چگونه با Safari Tab Groups سازماندهی کنیم

اخبار اپل


باز نگه داشتن تعداد زیادی برگه مرورگر آنقدر عادت رایج است که اپل سیستمی برای سازماندهی آنها ایجاد کرده است. Safari Tab Groups به شما امکان می دهد برگه های باز را در مجموعه های منطقی قرار دهید تا بتوانید راحت تر با آنها کار کنید. و گروه‌های مشابه در همه دستگاه‌های اپل شما در دسترس هستند.

سیستم کمی پیچیده می شود. اما در اینجا نحوه شروع کار با Safari Tab Groups آورده شده است.

مرور وب خود را با Safari Tab Groups سازماندهی کنید

من در حال حاضر 33 برگه باز دارم. و این در مقایسه با برخی افراد، عدد کمی است. بسیاری از این موارد را اخیراً باز کرده‌ام و به زودی بسته خواهند شد، اما به برخی دیگر که اغلب به آنها دسترسی دارم، هیچ فایده‌ای برای بستن آنها وجود ندارد. برای سال ها، من فقط یک دسته از پنجره های مرورگر را باز نگه داشتم. سپس اپل Safari Tab Groups را در macOS Catalina، iPadOS 15 و iOS 15 اختراع کرد و به من – همه ما – راه بهتری برای سازماندهی آنها داد.

برخی از تب های مرورگر که باز کرده ام برای کار هستند، برخی دیگر برای زندگی شخصی من هستند. این یک راه واضح برای سازماندهی آنها است. یکی از مزیت‌های Tab Groups این است که می‌توانید گروه‌ها را نام‌گذاری کنید و پیگیری آن‌ها را آسان‌تر می‌کند.

برای واضح بودن، وقتی از یک گروه جدا می شوید، هر پنجره ای در آن بسته نمی شود – آنها باز می مانند اما در پس زمینه پنهان می شوند. می‌توانید با خیال راحت بین گروه‌ها پیمایش کنید، بدون اینکه نگران بارگیری مجدد صفحات باشید.

نحوه ایجاد گروه های برگه

اگر قبلاً از Tab Groups استفاده نکرده‌اید، همه برگه‌های باز شما در یک گروه بدون نام قرار دارند. این فضای پیش‌فرض برای باز کردن برگه‌های جدید از خارج از سافاری است.

اینجا جایی است که باید دکمه Sidebar، دکمه Add New Tab Bar و دکمه Tabs را در macOS جستجو کنید.
گرافیک: اپل

با زدن دکمه می توانید یک گروه جدید ایجاد کنید افزودن گروه برگه دکمه. به نظر می رسد یک علامت مثبت + در داخل چند مربع است. پس از باز کردن نوار کناری سمت چپ، این مورد را در بالای صفحه پیدا خواهید کرد.

با فشار دادن دکمه دو گزینه در اختیار شما قرار می گیرد. شما می توانید یک را ایجاد کنید گروه برگه خالی جدید یا ایجاد یک گروه برگه جدید از X Tabs. گزینه دوم تمام برگه هایی را که در حال حاضر باز کرده اید در گروه جدید قرار می دهد.

پس از انتخاب خود، از شما خواسته می شود که نام گروه جدید را انتخاب کنید. به خودتان لطف کنید و یک نام منطقی انتخاب کنید – هدف اصلی اینجا سازماندهی است.

هنگامی که در گروه هستید، نام آن را در بالای صفحه خواهید دید. می‌توانید برای ایجاد گروه‌های برگه اضافی روی آن ضربه بزنید یا بین آنهایی که باز کرده‌اید حرکت کنید.

یک Tab Group در Mac خود ایجاد کنید تا زمانی که همه آنها از Apple ID یکسانی استفاده کنند، به طور خودکار در iPad و iPhone شما ظاهر می شود. این یکی از مزایای بزرگ این سیستم است – شما به راحتی می توانید دستگاه ها را تغییر دهید و از جایی که متوقف کرده اید ادامه دهید.

نحوه کار با Tab Groups

Safari Tab Groups در سیستم عامل iPad
در اینجا جایی است که باید دکمه Sidebar، دکمه Add New Tab Bar و دکمه Tabs را در iPadOS جستجو کنید.
گرافیک: اد هاردی / فرقه مک

همانطور که قبلاً اشاره کردم، Safari در macOS Catalina و iPadOS 15 دارای یک نوار کناری در سمت چپ است که عمدتاً برای نمایش و سازماندهی Tab Groups است. با باز بودن نوار کناری، روی نام گروه برگه ای که می خواهید مشاهده کنید، کلیک کنید / ضربه بزنید.

یا، روی نام گروهی که در حال حاضر از آن استفاده می کنید، در جایی که در نوار ابزار نمایش داده می شود، کلیک کنید / ضربه بزنید. اپل آن را می نامد دکمه Tabs. با این کار یک پنجره کشویی با لیستی از تمام گروه های باز باز می شود. روی موردی که می خواهید باز شود کلیک کنید / ضربه بزنید.

اگر از Mac یا iPad با صفحه کلید متصل هستید، می توانید به سرعت بین Tab Groups با CMD-SHIFT-UP و CMD-SHIFT-DOWN جابجا شوید.

جابجایی یک برگه باز بین گروه ها آسان است. روی نام برگه‌ای که می‌خواهید در نوار برگه جابه‌جا شود ضربه بزنید و نگه دارید یا کلیک کنید و نگه دارید. با این کار یک منوی پاپ آپ باز می شود به گروه برگه بروید به عنوان یکی از گزینه ها آن را بزنید و یک پنجره پاپ آپ دوم لیستی از Tab Groups شما را نشان می دهد. یکی را انتخاب کنید و برگه ناپدید می شود – به گروه جدید منتقل می شود و شما همچنان به گروه فعلی نگاه می کنید.

آیفون چطور؟

Safari Tab Groups نیز در آیفون موجود است. اما صفحه نمایش کوچک این گوشی در مقایسه با مک و آیپد نیازمند تغییراتی در طراحی است. برای مثال، هیچ نوار کناری سمت چپی وجود ندارد.

Safari Tab Groups در آیفون
اینجا جایی است که باید دکمه Tabs و دکمه Tab Groups را در iOS جستجو کنید.
گرافیک: اد هاردی / فرقه مک

تمام ویژگی های Tab Groups از طریق در دسترس هستند دکمه Tabs در نوار ابزار آن را بزنید تا همه برگه های باز به عنوان پنجره های کوچک نمایش داده شوند. در پایین صفحه نمایش است دکمه Tab Groups دارای برچسب تعداد برگه هایی که باز کرده اید. روی آن ضربه بزنید.

که یک پنجره پاپ آپ باز می شود که تمام گروه های برگه شما را نشان می دهد. روی یکی ضربه بزنید تا به آن بروید. در اینجا نیز گزینه ای برای ایجاد یک پیدا خواهید کرد گروه برگه خالی جدید یا ایجاد یک گروه برگه جدید از X Tabs.

سیستم سازمان سافاری را انتخاب کنید که برای شما بهتر کار می کند

Safari در iPad و Mac همچنان به شما امکان می دهد چندین پنجره را باز کنید. و پنجره های Safari و Tab Groups را با هم اشتباه نگیرید. آنها به طور مشخص متفاوت هستند. شما می توانید بین گروه های برگه در یک پنجره جابجا شوید. یا همان Tab Group را در چندین پنجره باز کنید.

ممکن است کمی گیج کننده باشد. اما تنها چیزی که اتفاق می افتد این است که اپل گزینه های متعددی را برای سازماندهی برگه های مرورگر در اختیار شما قرار می دهد. می توانید Tab Groups را نادیده بگیرید و برگه های خود را در پنجره های جداگانه قرار دهید. سیستمی را انتخاب کنید که برای شما بهتر کار می کند.

اگر به مشاوره بیشتری نیاز دارید، صفحه وب پشتیبانی اپل را برای استفاده از Safari Tab Groups در Mac بررسی کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
جعبه ابزار مجهز به هوش مصنوعی، جستجوی کار شما را به صورت توربو شارژ می کند

جستجوی شغل استرس زاتر از همیشه است. با نادیده گرفتن رزومه توسط کارفرمایان و نیاز دائمی به تطبیق مطالب درخواستی شما با یک شغل جدید، کاریابی عملاً یک کنسرت تمام وقت است. برای صرفه جویی در زمان در مواد کاربردی و ایجاد نتایج با کیفیت بالا، Resume را در نظر …

اخبار اپل
بهترین کلیدهای HomeKit برای پنکه های سقفی 2022

بهترین کلید هوم کیت برای پنکه های سقفی من بیشتر 2022 سوئیچ های HomeKit مدتی است که در دسترس هستند. با این حال، آیا می دانستید که می توانید از آنها برای کنترل پنکه سقفی خود استفاده کنید؟ اکثر کلیدهای روشن و خاموش ساده به طرفداران شما اجازه می دهند …

اخبار اپل
بسته های تبلیغاتی بازگشت به مدرسه اپل کارت هدیه تا 150 دلار را با مک یا آی پد جدید ارائه می دهد

فروش بازگشت به مدرسه اپل شامل کارت‌های هدیه به ارزش حداکثر ۱۵۰ دلار است. عکس: اپل تبلیغ سالانه بازگشت به مدرسه اپل اکنون در ایالات متحده، کانادا و سایر نقاط جهان به صورت زنده برگزار می شود. این شرکت برای خریدهای واجد شرایط در ایالات متحده یک کارت هدیه تا …