اپل ویژگی‌های دسترسی مبتنی بر یادگیری ماشینی را به نمایش می‌گذارد

اخبار اپل


برای بزرگداشت روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل برخی از ویژگی‌های دسترسی جدید را نشان داده است که در اواخر امسال در iPhone، iPad، Apple Watch و Mac در دسترس خواهند بود. این شرکت می‌گوید که این ویژگی‌ها، «پیمایش، اتصال و بهره‌مندی بیشتر از محصولات اپل» را برای افراد دارای معلولیت آسان‌تر می‌کند.

زیرنویس‌های زنده برای ناشنوایان

یکی از ساده‌ترین و آسان‌ترین ویژگی‌های دسترسی به نمایش گذاشته شده، شرح‌های زنده است. این به افراد ناشنوا و کم شنوا کمک می کند تا صدا را به راحتی دنبال کنند. اپل تصور می‌کند که این ویژگی نقشی اساسی در ساده‌سازی تماس‌های FaceTime، پخش محتوا و کنفرانس ویدیویی برای کاربرانش دارد. در مک، Live Captions همچنین اجازه تایپ پاسخ‌ها را در تماس‌های گروهی و تعاملات رسانه‌های اجتماعی می‌دهد. سپس این پاسخ ها با صدای بلند برای سایر شرکت کنندگان گفته می شود. سازنده آیفون ادعا می‌کند که زیرنویس‌های زنده در دستگاه کاربر ایجاد می‌شوند، بنابراین حریم خصوصی تضمین می‌شود.

Apple-Accessibility-OS-features-2022-Live-Captions

تشخیص درب برای افراد کم بینا

یکی دیگر از قابلیت‌های دسترسی جدید و قدرتمند اپل که اواخر امسال عرضه می‌شود، تشخیص درب است. این شرکت ادعا می کند که این “ویژگی پیشرفته ناوبری” می تواند به افراد کم بینا کمک کند تا درها را در مکان های ناآشنا قرار دهند. هنگامی که یک در شناسایی شد، این ویژگی همچنین به کاربران می‌گوید ویژگی‌های درب، فاصله آن، باز یا بسته بودن آن، و نحوه باز کردن آن (با فشار دادن، با یک دستگیره و غیره) به کاربران می‌گوید. قدرت یادگیری ماشین و LiDAR برای تشخیص علائم درب و نمادهای اطراف درها، مانند شماره اتاق.

تشخیص درب در حالت تشخیص جدید در کنار ذره بین، تشخیص افراد و توضیحات تصویر در دسترس خواهد بود. این ویژگی جدید در آیفون و آیپدهای مجهز به اسکنر LiDAR در دسترس خواهد بود.

اقدامات سریع و Mirroring برای اپل واچ

کاربران متفاوت اپل واچ نیز امسال چیزی برای انتظار دارند. ویژگی جدید Mirroring اپل برای این ابزار پوشیدنی به مردم این امکان را می دهد که اپل واچ را با استفاده از ویژگی های کمکی موجود در آیفون مانند کنترل صوتی و کنترل سوئیچ کنترل کنند. این ویژگی به جای ضربه زدن روی صفحه نمایش اپل واچ، کنترل از طریق دستورات صوتی، عملکردهای صوتی، ردیابی سر و سوئیچ های خارجی را نیز فعال می کند. این ویژگی قدرتمند به افراد ناتوان اجازه می دهد تا به طور غیرمستقیم به اکسیژن خون، ضربان قلب و ذهن آگاهی در پوشیدنی دسترسی داشته باشند.

یکی دیگر از ویژگی های مفید اپل واچ که قرار است در اواخر امسال عرضه شود، Quick Actions نام دارد.

با اقدامات سریع جدید در اپل واچ، یک حرکت دوگانه می‌تواند به تماس تلفنی پاسخ دهد یا پایان دهد، اعلان را رد کند، در برنامه Now Playing یک عکس بگیرد، رسانه‌ها را پخش یا متوقف کند، و تمرین را شروع، مکث یا از سر بگیرد. . این مبتنی بر فناوری نوآورانه‌ای است که در AssistiveTouch در Apple Watch استفاده می‌شود، که به کاربرانی که دارای اندام بالایی بدن هستند، این گزینه را می‌دهد تا اپل واچ را با حرکاتی مانند نیشگون گرفتن یا فشار دادن بدون نیاز به ضربه زدن روی نمایشگر کنترل کنند.

Apple-Accessibility-OS-features-2022-gesture1

سایر بهبودهای دسترسی

علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده در بالا، تغییرات و اضافات جزئی نیز در سایر ویژگی‌های دسترسی ایجاد شده است:

  • با کنترلر دوستان، کاربران می توانند از یک ارائه دهنده مراقبت یا دوست بخواهند که به آنها در انجام یک بازی کمک کند. Buddy Controller هر دو کنترلر بازی را در یکی ترکیب می کند، بنابراین چندین کنترلر می توانند ورودی را برای یک بازیکن واحد هدایت کنند.
  • با زمان مکث سیری، کاربران دارای ناتوانی گفتاری می توانند مدت زمان انتظار سیری را قبل از پاسخ به درخواست تنظیم کنند.
  • حالت املا کنترل صدا به کاربران این امکان را می دهد که املای سفارشی را با استفاده از ورودی حرف به حرف دیکته کنند.
  • تشخیص صدا می توان آن را برای تشخیص صداهای خاص محیط شخصی، مانند زنگ خانه، زنگ در، یا لوازم خانگی شخصی سازی کرد.
  • در کتاب های اپل برنامه تم های جدیدی را ارائه می دهد و گزینه های سفارشی سازی مانند متن پررنگ و تنظیم خط، کاراکتر و فاصله بین کلمات را برای تجربه خواندن حتی در دسترس تر معرفی می کند.
  • صداگذاریصفحه‌خوان پیشرو در صنعت اپل برای کاربران نابینا و کم بینا، از بیش از 20 زبان و زبان دیگر، از جمله بنگالی، بلغاری، کاتالان، اوکراینی و ویتنامی پشتیبانی می‌کند. این زبان‌ها، زبان‌ها و صداهای جدید برای ویژگی‌های Speak Selection و Speak Screen نیز در دسترس خواهند بود.
  • در مک، VoiceOver همچنین می تواند برای اثبات اسناد با نسخه جدید استفاده شود جستجوگر متن ابزاری که مسائل رایج قالب‌بندی، مانند فاصله‌های دوتایی و استفاده نادرست از حروف بزرگ را تشخیص می‌دهد.

[Via Apple Newsroom]مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

AirPods خود را بدون اتصال به برق شارژ کنید
اخبار اپل
صفحه اشتراک آیفون اپل اکنون برای استفاده و خواندن بسیار ساده تر است

اپل صفحه اشتراک‌ها را در آیفون و آیپد به‌روزرسانی کرده است و استفاده و خواندن آن‌ها را آسان‌تر کرده است. این تغییر در iOS 15 و iPadOS 15 ایجاد شده است، بنابراین در همه بهترین آیفون ها و آیپدهای اپل در دسترس خواهد بود. همانطور که توسط MacRumors اشاره شده …

اخبار اپل
فیزیکال می خواهد تاب بخورد، اما همه احمق هستند [Apple TV+ recap] ★★ ☆☆☆

این هفته در Apple TV + اپرا ایروبیک فیزیکی، مرشد خودیاری ستاره‌اش یک تخته سفید می‌خرد و نمایش خود به عقب می‌افتد. پس از یک نمایش امیدوارکننده در هفته گذشته، فیزیکی به بدترین تمایلات خود باز می گردد. دنی هنوز به طرز غیر قابل تحملی مدعی و خودخواه است. شیلا …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …