4 نکته از جلسه 2022 سهامداران اپل


تیم کوک، مدیرعامل اپل، امروز با روسای متعدد خود، یعنی سهامداران اپل، جلسه ای داشت. او به سوالاتی درباره سود سهام، COVID-19 و موارد دیگر پاسخ داد.

و رأی گیری در مجمع سهامداران اپل 2022، هیئت مدیره را ملزم می کند تا سیاست های حقوق مدنی شرکت را مورد بازرسی قرار دهد. اما چند پیشنهاد دیگر رای منفی دادند.

1. اکثر پیشنهادات سهامداران رای منفی داده شد

در حالی که کوک و سایر مدیران اپل را اداره می کنند، سهامداران در واقع مالک آن هستند. و آنها می توانند تصمیم بگیرند. شش پیشنهاد وجود داشت که اپل را ملزم می‌کرد تا روش‌های تجارت خود را مجدداً بررسی کند، اما تنها موردی که رأی سهامداران را تصویب کرد، نیاز به ممیزی دارد که آیا سیاست‌های شرکت تأثیر منفی بر حقوق مدنی کارکنان و مشتریانش دارد یا خیر.

از جمله پیشنهادهایی که سهامداران به آن رأی منفی دادند، درخواست ارائه گزارشی درباره استفاده اپل از NDA به عنوان بندهای پنهانکاری در موارد آزار، تبعیض و سایر اعمال غیرقانونی بود. گروهی از خزانه داران ایالتی ایالات متحده از کمیسیون بورس و اوراق بهادار درخواست کرده اند تا بررسی کند که آیا از NDA برای ساکت کردن افشاگران مک میکر استفاده می شود یا خیر. پاسخ اپل این است که از NDA ها به این روش استفاده نمی کند و اکثر سهامداران موافق هستند.

2. سود سهام بیشتر

جلسه پرسش و پاسخ پس از رای گیری معمولاً جالب ترین بخش جلسه سالانه سهامداران اپل است. کوک سوالاتی را که توسط افرادی که سهام دارند پاسخ می دهد، اگرچه بدیهی است که این سوالات با دقت انتخاب شده اند تا از موضوعات بحث برانگیز جلوگیری شود. او قصد ندارد به طور مثال مشخص کند که کدام محصولات قرار است در رویداد عرضه محصول در 8 مارس معرفی شوند.

اما یک پاسخ مطمئناً قلب بسیاری از سرمایه گذاران را گرم می کند. سود سهام امسال افزایش می یابد. از مدیرعامل به طور مشخص در مورد اینکه چه مقدار پول به سهامداران تعلق می گیرد پرسیده شد و او پاسخ صریح داد. اگرچه او نگفت چقدر افزایش یافته است.

اما کوک همچنین خاطرنشان کرد که «به وضوح، سود سهام تنها راه – یا حتی راه اصلی – نیست که ما برای سهامداران ارزش ایجاد می کنیم. ما این کار را با سرمایه گذاری در نوآوری و پیشرفت های فناوری انجام می دهیم که فکر می کنیم به مردم کمک می کند و زندگی آنها را غنی می کند.

3. یکی از کلیدهای موفقیت اپل «نه» گفتن است.

اپل یک شرکت بسیار سودآور است و از کوک خواسته شد که کلیدهای موفقیت خود را بیان کند. آنچه او توصیف کرد چیزی شبیه به یک عمل متعادل کننده است.

ما دائماً از طرف کاربر در حال نوآوری هستیم. ما معتقدیم که سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات را گرد هم می‌آوریم تا فناوری بزرگ‌تر از مجموع قطعات آن بسازیم. ما معتقدیم به صدها پروژه نه گفتن، تا بتوانیم واقعاً روی پروژه هایی تمرکز کنیم که بزرگترین تغییر را در زندگی مردم ایجاد می کنند. مدیر اجرایی اپل گفت: ما معتقدیم بهترین فناوری جهان باید برای مردم و کره زمین عالی باشد.

4. یادگیری از همه گیری COVID-19

وقتی از کوک پرسیده شد که مدیریت اپل دنیای پس از کووید را چگونه می بیند، کوک خاطرنشان کرد که همه گیر همه چیز را تغییر داده است… و این خوب است. او گفت: «فکر نمی‌کنم چیزی ارزشمندتر از این نیست که به طور دوره‌ای نحوه کار خود را دوباره ابداع کنیم. نحوه کار ما برای نحوه همکاری ما و نحوه ایجاد فناوری که زندگی مردم را غنی می کند، اساسی است. فکر می‌کنم در طول همه‌گیری در مورد هر دوی این چیزها چیزهای زیادی یاد گرفته‌ایم. و دیدن نقشی که فناوری ما ایفا کرده است تنها ما را برانگیخته است تا مرزهای نوآوری را پشت سر بگذاریم و فناوری خود را حتی مفیدتر کنیم.

سایر کسب و کار ملاقات سهامداران 2022 اپل

جلسه سهامداران اپل در سال 2022 شامل برخی موارد معمول است. بخشی از آن شامل تایید اعضای توصیه شده هیئت مدیره، شامل تیم کوک و ال گور بود.

و سهامداران نیز طرح جبرانی پیشنهادی اجرایی را تصویب کردند. این شامل پرداخت 98.7 میلیون دلار به مدیر عامل می شود. قبل از جلسه، مخالفت هایی برای دادن این غرامت به کوک وجود داشت، اما هیچ نتیجه ای حاصل نشد.
مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …

اخبار اپل
زمان معاملات بزرگ: تا 126 دلار تخفیف اپل واچ 7 و SE

می‌توانید در آمازون تخفیف‌های بزرگی بر روی Apple Watch 7 و SE دریافت کنید. عکس: اپل در بازار اپل واچ 7 یا شاید اپل واچ SE مقرون به صرفه تر؟ آمازون هر دو را در روز جمعه تخفیف داد، بنابراین اکنون زمان خرید است. معاملات زیر را بررسی کنید. این …

اخبار اپل
اپل می گوید که مراقبت های پزشکی خارج از ایالت را پس از Roe v. حکم وید

اپل به تصمیم دادگاه عالی برای لغو بازی Roe vs. وید، اظهار داشت که این شرکت از حقوق کارمندان خود برای تصمیم گیری خود حمایت می کند و مزایای پزشکی فعلی خود را از سفرهای خارج از ایالت پشتیبانی می کند. پس از رای 6-3 دیوان عالی به نفع لغو …