Apple IIe Card به نرم افزار Apple II این امکان را می دهد که روی مک ها اجرا شود

اخبار اپل


1 مارس 1991: اپل Apple IIe Card را معرفی می‌کند، یک ابزار جانبی ۱۹۹ دلاری که به کاربران امکان می‌دهد مک‌های مک را به رایانه‌های Apple IIe کاملاً کارآمد تبدیل کنند.

توانایی شبیه سازی Apple IIe محبوب در مک، دو سیستم عامل اپل را برای اولین بار در کنار یکدیگر قرار می دهد. اگرچه امروزه کاملاً معادل آن نیست که اپل به شما اجازه دهد iOS را روی مک اجرا کنید، اما دنیایی دور از ذهن نیست.

Apple IIe Card انتقال از Apple II به Mac را آسان می کند

در اوایل دهه 1990، مشخص بود که Apple II در آخرین مراحل خود قرار دارد. خط تولید از سال 1977 با به روز رسانی های مختلفی در طول مسیر راه اندازی شده است.

برنامه همیشه این بود که در نهایت اپل II را به نفع مکینتاش کنار بگذاریم. با این حال، مک در ابتدا از فروش ناامیدکننده ای رنج می برد. همچنین چندین بار تکرار شد تا مک واقعاً جایگاه خود را پیدا کند.

در همین حال، Apple II از این که یک محصول بالغ در آن مرحله بود سود برد.

در سال 1991، اپل IIe متعلق به سال 1983 هنوز در بسیاری از مدارس یافت می شود، بازاری که اپل به طور سنتی در آن برتری داشت. اجازه دادن به مک‌ها برای تقلید از Apple IIe برای مدارسی فریبنده بود. مؤسساتی که قبلاً روی نرم‌افزار Apple II سرمایه‌گذاری کرده‌اند، هنگام تغییر به مک، این همه پول را دور نمی‌ریزند.

به نظر می رسید این استراتژی کارساز بود: تنها دو سال بعد، اپل با Macintosh LC 520 که در بسیاری از مدارس دهه 1990 جای خود را پیدا کرد، سر و صدای زیادی در بازار آموزشی ایجاد کرد.

مشخصات کارت اپل IIe

Apple IIe Card دارای پردازنده 65C02، حافظه 256K و درگاهی برای پشتیبانی از 5 فلاپی درایو و جوی استیک Apple II 1/4 اینچی بود. نرم افزار شبیه ساز بر روی یک فلاپی دیسک 3.5 اینچی ارسال می شود و به مک اجازه می دهد تا نرم افزار Apple II را از داخل سیستم عامل مک اجرا کند. با این حال، نمی‌توانید بین برنامه‌های مک و برنامه‌های Apple II چند کار انجام دهید.

Apple IIe Card روی Mac LC، Color Classic و مدل های اولیه Performa اجرا می شد. با سیستم Mac 6.0.8 تا 7.5.5 (نسخه نهایی برای پشتیبانی از حالت 24 بیتی) کار می کرد.

اپل در ماه می 1995، دو سال پس از عرضه نهایی Apple II، تولید Apple IIe Card را متوقف کرد. با این حال، دستگاه جانبی به هدف خود رسید. چند سال دیگر از Apple II خارج شد و انتقال از Apple II به Macintosh را برای مشتریانی که هنوز به گذشته چسبیده بودند آسان کرد.

آیا شبیه سازی Apple II در مک را به یاد دارید؟ نظرات خود را در زیر بنویسیدمانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Ios 14.5 App Tracking Hero Transparency
اخبار اپل
تحقیقات اپل در مورد ردیابی داده‌های “مضر” ساخته شده در آیفون انجام شد

منبع: Christine Romero-Chan / iMore بنا بر گزارش ها، چهار قانونگذار دموکرات از FTC خواسته اند که اپل و گوگل را به دلیل ایجاد ردیابی تبلیغات و شناسه های مضر بر روی پلتفرم هایشان بررسی کند. WSJ گزارش می دهد: چهار قانونگذار دموکرات از کمیسیون تجارت فدرال خواستند تا درباره …

اخبار اپل
جعبه ابزار مجهز به هوش مصنوعی، جستجوی کار شما را به صورت توربو شارژ می کند

جستجوی شغل استرس زاتر از همیشه است. با نادیده گرفتن رزومه توسط کارفرمایان و نیاز دائمی به تطبیق مطالب درخواستی شما با یک شغل جدید، کاریابی عملاً یک کنسرت تمام وقت است. برای صرفه جویی در زمان در مواد کاربردی و ایجاد نتایج با کیفیت بالا، Resume را در نظر …

اخبار اپل
بهترین کلیدهای HomeKit برای پنکه های سقفی 2022

بهترین کلید هوم کیت برای پنکه های سقفی من بیشتر 2022 سوئیچ های HomeKit مدتی است که در دسترس هستند. با این حال، آیا می دانستید که می توانید از آنها برای کنترل پنکه سقفی خود استفاده کنید؟ اکثر کلیدهای روشن و خاموش ساده به طرفداران شما اجازه می دهند …