اپل روسیه را تحریم می کند


اپل فروش محصولات خود در روسیه را با ادامه جنگ این کشور با اوکراین متوقف کرده است. Mac-maker اقدامات دیگری نیز انجام می دهد، مانند حذف برنامه های خبری دولتی RT و Sputnik از App Store.

اپل روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما عمیقاً نگران حمله روسیه به اوکراین هستیم. ما از تلاش‌های بشردوستانه حمایت می‌کنیم، برای بحران پناهجویان کمک می‌کنیم و هر کاری می‌توانیم برای حمایت از تیم‌هایمان در منطقه انجام می‌دهیم.»

اپل فروش تمام محصولات در روسیه را متوقف کرد

اقدامات اپل در حالی صورت می گیرد که کشورها و شرکت های سراسر جهان به حمله شش روزه به اوکراین واکنش نشان می دهند. تحریم های شدید اعمال شده توسط کشورهای غربی، اقتصاد روسیه را تهدید می کند. و شرکت های فناوری از جمله فیس بوک و توییتر اقداماتی را برای محدود کردن دسترسی و اثربخشی اطلاعات نادرست از رسانه های وابسته به دولت روسیه انجام داده اند.

اپل روز سه شنبه همچنین اقدامات دیگری را که در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین انجام می دهد، بیان کرد. مهم‌تر از همه، اپل گفت که «تمام فروش محصولات در روسیه را متوقف کرده است». این شرکت دیگر محصولات جدید را در کشور عرضه نخواهد کرد.

به عنوان بخشی دیگر از اعمال فشار بر روسیه، این شرکت می‌گوید «اپل پی و سایر خدمات محدود شده‌اند». اپل همچنین “ترافیک و حوادث زنده را در Apple Maps در اوکراین به عنوان یک اقدام ایمنی و احتیاطی برای شهروندان اوکراینی غیرفعال کرد.”

و همانطور که قبلا ذکر شد، “اخبار RT و اخبار اسپوتنیک دیگر برای دانلود از اپ استور در خارج از روسیه در دسترس نیستند.”

سازندگان نرم‌افزار اوکراینی در حال بررسی هستند

در همین حال، MacPaw و Skylum سازنده‌های نرم‌افزار مک، که هر دو در اوکراین تأسیس شده‌اند و عمدتاً در کیف فعالیت می‌کنند، صفحات منبعی را برای هر کسی که علاقه‌مند به نظارت بر وضعیت است، گردآوری کردند.

آنها هر دو پیوندهایی را با خیریه هایی ارائه کردند که به نفع شهروندان اوکراینی و همچنین حمایت از نیروهای مسلح کشور درگیر هستند.

یانا کوپیلوا از MacPaw در ایمیلی به این ایمیل نوشت: «از آنجایی که انسان‌های قرن بیست و یکم هستیم، همه ما آرزو می‌کنیم که روزهای غم‌انگیز جنگ در گذشته باشد. فرقه مک. با این حال، اکنون بار دیگر، با تجاوز روسیه به اوکراین، شاهد این هستیم که آزادی، استقلال، و حق بشر برای زندگی و انتخاب به راحتی به خطر افتاده است.

نحوه حمایت از اوکراین

Kopylova درخواست کرد که این پیوندها را با خوانندگان خود به اشتراک بگذاریم:

کوپیلوا نوشت: «اگر اخبار حمله روسیه به اوکراین را منتشر کنید، برای کشور ما معنی زیادی خواهد داشت. این یک جنگ وحشتناک است و دولت خود در مورد حقایق و تلفات به شهروندان روسیه دروغ می گویند.

به طور مشابه، صفحه Skylum به منابع رسمی اخبار از اوکراین و همچنین راه هایی که می توانید کمک مالی کنید و در غیر این صورت از کشور حمایت کنید، اشاره می کند.

کوپیلوا از مک پاو نوشت: «وزارت امور داخلی گزارش داد که یک حمله نظامی به اوکراین در چهار روز گذشته بیش از 350 غیرنظامی را کشته و بیش از 2000 نفر را زخمی کرده است. «بیش از 5300 سرباز روسی کشته یا زخمی شدند. مادران آنها چیزی در مورد آن نمی دانند. با وجود این، هنوز حملاتی به شهرهای اوکراین، از جمله پایتخت ما، کیف، وجود دارد.

هر گونه کمکی برای انتشار حقیقت در مورد آنچه در حال حاضر در اوکراین در حال وقوع است، برای ما بسیار سودمند خواهد بود! اخبار، پست های شبکه های اجتماعی، بنرها و غیره – هر چیزی پتانسیل نجات جان ده ها هزار اوکراینی و روس را دارد.

لوئیس والاس در این گزارش مشارکت داشت.
مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
زمان معاملات بزرگ: تا 126 دلار تخفیف اپل واچ 7 و SE

می‌توانید در آمازون تخفیف‌های بزرگی بر روی Apple Watch 7 و SE دریافت کنید. عکس: اپل در بازار اپل واچ 7 یا شاید اپل واچ SE مقرون به صرفه تر؟ آمازون هر دو را در روز جمعه تخفیف داد، بنابراین اکنون زمان خرید است. معاملات زیر را بررسی کنید. این …

اخبار اپل
اپل می گوید که مراقبت های پزشکی خارج از ایالت را پس از Roe v. حکم وید

اپل به تصمیم دادگاه عالی برای لغو بازی Roe vs. وید، اظهار داشت که این شرکت از حقوق کارمندان خود برای تصمیم گیری خود حمایت می کند و مزایای پزشکی فعلی خود را از سفرهای خارج از ایالت پشتیبانی می کند. پس از رای 6-3 دیوان عالی به نفع لغو …

اخبار اپل
پایه ها از یک مرکز ویدئو کنفرانس خانگی نهایت استفاده را می کنند [Setups]

پایه‌ها می‌توانند بهترین استفاده را از راه‌اندازی رایانه ببرند. آنها می توانند بسیاری از وسایل شما – رایانه ها، نمایشگرها، میکروفون ها – را بسیج کنند تا بتوانید در مواقعی که به آنها نیاز دارید از آنها استفاده کنید و در مواقعی که نیاز ندارید آنها را از سر راه …