امروز در تاریخ اپل: بیل گیتس نابودی آی پاد را پیش بینی می کند

اخبار اپل


12 مه 2005: بیل گیتس، دوست قدیمی اپل، به یک روزنامه آلمانی می گوید که اپل ممکن است با آی پاد به موفقیت بزرگی دست پیدا کند، اما موفقیت آن برای همیشه ادامه نخواهد داشت.

دلیل؟ تلفن های همراه قرار است سهم بازار آی پاد را بدزدند. خبر خوب برای گیتس این است که او درست روی پول بود. خبر بد برای مایکروسافت این است که اپل با ساخت آیفون خود را آدمخوار کرد. و گوشی هوشمند اپل حتی از آی پاد نیز موفق تر شده است.

بیل گیتس: اپل نمی تواند موفقیت آی پاد را حفظ کند

گیتس گفت: «هرچقدر که اپل خوب باشد، من معتقد نیستم که موفقیت آی‌پاد در بلندمدت پایدار باشد. فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ. می‌توانید با رایانه‌ها همسان‌سازی کنید: اپل قبلاً در این زمینه بسیار قوی بود، با مکینتاش و رابط کاربری گرافیکی‌اش – مانند آی‌پاد امروزی – و سپس جایگاه خود را از دست داد.

گیتس در ادامه پیش بینی کرد که اوضاع چگونه پیش خواهد رفت. او گفت که تلفن های همراه که قادر به انجام بسیاری از کارهایی که یک iPod می تواند انجام دهد، بازار پخش کننده های MP3 را از بین می برد.

در آن زمان، مطبوعات اپل اظهارات انکارآمیز گیتس در مورد آی‌پاد را به‌عنوان انگور ترش مردی می‌دانستند که – پس از کناره‌گیری از مدیرعاملی مایکروسافت در سال 2000 – دیگر مانند استیو جابز به دنیای فناوری مرتبط نبود.

کارشناسان خاطرنشان کردند که سونی در طی 25 سال 340 میلیون واکمن فروخته است. از آنجایی که کوپرتینو در آن زمان تنها 15 میلیون آی پاد فروخته بود، اکثر ناظران مطمئن بودند که پخش کننده موسیقی قابل حمل اپل از آینده ای طولانی و موفق برخوردار خواهد بود. و این کار را کرد: اپل برخی از نسخه‌های گجت موسیقی متحول کننده را برای بیش از دو دهه فروخت و فقط در ۱۰ می ۲۰۲۲ آی‌پاد را قطع کرد.

(برای اطلاعات بیشتر در مورد نقش انقلابی آی پاد در فرهنگ قرن بیست و یکم، بخوانید فرقه مکگزارش ویژه: تاریخچه مصور آی پاد و تأثیر عظیم آن.)

تلفن های همراه پخش کننده های MP3 جدید هستند

اما امروز می دانیم که جابز با گیتس موافق بود. سال قبل، در زمانی که فروش آی‌پاد تقریباً 45 درصد از درآمد اپل را تشکیل می‌داد، او با موتورولا قراردادی برای تولید تلفن همراهی که می‌توانست آهنگ‌ها را از iTunes پخش کند، بست.

این تلفن به Rockr E1 بسیار ناامیدکننده تبدیل شد، پدربزرگ آیفون و اولین تلفن همراه تایید شده توسط اپل که iTunes را اجرا کرد. این یک شکست بود، اما باعث شد اپل وارد بازار گوشی های هوشمند شود – که دو سال بعد با آیفون انجام داد.

با این حال، با وجود سخنان پیشگویانه گیتس، مایکروسافت نیز آیفون را خیلی جدی نگرفت. تماشای این کلیپ کلاسیک استیو بالمر نشان می‌دهد که مایکروسافت چقدر بد درباره تلفن اپل قضاوت کرده است:

آره چه کسی یک گوشی هوشمند بدون صفحه کلید فیزیکی می خواهد؟مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

AirPods خود را بدون اتصال به برق شارژ کنید
اخبار اپل
صفحه اشتراک آیفون اپل اکنون برای استفاده و خواندن بسیار ساده تر است

اپل صفحه اشتراک‌ها را در آیفون و آیپد به‌روزرسانی کرده است و استفاده و خواندن آن‌ها را آسان‌تر کرده است. این تغییر در iOS 15 و iPadOS 15 ایجاد شده است، بنابراین در همه بهترین آیفون ها و آیپدهای اپل در دسترس خواهد بود. همانطور که توسط MacRumors اشاره شده …

اخبار اپل
فیزیکال می خواهد تاب بخورد، اما همه احمق هستند [Apple TV+ recap] ★★ ☆☆☆

این هفته در Apple TV + اپرا ایروبیک فیزیکی، مرشد خودیاری ستاره‌اش یک تخته سفید می‌خرد و نمایش خود به عقب می‌افتد. پس از یک نمایش امیدوارکننده در هفته گذشته، فیزیکی به بدترین تمایلات خود باز می گردد. دنی هنوز به طرز غیر قابل تحملی مدعی و خودخواه است. شیلا …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …