برنامه Notes برای iPhone و iPad: راهنمای نهایی

اخبار اپل


منبع: iMore

همه ما در چنین موقعیتی بوده‌ایم – اطلاعات مهمی وجود دارد که باید آنها را یادداشت کنیم، اما قلم یا کاغذی روی خود نداریم. منظورم این است که این روزها هنوز چه کسی قلم و کاغذ با خود حمل می کند، درست است؟ خوشبختانه، آیفون و آی‌پد مورد علاقه‌تان مجهز به اپلیکیشن Notes هستند که به‌عنوان یک اسکراچ‌پد عالی عمل می‌کند و به شما امکان می‌دهد هر چیزی را که ممکن است بعداً نیاز به ارجاع داشته باشید، یادداشت کنید.

اما آیا می‌دانستید که برنامه Notes می‌تواند بیشتر از یادداشت‌های متنی اولیه انجام دهد؟ حتی می توانید کارهایی مانند افزودن عکس و فیلم، فایل ها، طرح ها، پیوندها و موارد دیگر را انجام دهید. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد نحوه استفاده از برنامه Notes در بهترین آیفون و آیپد بدانید.

نحوه همگام سازی یادداشت ها

قهرمان یادداشت های آیفون

منبع: Christine Romero-Chan / iMore

برای استفاده حداکثری از Notes، باید مطمئن شوید که Notes خود را با iCloud همگام‌سازی کنید تا همه چیز در همه دستگاه‌های شما، از جمله بهترین iPhone و iPad و Mac مورد علاقه‌تان، در دسترس باشد.

در حالی که اگر می‌خواهید بیشترین تطبیق‌پذیری را با جاسازی‌ها، پیوست‌ها و قالب‌بندی داشته باشید، همگام‌سازی iCloud راهی است. همچنین می توانید یادداشت ها را با حساب های Google یا Microsoft Exchange خود همگام کنید. به خاطر داشته باشید که انجام این کار فقط از یادداشت های متنی ساده پشتیبانی می کند.

نحوه اشتراک گذاری و همکاری با دیگران در Notes

Ipad Pro Shared Notes Hero

منبع: Christine Romero-Chan / iMore

برنامه Notes همچنین به شما امکان می دهد در Notes با دیگران به اشتراک بگذارید و با آنها همکاری کنید. این زمانی عالی است که باید چک لیست ها را با دیگر افراد مهم خود به اشتراک بگذارید یا زمانی که باید با یک همکار در مورد یادداشت های پروژه کار کنید. ویژگی‌های جدید در iOS 15 و iPadOS 15 به شما این امکان را می‌دهند که حتی کارهایی مانند ذکر کردن کاربران خاص را برای جلب توجه آن‌ها انجام دهید، همچنین یک نمای فعالیت جدید که به شما امکان می‌دهد تمام ویرایش‌ها و تغییرات را در یک نگاه مشاهده کنید.

نحوه ایجاد، ویرایش و حذف یادداشت ها

اکنون که برنامه Notes خود را برای همگام سازی با سرویس دلخواه خود تنظیم کرده اید، زمان آن رسیده است که یادداشت برداری را شروع کنید! این یک موضوع نسبتاً ساده است، و هنگامی که یک یادداشت ایجاد می شود، ویرایش، حذف، یا انتقال آنها به پوشه دیگری نیز به همین راحتی است! و اگر به طور تصادفی یادداشتی را حذف کردید اما نظر خود را تغییر دادید، در واقع امکان بازیابی آن قبل از حذف دائمی وجود دارد.

نحوه قفل کردن یادداشت ها با رمز عبور یا شناسه لمسی / چهره

گاهی اوقات ممکن است اطلاعات حساسی در برنامه Notes داشته باشید که نمی خواهید دیگران به آنها دسترسی داشته باشند. این می تواند شامل مواردی مانند اطلاعات کارت اعتباری، گذرواژه ها، داده های پزشکی یا سایر اطلاعات شخصی باشد. برای چنین شرایطی، بسته به مدل آیفون یا آی پدی که دارید، بهتر است یادداشت خود را با رمز عبور قفل کنید یا حتی از تاچ آیدی یا فیس آیدی استفاده کنید.

متأسفانه، راهی برای قفل کردن کل پوشه یا خود برنامه Notes وجود ندارد، بنابراین باید انتخاب کنید که کدام یادداشت ها قفل شوند. اما هنگامی که رمز عبور Notes خود را ایجاد کردید، تبدیل به رمز عبور جهانی Notes شما می شود – به این معنی که در دستگاه های iOS شما و همچنین در نسخه Mac Notes کار می کند. بنابراین هر یادداشتی که قفل می‌کنید، برای باز کردن قفل به این رمز عبور نیاز دارد. برای دسترسی سریع‌تر، توصیه می‌کنیم Touch ID یا Face ID را اضافه کنید.

نحوه قالب بندی یادداشت ها

Ipad Pro Notes Formatting Hero

منبع: Christine Romero-Chan / iMore

می‌توانید با افزودن قالب‌بندی غنی به متن در یادداشت‌ها کمی پیزا به یادداشت‌های خود اضافه کنید. قالب بندی شامل عناوین و سرفصل ها، پررنگ / مورب / زیر خط / خط خطی، چک لیست ها و حتی جداول است. با این حال، همانطور که قبلاً اشاره کردم، برای بهره مندی از همه این گزینه های قالب بندی، باید مطمئن شوید که از iCloud برای همگام سازی استفاده می کنید. در غیر این صورت، حساب‌های Google و Microsoft Exchange فقط از متن ساده و بدون قالب‌بندی پشتیبانی می‌کنند.

نحوه افزودن عکس‌ها، طرح‌ها، پیوندها، مکان‌ها و موارد دیگر به یادداشت‌ها

نحوه اضافه کردن عکس، فیلم، اسکن و طرح به Notes در iPhone و iPad

منبع: iMore

اپلیکیشن Notes در آیفون و آی‌پد می‌تواند بسیار بیشتر از متن نیز انجام دهد. در واقع، می‌توانید عکس‌ها، فیلم‌ها، اسکن‌های اسناد و طرح‌ها را در یک یادداشت اضافه کنید. علاوه بر این، می‌توانید پیوست‌های دیگری مانند پیوندهای وب، مکان‌های نقشه‌ها و حتی تکه‌هایی از متن را از سافاری موبایل یا مرورگر وب انتخابی خود به Notes اضافه کنید.

با قابلیت افزودن انواع پیوست ها به Notes، این فروشگاه یک مرحله ای شما برای به خاطر سپردن تقریباً هر چیزی است که نیاز دارید.

نحوه ترسیم در یادداشت ها

Notes App Sketch Ipad Pro Apple Pencil

منبع: Lory Gil / iMore

قبلاً اشاره کردم که می توانید طرح ها را دقیقاً در Notes اضافه کنید. اما ممکن است از خود بپرسید، “چگونه می توانم در یک برنامه Note مبتنی بر متن طرح کنم؟” مشکلی نیست! هنگامی که صفحه طرح را در برنامه Notes پیدا کردید، ممکن است استفاده از آن را بهتر از تایپ کردن یادداشت های خود بیابید. به هر حال، برخی افراد بصری تر هستند و ترسیم نمودارها و doodle ها برای آنها مفیدتر است. این فقط یک لایه دیگر از انعطاف پذیری است تا یادداشت ها برای شما کار کنند!

نحوه یادداشت برداری با سیری

گاهی اوقات ممکن است آنقدر مشغول باشید که نتوانید آیفون یا آیپد خود را بیرون بیاورید و یادداشت برداری کنید. خوشبختانه، شما همچنین می توانید از سیری برای حذف یک یادداشت استفاده کنید، که مخصوصاً اگر بهترین اپل واچ را نیز داشته باشید مفید است.

با سیری، او می تواند به شما کمک کند یک یادداشت جدید را بردارید، و حتی می توانید یادداشت های خاصی را پیدا و مشاهده کنید. بنابراین مهم نیست که زندگی به شما چه می زند، برنامه Notes همیشه در کنار شماست و آماده است تا به شما کمک کند چیزهایی را برای بعد یادداشت کنید!

نحوه استفاده از Quick Note در iPad

Ipados 15 Preview Hero

منبع: Christine Romero-Chan / iMore

یک ویژگی جدید در iPadOS 15 Quick Note است. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که در هر برنامه‌ای (یا هیچ برنامه‌ای) هستید، در بهترین آی‌پد خود، هر زمان که بخواهید، یک اسکرچ‌پد Notes را فراخوانی کنید. این یک ابزار جدید بسیار مفید است، زیرا می‌توانید در حین کار در برنامه‌های دیگر، اطلاعات کمی را یادداشت کنید، و حتی متن، تصاویر و پیوندهای وب را به یادداشت خود بکشید و رها کنید.

Quick Note با قلمی مانند Apple Pencil بهترین کار را می کند، اما اگر انگشت خود را ندارید، می توانید از انگشت خود نیز استفاده کنید.

همه چیز را یادداشت کنید!

همانطور که می بینید، برنامه Notes در آیفون و آیپد شما یکی از کاربردی ترین برنامه های موجود است و از قبل بر روی دستگاه شما نصب شده است. این می تواند نه تنها متن بلکه تقریباً هر نوع پیوستی که نیاز دارید را ذخیره کند. و اگر iPad دارید، ویژگی Quick Note هنگام کار و چند کار در سایر برنامه‌ها بسیار مفید است.

به روز رسانی فوریه 2022: با به روز رسانی های جدید برای iOS 15 و iPadOS 15.مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
جعبه ابزار مجهز به هوش مصنوعی، جستجوی کار شما را به صورت توربو شارژ می کند

جستجوی شغل استرس زاتر از همیشه است. با نادیده گرفتن رزومه توسط کارفرمایان و نیاز دائمی به تطبیق مطالب درخواستی شما با یک شغل جدید، کاریابی عملاً یک کنسرت تمام وقت است. برای صرفه جویی در زمان در مواد کاربردی و ایجاد نتایج با کیفیت بالا، Resume را در نظر …

اخبار اپل
بهترین کلیدهای HomeKit برای پنکه های سقفی 2022

بهترین کلید هوم کیت برای پنکه های سقفی من بیشتر 2022 سوئیچ های HomeKit مدتی است که در دسترس هستند. با این حال، آیا می دانستید که می توانید از آنها برای کنترل پنکه سقفی خود استفاده کنید؟ اکثر کلیدهای روشن و خاموش ساده به طرفداران شما اجازه می دهند …

اخبار اپل
بسته های تبلیغاتی بازگشت به مدرسه اپل کارت هدیه تا 150 دلار را با مک یا آی پد جدید ارائه می دهد

فروش بازگشت به مدرسه اپل شامل کارت‌های هدیه به ارزش حداکثر ۱۵۰ دلار است. عکس: اپل تبلیغ سالانه بازگشت به مدرسه اپل اکنون در ایالات متحده، کانادا و سایر نقاط جهان به صورت زنده برگزار می شود. این شرکت برای خریدهای واجد شرایط در ایالات متحده یک کارت هدیه تا …