اپل به عنوان با ارزش ترین شرکت جهان سقوط کرد

اخبار اپل


وال استریت در سال 2022 با اپل مهربان نبود.
عکس: برد گیبسون / فرقه مک

اپل دیگر ارزشمندترین شرکت جهان نیست. این افتخار اکنون نصیب غول نفتی آرامکو عربستان می شود. Mac-maker (بیشتر) از سال 2020 این عنوان را حفظ کرده بود، اما اکنون آن را از دست داده است.

تاکنون در سال 2022، ارزش سهام AAPL 20 درصد کاهش یافته است در حالی که ارزش سهام شرکت نفت عربستان سعودی 25 درصد افزایش یافته است.

آرامکو عربستان سعودی با پیشی گرفتن از اپل به عنوان با ارزش ترین شرکت جهان تبدیل شد

اینکه کدام شرکت از نظر ارزش بازار بزرگترین شرکت جهان است، نشان دهنده این است که مردم اولویت های خود را در کجا قرار می دهند. در طول قرنطینه‌های COVID-19، رایانه‌ها برای تقریباً همه حیاتی شدند و سهام فناوری افزایش یافت. اما با باز شدن دوباره بیشتر کشورها، نفت در حال تجدید حیات است.

یکی از نتایج این تغییر اولویت‌ها، کاهش قیمت سهام اپل در ماه‌های اخیر بوده است، در حالی که آرامکو عربستان افزایش یافته است. افت شدید دیگری در ارزش APPL در روز چهارشنبه کافی بود تا این شرکت سعودی را محکم جلو بیاندازد.

در حال حاضر، ارزش بازار اپل – ارزش کل سهام آن با هم – 2349 تریلیون دلار است. ارزش بازار آرامکو عربستان 2382 تریلیون دلار است. این یک تفاوت 33 میلیارد دلاری است.

و سهام اپل در روز پنجشنبه بیشتر کاهش می‌یابد، و بعید است که اپل به این زودی جایگاه اول را به دست آورد. برعکس اوایل این هفته اتفاق افتاد – آرامکو عربستان برای مدت کوتاهی پیش افتاد اما یک رالی کوتاه AAPL آن را به اوج رساند.

نبرد برای مقام اول

اپل و عربستان سعودی آرامکو چندین بار در طول سال ها عنوان با ارزش ترین شرکت جهان را مبادله کرده اند. این دو از نظر ارزش بازار در سال‌های 2019 و 2020 به هم نزدیک بودند، قبل از اینکه افزایش قیمت سهام اپل در طول همه‌گیری همه‌گیر باعث شد تا این شرکت به شدت جلو بیفتد. از پاییز 2020 در صدر بوده است.

در اوایل ژانویه 2022، کل سرمایه Mac-maker از 3 تریلیون دلار گذشت. اما، همانطور که اشاره شد، از آن زمان به دلیل نگرانی در مورد تورم که به تقاضای مصرف کننده برای لوازم الکترونیکی لطمه می زند، بخش قابل توجهی از قیمت سهام خود را از دست داده است.
مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
پادکست اپل ویژگی های جدیدی را برای سازندگان و شنوندگان ارائه می دهد

اپل در روز دوشنبه چندین ویژگی جدید را برای برنامه پادکست خود ارائه کرد. آنها شامل کنترل قسمت های دانلود شده، برنامه های اشتراک سالانه، مشارکت با پلتفرم های میزبانی شخص ثالث و موارد دیگر هستند. کوپرتینو گفت که در به‌روزرسانی‌ها چیزی هم برای سازندگان پادکست و هم برای شنوندگان …

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …

اخبار اپل
آیا این ریگ استودیو نمایشگر دوگانه «راه اندازی رویایی» شما خواهد بود؟ [Setups]

شما به اندازه کافی تنظیمات رایانه را به صورت آنلاین نگاه می کنید و متوجه می شوید که مردم هرگز واقعاً با آنها کار نمی کنند. همیشه چیزی برای اضافه کردن وجود دارد. ممکن است برخی از تجهیزات به دلیل تأخیر در حمل و نقل متوقف شده باشد، یا مالک …