اپل می خواهد آیفون ها و مک بوک های بیشتری را در خارج از چین تولید کند


طبق گزارش ها، اپل به دلیل سیاست های سختگیرانه ضد کووید، به دنبال گسترش تولید دستگاه های خود در خارج از چین است.

سیاست سازش ناپذیر دولت چین برای مقابله با کووید صفر بر تولید دستگاه های اپل تأثیر گذاشته است و زمان ارسال برخی از محصولات تا ماه جولای کاهش یافته است.

اپل می خواهد اتکای خود به چین را برای تولید محصول کاهش دهد

تامین کنندگان اپل در حال حاضر امکانات تولید کوچکی در هند و ویتنام دارند، اما 90 درصد از محصولات این شرکت در چین ساخته می شود. آ مجله ی وال استریت این گزارش حاکی از آن است که شرکت کوپرتینویی می خواهد این وضعیت را تغییر دهد و به دو کشور آسیایی به عنوان یک مرکز تولید جایگزین نگاه می کند.

با این حال، تنش های سیاسی اخیر بین ارتش هند و چین، گسترش سریع حضور خود در هند را برای بسیاری از تامین کنندگان مستقر در چین دشوار کرده است. به همین دلیل، آنها به دنبال گسترش در ویتنام و سایر کشورهای جنوب شرقی آسیا هستند. اولی در حال حاضر مرکز تولید سامسونگ، بزرگترین سازنده گوشی های هوشمند در جهان است.

ظاهراً اپل پیش از همه‌گیری به دنبال گسترش تولید دستگاه‌های خود در خارج از چین بود. این برنامه ها به دلیل ویروس به طور موقت در پشتوانه قرار گرفتند. با بازگشت جهان به حالت عادی، سازنده آیفون دوباره به تامین کنندگان و پیمانکاران خود فشار می آورد تا تاسیسات تولیدی جدیدی در خارج از چین بسازند.

این اقدام به دلیل تنش‌های ژئوپلیتیکی بین ایالات متحده و چین و سیاست‌های دولت چین در برابر کووید صفر که مانع از برنامه‌های تولید اپل شده است، بیشتر شده است.

هند می تواند به قطب تولید بعدی اپل تبدیل شود

غول کوپرتینویی به دلیل هزینه های ارزان نیروی کار، در دسترس بودن آسان کارگران ماهر و شبکه گسترده تامین کنندگان، مدت ها به چین به عنوان قطب تولید خود متکی بوده است. طبق گزارش ها، اپل هند را به عنوان قطب تولید بالقوه بعدی خود می بیند، زیرا این کشور به تکمیل الزامات فوق نزدیک شده است.

فاکسکان، بزرگترین پیمانکار اپل، و Wistron در حال حاضر تاسیسات تولیدی در هند دارند. با این حال، آنها در درجه اول برای پاسخگویی به تقاضای محلی هستند و تنها درصد کمی از دستگاه های مونتاژ شده صادر می شوند.

شریک اپل فاکسکان اخیراً مونتاژ آیفون 13 را در هند آغاز کرده است که نشان می دهد چقدر این کشور را برای برنامه های تولید خود مهم می داند. شرکت تحقیقاتی Counterpoint می گوید هند 3.1 درصد از آیفون های جهان را در سال گذشته مونتاژ کرده است و انتظار می رود این تعداد در سال جاری به 6 تا 7 درصد افزایش یابد.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

AirPods خود را بدون اتصال به برق شارژ کنید
اخبار اپل
صفحه اشتراک آیفون اپل اکنون برای استفاده و خواندن بسیار ساده تر است

اپل صفحه اشتراک‌ها را در آیفون و آیپد به‌روزرسانی کرده است و استفاده و خواندن آن‌ها را آسان‌تر کرده است. این تغییر در iOS 15 و iPadOS 15 ایجاد شده است، بنابراین در همه بهترین آیفون ها و آیپدهای اپل در دسترس خواهد بود. همانطور که توسط MacRumors اشاره شده …

اخبار اپل
فیزیکال می خواهد تاب بخورد، اما همه احمق هستند [Apple TV+ recap] ★★ ☆☆☆

این هفته در Apple TV + اپرا ایروبیک فیزیکی، مرشد خودیاری ستاره‌اش یک تخته سفید می‌خرد و نمایش خود به عقب می‌افتد. پس از یک نمایش امیدوارکننده در هفته گذشته، فیزیکی به بدترین تمایلات خود باز می گردد. دنی هنوز به طرز غیر قابل تحملی مدعی و خودخواه است. شیلا …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …