اپل می تواند آیپد OLED را در سال 2024 عرضه کند

اخبار اپل


سامسونگ دیسپلی کار روی پنل‌های OLED پیشرفته را آغاز کرده است تا بتواند برای آی‌پدها، مک‌بوک‌ها و آی‌مک‌های آینده سفارش دهد. مطابق با الکاین پنل ها دارای ساختار دو پشته ای هستند که دوام نمایشگر را افزایش می دهد.

گزارش‌های قبلی ادعا می‌کردند که اپل به طور موقت برنامه‌های یک آی‌پد OLED را به حالت تعلیق درآورده است، زیرا الزامات قیمت و کیفیت آن مطابق با صفحه نمایش سامسونگ نیست. سازنده آیفون به جای رویکرد تک پشته فعلی، OLED هایی با ساختار دو پشته ای می خواست که در آن زمان برای سامسونگ غیرممکن بود.

این گزارش خاطرنشان می کند:

چالش در ساختار دو پشته ای این است که لایه تولید بار یا CGL، بار را کنترل کند تا در مکان های مشابه روی دو لایه انتشاری جریان یابد، در غیر این صورت این امر بر خلوص رنگ و روشنایی رنگ های قرمز و سبز تأثیر منفی می گذارد. و پیکسل های آبی در دو لایه.

آیفون و اپل واچ تنها دستگاه های اپل هستند که نمایشگرهای OLED تک پشته دارند، در حالی که مک ها و آیپدها همچنان از نمایشگرهای LCD و مینی ال ای دی استفاده می کنند. این موضوع می‌تواند به زودی تغییر کند، با گزارش‌هایی که ادعا می‌کنند آی‌پدهای آینده می‌توانند نمایشگرهای OLED با پنل‌های دو پشته‌ای داشته باشند و پس از آن مک‌ها نیز همین رفتار را خواهند داشت. سازنده آیفون می‌تواند از این پنل OLED در مدل‌های آی‌پد ایر یا آی‌پد ۱۰.۲ اینچی آینده استفاده کند.

جدول زمانی توسعه پنل OLED دو پشته

در حال حاضر سامسونگ پنل های OLED را با ساختار تک پشته تولید می کند. سازنده نمایشگر کره جنوبی اکنون در حال توسعه پنل های پشت سر هم دو پشته (به نام سری T) با تمرکز بر آماده سازی آن برای ارزیابی مشتری است. چنین پنل هایی دارای دو لایه انتشار هستند که در نتیجه روشنایی را دو برابر و طول عمر نمایشگر را چهار برابر می کند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، این ماده در سال 2023 به تولید تجاری خواهد رفت.

سازنده نمایشگر سپس روی توسعه بعدی از این سری یعنی T2 کار خواهد کرد که می تواند در سال 2024 به تولید تجاری برسد. این پنل های OLED پیشرفته سری T می توانند ابتدا در سری Galaxy Tab و Galaxy Book سامسونگ به عنوان راهی برای تایید استفاده شوند. کارایی آن قبل از ارائه آنها به اپل. اگر سازنده آیفون به آن چراغ سبز نشان دهد، مواد T2 شرکت کره جنوبی می تواند راه خود را به آی پدهای آینده باز کند.

[Via The Elec]مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …

اخبار اپل
زمان معاملات بزرگ: تا 126 دلار تخفیف اپل واچ 7 و SE

می‌توانید در آمازون تخفیف‌های بزرگی بر روی Apple Watch 7 و SE دریافت کنید. عکس: اپل در بازار اپل واچ 7 یا شاید اپل واچ SE مقرون به صرفه تر؟ آمازون هر دو را در روز جمعه تخفیف داد، بنابراین اکنون زمان خرید است. معاملات زیر را بررسی کنید. این …

اخبار اپل
اپل می گوید که مراقبت های پزشکی خارج از ایالت را پس از Roe v. حکم وید

اپل به تصمیم دادگاه عالی برای لغو بازی Roe vs. وید، اظهار داشت که این شرکت از حقوق کارمندان خود برای تصمیم گیری خود حمایت می کند و مزایای پزشکی فعلی خود را از سفرهای خارج از ایالت پشتیبانی می کند. پس از رای 6-3 دیوان عالی به نفع لغو …