استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

اخبار اپل


11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد.

او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه از سیستم عاملی به نام Rhapsody را در پاییز امسال عرضه خواهد کرد. با این حال، خبر مهم این است که اپل سخت در حال کار برای ایجاد یک سیستم عامل جدید بزرگ به نام OS X است.

احیای سیستم عامل مک

آوردن یک سیستم عامل جدید به اپل انگیزه ای را برای جابز فراهم کرد تا در اواخر دهه 1990 دوباره به این شرکت بپیوندد. جابز در سال‌های دوری از اپل پس از کودتای نافرجام در هیئت مدیره، شرکت جدیدی به نام NeXT را تأسیس کرد. در ابتدا، NeXT کامپیوترها را ساخت. اما در سال 1993، این استراتژی شکست خورد. جابز سپس شرکت را بر روی تولید نرم افزار متمرکز کرد.

پس از کنار گذاشتن بخش سخت افزاری خود، NeXT با Sun Microsystems شریک شد تا سیستم عامل NeXTSTEP خود را به OpenStep تبدیل کند، تلاشی برای ایجاد یک استاندارد API شی گرا بین پلتفرمی. نرم افزار NeXT چندین مزیت بزرگ به همراه داشته است. یک سیستم عامل شی گرا، چندوظیفه ای و مبتنی بر یونیکس، بسیار جلوتر از آنچه اکثر شرکت ها در آن زمان ارائه می کردند، هزینه می کرد.

در همین حال اپل با سیستم عامل خودش دست و پنجه نرم کرد. در حالی که سیستم 7 بهتر از ویندوز 95 بود، شکاف بین سیستم عامل های رقیب کمتر از آن چیزی بود که بسیاری از طرفداران اپل می خواستند باور کنند. برای چندین سال، اپل منابعی را برای توسعه Copland، یک سیستم‌عامل جدید که ظاهراً به Mac برتری لازم را می‌دهد، سرازیر می‌کرد.

با این حال، Copland هرگز فراتر از نسخه بتا عمومی نشد. پس از خروج مهندس ارشد، سیستم عامل توسط گیل آملیو، مدیرعامل وقت، پس از اعلام ضرر سه ماهه 700 میلیون دلاری توسط اپل لغو شد.

تقریباً در این زمان، زمانی که این شرکت NeXT را با هدف توسعه یک سیستم عامل جدید خریداری کرد، جابز به اپل بازگشت.

استراتژی دو تبدیل شدن به یک استیو جابز برای سیستم عامل مک

در ژوئیه 1997، اپل سیستم عامل Mac OS 8 را معرفی کرد. اگرچه از نظر تجاری و انتقادی با استقبال خوبی مواجه شد، اما به‌روزرسانی از بالا به پایین سیستم عامل مکینتاش را که بسیاری ضروری می‌دانستند، نشان نمی‌داد.

بنابراین سیستم عامل مک 8.5 چیزی شبیه به یک نقطه توقف بود. با این حال، چند ویژگی منظم مانند ابزار جستجوی Sherlock، هموارسازی فونت های ضد آلفا، تم هایی که می توانند ظاهر پیش فرض Apple Platinum را تغییر دهند و ارتقاهای مختلف عملکرد را معرفی کرد. در نهایت در 17 اکتبر 1998 ارسال شد.

در همین حال، سیستم عامل Rhapsody اپل قرار است انتقال از سیستم عامل مک به سیستم عامل مبتنی بر فناوری NeXT را هموار کند. از NeXTSTEP 4.2 به عنوان نقطه شروع خود استفاده کرد، سپس اپل آن را با استفاده از ظاهر و احساسی شبیه به OS 8 تبدیل کرد. نسخه توسعه دهنده Rhapsody در آگوست 1997 عرضه شد، اما هیچ نسخه خانگی هرگز منتشر نشد.

تولد Mac OS X.

در عوض، اپل عاقلانه بسیاری از فناوری Rhapsody را در OS X قرار داد، که برای اولین بار برای سیستم عامل جدید اپل Mac OS X Server 1.0 در سال 1999 عرضه شد. در سال 2001 روی Mac OS X وارد شد.

در آینده، استراتژی اپل برای تمرکز بر دو سیستم عامل مختلف، که سپس به یک سیستم تبدیل می شوند، مردم را گیج می کند. با توجه به ساده سازی ریشه ای که جابز در بخش نرم افزار دنبال می کرد، به ویژه عجیب به نظر می رسید.

با این وجود، این زمان فوق العاده هیجان انگیزی برای طرفدار اپل بودن بود. جابز تصویر قانع‌کننده‌ای از چگونگی انجام چند سال آینده محاسبات ترسیم کرد.

چه خاطراتی از اپل از این دوران دارید؟ نظرات خود را در زیر بنویسیدمانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل می گوید که مراقبت های پزشکی خارج از ایالت را پس از Roe v. حکم وید

اپل به تصمیم دادگاه عالی برای لغو بازی Roe vs. وید، اظهار داشت که این شرکت از حقوق کارمندان خود برای تصمیم گیری خود حمایت می کند و مزایای پزشکی فعلی خود را از سفرهای خارج از ایالت پشتیبانی می کند. پس از رای 6-3 دیوان عالی به نفع لغو …

اخبار اپل
پایه ها از یک مرکز ویدئو کنفرانس خانگی نهایت استفاده را می کنند [Setups]

پایه‌ها می‌توانند بهترین استفاده را از راه‌اندازی رایانه ببرند. آنها می توانند بسیاری از وسایل شما – رایانه ها، نمایشگرها، میکروفون ها – را بسیج کنند تا بتوانید در مواقعی که به آنها نیاز دارید از آنها استفاده کنید و در مواقعی که نیاز ندارید آنها را از سر راه …

چگونه میکس های Apple Music Replay گذشته و حال خود را دریافت کنید
اخبار اپل
فهرست پخش آهنگ‌ها و ترندهای برتر سال 2022 اپل موزیک همه موارد مورد علاقه شما و موارد دیگر را دارد

اپل موزیک امروز لیست پخش آهنگ‌ها و ترندهای سال 2022 خود را به اشتراک گذاشته است و همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، شامل تمام آهنگ‌های برتر سال تا کنون است. اگر به یک لیست پخش جدید با همه آهنگ های 2022 نیاز دارید، این لیست برای شماست. لیست …