فناوری شارژ سریع 240 واتی Oppo Demos که فقط 9 دقیقه طول می کشد تا یک گوشی کاملاً شارژ شود

اخبار اپل


در کنگره جهانی موبایل (MWC) 2022، برند چینی گوشی‌های هوشمند Oppo از فناوری شارژ سریع 150 واتی و 240 واتی SuperVOOC رونمایی کرد که سری آیفون 13 و چندین گوشی هوشمند پرچم‌دار دیگر را شرمنده می‌کند. Oppo و OnePlus به ارائه سرعت های شارژ دیوانه کننده در گوشی های هوشمند خود معروف هستند، اما به نظر می رسد این برندها این بار از خود پیشی گرفته اند.

اوپو ادعا می کند که فناوری شارژ سریع 150 واتی SuperVOOC آن می تواند برای شارژ مجدد باتری 4500 میلی آمپر ساعتی تنها در 15 دقیقه مورد استفاده قرار گیرد و 50 درصد آن تنها در پنج دقیقه به دست می آید. یکی دیگر از برندهای فرعی گروه BBK، Realme، فناوری شارژ سریع اولترادارت 150 واتی را با گوشی هوشمند GT Neo 3 خود در MWC 2022 معرفی کرد. ادعاهای Realme مشابه ادعاهای اوپو است. می گوید 50 درصد باتری را می توان تنها در پنج دقیقه شارژ کرد. برخلاف Oppo، Realme نگفته است که شارژ کامل چقدر طول می کشد.

Realme UltraDart 150W

از سوی دیگر، فناوری شارژ سریع 240 واتی Oppo به شارژ کامل گوشی تنها در 9 دقیقه کمک می کند. بنابراین، تلفن شما می تواند در حین مسواک زدن یا درست کردن صبحانه، شارژ شود. در حالی که ما فکر می کنیم این امکان وجود دارد، فناوری در عمل زیر را بررسی کنید:

برای زمینه، سری آیفون 13 به شارژ سریع سیمی 20 واتی محدود شده است. این باعث می شود آیفون در 30 دقیقه 50 درصد شارژ شود و شارژ کامل تقریباً دو ساعت طول می کشد. بنابراین، فناوری 240 واتی SuperVOOC Oppo می تواند برای شارژ مجدد یک گوشی 12 برابر در همان زمانی که برای یک بار شارژ آیفون 13 لازم است، استفاده شود! شارژ در حال حاضر پاشنه آشیل خط تولید آیفون است و اپل مطمئناً کارهای زیادی در این زمینه دارد.

با این اوصاف، وات شارژ بالای 150 وات می‌تواند در درازمدت باعث نگرانی شود، زمانی که خرابی باتری سر زشت خود را افزایش دهد. فناوری 240 واتی SuperVOOC Oppo تنها 6 دقیقه زمان شارژ سیستم 150 واتی را کاهش می دهد در حالی که با تامین توان ورودی بالاتر، به طور نامتناسبی باعث افزایش طول عمر باتری گوشی هوشمند می شود. این می تواند عمر مفید یک سلول را بیشتر کاهش دهد و مزایایی را که شارژ سریع مضحک به همراه دارد را نفی کند. علاوه بر این، ادعاهای طول عمر باتری را باید با کمی نمک در نظر گرفت، زیرا تنها چند ماه پس از در دسترس قرار گرفتن فناوری شارژ سریع در دسترس عموم، می توان آنها را تأیید کرد.

Oppo ادعا می کند که جفت شدن SuperVOOC با موتور سلامت باتری (BHE) به باتری ها کمک می کند تا 80 درصد سلامت خود را حتی پس از 1600 چرخه شارژ حفظ کنند، که دو برابر استاندارد صنعتی 800 چرخه است. Realme همچنین ادعا می کند که فناوری مدیریت باتری آن می تواند 80 درصد سلامتی را پس از 1000 چرخه شارژ حفظ کند.

OPPO 150W SuperVOOC

انتظار می‌رود فناوری 150 واتی SuperVOOC اوپو در سه‌ماهه دوم امسال راه خود را به گوشی‌های OnePlus باز کند، در حالی که فناوری شارژ 150 واتی Realme با GT Neo 3 در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. این برند می‌گوید “به زودی عرضه می‌شود” اما جدول زمانی مشخصی برای آن مشخص نکرده است.

آیا فکر می کنید وات شارژ بالا به شدت برای سلامت باتری مضر است؟ آیا وات شارژ سریع اپل کمتر به افزایش طول عمر باتری کمک می کند یا با زمان همگام نیست؟ لطفا نظر خود را در بخش نظرات به ما بگویید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
جعبه ابزار مجهز به هوش مصنوعی، جستجوی کار شما را به صورت توربو شارژ می کند

جستجوی شغل استرس زاتر از همیشه است. با نادیده گرفتن رزومه توسط کارفرمایان و نیاز دائمی به تطبیق مطالب درخواستی شما با یک شغل جدید، کاریابی عملاً یک کنسرت تمام وقت است. برای صرفه جویی در زمان در مواد کاربردی و ایجاد نتایج با کیفیت بالا، Resume را در نظر …

اخبار اپل
بهترین کلیدهای HomeKit برای پنکه های سقفی 2022

بهترین کلید هوم کیت برای پنکه های سقفی من بیشتر 2022 سوئیچ های HomeKit مدتی است که در دسترس هستند. با این حال، آیا می دانستید که می توانید از آنها برای کنترل پنکه سقفی خود استفاده کنید؟ اکثر کلیدهای روشن و خاموش ساده به طرفداران شما اجازه می دهند …

اخبار اپل
بسته های تبلیغاتی بازگشت به مدرسه اپل کارت هدیه تا 150 دلار را با مک یا آی پد جدید ارائه می دهد

فروش بازگشت به مدرسه اپل شامل کارت‌های هدیه به ارزش حداکثر ۱۵۰ دلار است. عکس: اپل تبلیغ سالانه بازگشت به مدرسه اپل اکنون در ایالات متحده، کانادا و سایر نقاط جهان به صورت زنده برگزار می شود. این شرکت برای خریدهای واجد شرایط در ایالات متحده یک کارت هدیه تا …