توسعه دهندگان گرد هم می آیند تا با محدودیت های ضد رقابتی مرورگر اپل مبارزه کنند


گروهی از مهندسان نرم‌افزار با هم متحد شده‌اند تا Open Web Advocacy (OWA) را تشکیل دهند که با محدودیت‌های «ضد رقابتی» مرورگر وب اپل در iPhone و iPad مبارزه می‌کند.

OWA می‌گوید که کنترل‌های سخت اپل، که از استفاده مرورگرهای شخص ثالث از موتورهای خود در iOS جلوگیری می‌کند، در 10 سال گذشته نوآوری را متوقف کرده است و از پخش شدن برنامه‌های وب روی موبایل جلوگیری کرده است.

مهندسان خواستار قوانین عادلانه تر مرورگر در iOS هستند

اپل در حال حاضر مورد انتقاد برنامه‌نویس‌ها و تنظیم‌کننده‌هایی قرار گرفته است که خواستار یک اپ استور بازتر هستند. در برخی کشورها، کوپرتینو اکنون مجبور است محدودیت‌های معروف خود را کاهش دهد (اگرچه به نظر می‌رسد مصمم به رعایت نکردن آن است).

و به نظر می رسد که در اینجا متوقف نخواهد شد. OWA که از تعدادی مهندس نرم افزار در بریتانیا تشکیل شده است، اکنون خواستار تغییرات قانونی یا قانونی است که اپل را مجبور به تغییر قوانین خود برای مرورگرهای شخص ثالث می کند.

در وب سایت این شرکت آمده است: «ممنوعیت اپل از مرورگرهای شخص ثالث در iOS عمیقاً ضد رقابت است، تیم تأمین مالی Safari/WebKit را گرسنه می‌سازد و نوآوری‌ها را در 10 سال گذشته متوقف کرده است و مانع از پخش برنامه‌های وب روی تلفن همراه شده است».

ما به شما نیاز داریم که با تنظیم‌کننده‌ها/قانون‌گذاران/نمایندگان خود تماس بگیرید و از تغییرات در حوزه قضایی خود حمایت کنید.

رقابت آزاد برای همه

OWA در پی‌دی‌اف «ارائه رقابت به باغ‌های دیواری» اصرار دارد که انتقادش «به طور مستقیم متوجه اپل و مدیریت ارشد اپل است». این سازمان تلاش‌ها و «مشارکت‌های پیشگامانه» انجام شده توسط تیم‌های Safari و WebKit را قدردانی می‌کند و می‌خواهد از محکوم کردن آنها اجتناب کند.

در این سند آمده است: “ما می دانیم که شما عمیقاً به وب باز اهمیت می دهید و ممکن است به طور خصوصی با اقدامات ضد رقابتی اپل مخالف باشید.” ما همچنین می دانیم که اپل تحت یک فضای پارانوئیدی و محرمانه عمل می کند که می تواند تعامل صحیح با جامعه توسعه را برای شما دشوار کند.

اما OWA معتقد است که زمان آن فرا رسیده است که اپل مجبور شود محدودیت های سنگینی را که برای توسعه دهندگان مرورگر اعمال می کند، بردارد. این نشان می‌دهد که مرورگرهای آیفون و آی‌پد باید از موتور WebKit خود اپل استفاده کنند و باید به آنها اجازه داده شود که موتور خود را که هزاران ساعت برای توسعه آن صرف کرده‌اند، پیاده‌سازی کنند.

اپل از یک پلت فرم جهانی باز و رایگان جلوگیری می کند

در این سند توضیح داده شده است: «به طور اساسی این ممنوعیت مرورگر از ظهور یک پلتفرم جهانی باز و رایگان برای برنامه‌ها جلوگیری می‌کند، جایی که توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه خود را یک بار بسازند و آن را در همه دستگاه‌های مصرف‌کننده، اعم از دسکتاپ، لپ‌تاپ، تبلت یا تلفن، کار کنند.»

در عوض شرکت‌ها را مجبور می‌کند تا چندین اپلیکیشن مجزا برای اجرا بر روی هر پلتفرم ایجاد کنند و هزینه و پیچیدگی توسعه و نگهداری را به طور قابل توجهی افزایش دهند.

این موضوعی است که بسیاری از توسعه دهندگان مرورگر در طول سال ها سعی کرده اند توجه را به آن جلب کنند. و این نمونه دیگری از کنترل ضدرقابتی است که اپل بر روی پلتفرم‌های تلفن همراه خود دارد – همان چیزی که تنظیم‌کننده‌ها در حال حاضر تلاش می‌کنند با فراخوان برای بازارهای نرم‌افزاری منصفانه‌تر به چالش بکشند.

مایه شرمساری است که اپل احتمالاً چشم خود را می بندد، اما امیدواریم OWA همچنان به تلاش خود ادامه دهد و دیگران به مبارزه بپیوندند. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت آن مراجعه کنید – و برای اینکه بدانید چه کاری می توانید برای کمک انجام دهید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
جعبه ابزار مجهز به هوش مصنوعی، جستجوی کار شما را به صورت توربو شارژ می کند

جستجوی شغل استرس زاتر از همیشه است. با نادیده گرفتن رزومه توسط کارفرمایان و نیاز دائمی به تطبیق مطالب درخواستی شما با یک شغل جدید، کاریابی عملاً یک کنسرت تمام وقت است. برای صرفه جویی در زمان در مواد کاربردی و ایجاد نتایج با کیفیت بالا، Resume را در نظر …

اخبار اپل
بهترین کلیدهای HomeKit برای پنکه های سقفی 2022

بهترین کلید هوم کیت برای پنکه های سقفی من بیشتر 2022 سوئیچ های HomeKit مدتی است که در دسترس هستند. با این حال، آیا می دانستید که می توانید از آنها برای کنترل پنکه سقفی خود استفاده کنید؟ اکثر کلیدهای روشن و خاموش ساده به طرفداران شما اجازه می دهند …

اخبار اپل
بسته های تبلیغاتی بازگشت به مدرسه اپل کارت هدیه تا 150 دلار را با مک یا آی پد جدید ارائه می دهد

فروش بازگشت به مدرسه اپل شامل کارت‌های هدیه به ارزش حداکثر ۱۵۰ دلار است. عکس: اپل تبلیغ سالانه بازگشت به مدرسه اپل اکنون در ایالات متحده، کانادا و سایر نقاط جهان به صورت زنده برگزار می شود. این شرکت برای خریدهای واجد شرایط در ایالات متحده یک کارت هدیه تا …