصلی دهه 1980 “Knowledge Navigator” را برای پروژه ای که به MessagePad تبدیل شد، تماشا کنید. آیا این ویدیو شما را به یاد چیزی می اندازد؟

آیا شما صاحب نیوتن بودید؟

آیا نیوتن را به خاطر دارید؟ در صورت وجود کدام مدل را دارید؟ به نظر شما آیا جابز کار درستی انجام داده که PDA را کنار گذاشته است؟مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
جعبه ابزار مجهز به هوش مصنوعی، جستجوی کار شما را به صورت توربو شارژ می کند

جستجوی شغل استرس زاتر از همیشه است. با نادیده گرفتن رزومه توسط کارفرمایان و نیاز دائمی به تطبیق مطالب درخواستی شما با یک شغل جدید، کاریابی عملاً یک کنسرت تمام وقت است. برای صرفه جویی در زمان در مواد کاربردی و ایجاد نتایج با کیفیت بالا، Resume را در نظر …

اخبار اپل
بهترین کلیدهای HomeKit برای پنکه های سقفی 2022

بهترین کلید هوم کیت برای پنکه های سقفی من بیشتر 2022 سوئیچ های HomeKit مدتی است که در دسترس هستند. با این حال، آیا می دانستید که می توانید از آنها برای کنترل پنکه سقفی خود استفاده کنید؟ اکثر کلیدهای روشن و خاموش ساده به طرفداران شما اجازه می دهند …

اخبار اپل
بسته های تبلیغاتی بازگشت به مدرسه اپل کارت هدیه تا 150 دلار را با مک یا آی پد جدید ارائه می دهد

فروش بازگشت به مدرسه اپل شامل کارت‌های هدیه به ارزش حداکثر ۱۵۰ دلار است. عکس: اپل تبلیغ سالانه بازگشت به مدرسه اپل اکنون در ایالات متحده، کانادا و سایر نقاط جهان به صورت زنده برگزار می شود. این شرکت برای خریدهای واجد شرایط در ایالات متحده یک کارت هدیه تا …