Homebrew Computer Club برای اولین بار تشکیل جلسه می دهد

اخبار اپل


استیو جابز و استیو وزنیاک درس های ارزشمندی را در Homebrew آموختند.
عکس: اپل

3 مارس: امروز در تاریخ اپل: Homebrew Computer Club برای اولین بار تشکیل جلسه داد 3 مارس 1975: کلوپ کامپیوتر Homebrew، یک گروه سرگرمی که به جرقه انقلاب محاسبات شخصی کمک می کند، اولین جلسه خود را در منلو پارک، کالیفرنیا برگزار می کند.

در زمانی که تعداد کمی از افراد دیگر به آن اهمیت می‌دادند، این انجمن به یک انجمن خوش آمد برای علاقه‌مندان به کامپیوتر تبدیل می‌شود. و استیو وزنیاک، یکی از حاضران عادی و دوستش استیو جابز، در نهایت اولین واحد Apple-1 را در باشگاه به نمایش خواهند گذاشت.

این پست شامل پیوندهای مربوط است. فرقه مک ممکن است زمانی که از پیوندهای ما برای خرید اقلام استفاده می کنید، کمیسیون دریافت کنید.

تاریخچه Homebrew Computer Club

بنیانگذاران باشگاه کامپیوتر هومبرو، فرد مور و گوردون فرنچ، اولین جلسه را در گاراژ خود برگزار کردند. در آن زمان، ورود کیت کامپیوتری به نام Altair 8800 خبر داغ دنیای فناوری بود. Altair رونق کامپیوترهای شخصی را آغاز کرد و الهام بخش نسلی از فناوران بود.

وزنیاک خیلی بیشتر از جابز یک متخصص کامپیوتر اولیه بود (و من این را به زیباترین شکل ممکن می گویم!). در نتیجه، ووز عمیق‌تر از هم‌بنیان‌گذار اپل با Homebrew درگیر شد.

ووز در اولین جلسه Homebrew شرکت کرد و الهام گرفت تا کامپیوتر خود را بسازد.

وزنیاک در زندگی نامه خود به یاد می آورد: «من این نمایش کامپیوتری را انجام دادم تا به مردم Homebrew نشان دهم که می توان یک کامپیوتر بسیار مقرون به صرفه ساخت – یک کامپیوتر واقعی که می توانید با قیمت Altair برنامه ریزی کنید – فقط با چند تراشه.

اپل و باشگاه کامپیوتر هومبرو

در اصل، برنامه Woz این بود که طرح‌های Apple-1 را طراحی کند، سپس آنها را در اختیار سایر اعضای Homebrew قرار دهد تا خودشان را بسازند. ووز نوشت: «این راه من برای معاشرت و شناخته شدن بود. من باید چیزی می ساختم که به دیگران نشان دهم.»

در پایان، جابز ووز را متقاعد کرد که باید Apple-1 را بسازند و بفروشند نه اینکه طرح‌ها را از بین ببرند. این در نهایت منجر به مذاکره جابز با فروشگاه رایانه اولیه The Byte Shop شد. بقیه اش تاریخ است.

در مورد باشگاه کامپیوتری Homebrew، این باشگاه برای بهترین بخش از سه سال کار کرد و از گاراژ به مرکز شتاب دهنده خطی بزرگتر استانفورد رفت. این باشگاه در سال 1977 به پایان رسید، همان سالی که اپل به طور رسمی تأسیس شد.

مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Apple Arcade
اخبار اپل
Air Twister با پشتیبانی از کنترلر و موارد دیگر به Apple Arcade می رود

بازی امروز اپل آرکید آماده است و در اپ استور منتظر است و یکی از بازی هایی است که می خواهید آن را بررسی کنید. Air Twister در iPhone، iPad، Mac و Apple TV قابل پخش است و پشتیبانی از کنترلر به این معنی است که در همه آنها به …

اخبار اپل
کریس ایوانز با نام مستعار کاپیتان آمریکا سرانجام با آیفون 6 اس خود خداحافظی کرد

به نظر می رسد که ستاره «Defending Jacob» در حال تغییر به آیفون 13 است. عکس: chrisevans @ Instagram کریس ایوانز، ستاره استودیو مارول کاپیتان آمریکا این مجموعه فیلم، زمانی که در نهایت با یک مداحی کوچک دوست داشتنی پنجشنبه با آیفون 6s قابل اعتماد خود خداحافظی کرد، کمی به …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
زیرمجموعه‌های نتفلیکس در شرف ارزان‌تر شدن هستند، اما یک نکته مهم وجود دارد

همه ما با گران‌تر شدن نتفلیکس آشنا هستیم، اما برای یک بار اشتراک شما می‌تواند قیمت آن را کاهش دهد – تا زمانی که مایل باشید یک یا چهار تبلیغ را تماشا کنید. ما قبلاً شنیده بودیم که نتفلیکس در حال آماده شدن برای معرفی یک طبقه جدید با پشتیبانی …