اپل متهم به ممانعت از تلاش های کارمندان برای تشکیل اتحادیه است


کارگرانی که در تلاش برای تشکیل اتحادیه در چندین فروشگاه خرده فروشی اپل هستند، ادعا می کنند که سازنده آیفون در تلاش برای جلوگیری از این تلاش ها، قوانین کار فدرال را زیر پا می گذارد.

اگر این اتهامات ثابت شود، چیزی بیش از ریاکارانه است – اپل از تامین کنندگان قطعات خود می خواهد که به کارمندان خود اجازه دهند به اتحادیه ها بپیوندند.

ظاهراً اپل تلاش‌ها برای متحد کردن مکان‌های خرده‌فروشی را مسدود کرده است

اپل در هر 50 ایالت 80000 کارمند دارد. کارگران خرده فروشی آن اولین کسانی هستند که به سمت چانه زنی جمعی حرکت می کنند، اما سازمان های کارگری بزرگ علاقه مند به جذب کارمندان بیشتر اپل هستند.

با این حال، طبق گزارش ها، اپل در تلاش است تا از تلاش های آنها جلوگیری کند. کارگران ارتباطات آمریکا به کارمندان خرده‌فروشی در فروشگاه‌های نیویورک و آتلانتا برای تشکیل اتحادیه کمک می‌کنند و طبق گفته‌ها، اکنون دو شکایت علیه اپل ثبت کرده‌اند. Engadget.

این ادعاها حاکی از آن است که اپل کارمندان را از ارسال آگهی های حمایت از اتحادیه در اتاق های استراحت خود منع می کند. و شرکت ظاهراً جلسات اجباری برگزار می کند که در آن از کارمندان خواسته می شود که اتحادیه تشکیل ندهند.

این اقدامات احتمالاً به پیشنهاد لیتلر مندلسون، یک شرکت حقوقی با سابقه کمک به شرکت‌ها برای جلوگیری از تشکیل اتحادیه کارمندانشان صورت می‌گیرد. طبق گزارش ها، اپل پس از شروع تلاش های اتحادیه کارمندان، این شرکت را حفظ کرد.

تیم دوبناو، معاون مدیر سازماندهی CWA، گفت Engadget“کارگران خرده‌فروشی اپل در سراسر کشور خواستار صدایی در محل کار و یک صندلی پشت میز هستند. متأسفانه، و برخلاف ارزش‌های اعلام شده‌اش، اپل مانند یک شرکت آمریکایی معمولی با تاکتیک‌های سنگینی که برای ارعاب و اجبار کارگران طراحی شده، پاسخ داده است.»

تا کنون، نگرانی اصلی در میان کارگرانی که به دنبال تشکیل اتحادیه هستند، دستمزد بالاتر است، زیرا تورم فزاینده به درآمد کارکنان می خورد. در آتلانتا، این گروه 28 دلار در ساعت دستمزد اولیه می خواهد که از حدود 20 دلار بیشتر است.

اپل از تامین کنندگان می خواهد که طرفدار اتحادیه باشند

استانداردهای مسئولیت تامین کننده اپل برداشت بسیار متفاوتی از اتحادیه ها دارد.

در استانداردها آمده است: «تامین کننده باید به حقوق قانونی کارگران برای تشکیل یا مشارکت (یا از تشکیل یا مشارکت) در سازمان‌هایی که انتخاب می‌کنند، از جمله اتحادیه‌ها، کمیته‌های کارگری یا سایر انجمن‌های کارگری، اما نه محدود به آن‌ها، احترام بگذارد و به طور دسته جمعی بدون مداخله مذاکره کند. تبعیض، تلافی یا آزار و اذیت.»

اگر ادعاهای CWA ثابت شود، اپل خود به قوانینی که حامیان خود را ملزم به پیروی می کند، عمل نمی کند.



مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Apple Arcade
اخبار اپل
Air Twister با پشتیبانی از کنترلر و موارد دیگر به Apple Arcade می رود

بازی امروز اپل آرکید آماده است و در اپ استور منتظر است و یکی از بازی هایی است که می خواهید آن را بررسی کنید. Air Twister در iPhone، iPad، Mac و Apple TV قابل پخش است و پشتیبانی از کنترلر به این معنی است که در همه آنها به …

اخبار اپل
کریس ایوانز با نام مستعار کاپیتان آمریکا سرانجام با آیفون 6 اس خود خداحافظی کرد

به نظر می رسد که ستاره «Defending Jacob» در حال تغییر به آیفون 13 است. عکس: chrisevans @ Instagram کریس ایوانز، ستاره استودیو مارول کاپیتان آمریکا این مجموعه فیلم، زمانی که در نهایت با یک مداحی کوچک دوست داشتنی پنجشنبه با آیفون 6s قابل اعتماد خود خداحافظی کرد، کمی به …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
زیرمجموعه‌های نتفلیکس در شرف ارزان‌تر شدن هستند، اما یک نکته مهم وجود دارد

همه ما با گران‌تر شدن نتفلیکس آشنا هستیم، اما برای یک بار اشتراک شما می‌تواند قیمت آن را کاهش دهد – تا زمانی که مایل باشید یک یا چهار تبلیغ را تماشا کنید. ما قبلاً شنیده بودیم که نتفلیکس در حال آماده شدن برای معرفی یک طبقه جدید با پشتیبانی …