این اشکال eSIM آیفون، iMessage و FaceTime را برای مشتریان T-Mobile غیرفعال می کند.

اخبار اپل


کاربران آیفون که به سرویس تلفن همراه T-Mobile وابسته هستند، گزارش شده است که با یک اشکال مرتبط با سیم کارت داخلی روبرو هستند. این باعث می شود iMessage و FaceTime برای شماره تلفن قربانی غیرفعال شوند. بدترین بخش این اشکال این است که هیچ راهی برای فعال کردن مجدد سرویس بدون استفاده از سیم کارت فیزیکی وجود ندارد.

بلومبرگ مارک گورمن با این باگ برخورد کرد و تجربه دست اول خود را در توییتر به اشتراک گذاشت. چند نفر دیگر نیز در پاسخ به توییت های او اشاره کردند که این موضوع به مشتریان T-Mobile محدود نمی شود.

برای افراد ناآشنا، eSIM یک تراشه است که در صفحه اصلی آیفون تعبیه شده است. در صورت استفاده به تنهایی، نیاز به سیم کارت فیزیکی را از بین می برد. از طرف دیگر، می‌توان با استفاده از eSIM در ترکیب با اسلات فیزیکی سیم‌کارت، پیکربندی دو سیم‌کارت را روی آیفون اجرا کرد. اپل در سال 2018 سیم‌کارت‌های الکترونیکی را با آیفون XR و آیفون XS معرفی کرد. با آیفون 13، این شرکت اجازه تنظیم شماره تلفن دوگانه را بدون سیم‌کارت فیزیکی داد.

گورمن با بازگو کردن تجربه خود با این باگ، توضیح داد که به محض شروع، این اشکال iMessage را از کار می‌اندازد. او ادعا می کند که به یک فروشگاه T-Mobile رفته و یک سیم کارت فیزیکی تهیه کرده است. با این حال، راه حل دیگری که برای برخی از کاربران کارآمد بود، حذف حساب eSIM آنها و راه اندازی مجدد آن بود. نه اینکه این روش مدتی طول بکشد و برای کاربر معمولی نسبتاً پیچیده باشد. گورمن گفت: “این برای اکثر مردم پیچیده است و هرگز نباید انجام شود.”

توئیت های او همچنین نشان می دهد که این موضوع گسترده است. طبق گزارش ها، نماینده T-Mobile که به گورمان کمک کرد، گفت که این مشکل در آیفون غالب شده است و اپل نتوانسته آن را حل کند.

مطمئناً این مشکل در iOS 15.4، iOS 15.5 و iOS 15.6 beta 1 وجود داشته است. احتمالاً زودتر نیز وجود داشته است، اما این تنها چیزی است که در حال حاضر می توانم تأیید کنم.

سایر افراد متاثر از این باگ به توییت های Gurman پاسخ دادند و گفتند که اپل از این مشکل آگاه است، اما برای رسیدگی به آن کار کمی انجام شده است. اگر در مورد این مشکل، دامنه آن و اقدامات اصلاحی احتمالی بیشتر بشنویم، این پست را به روز خواهیم کرد. بنابراین، فراموش نکنید که بعداً دوباره بررسی کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
کریس ایوانز با نام مستعار کاپیتان آمریکا سرانجام با آیفون 6 اس خود خداحافظی کرد

به نظر می رسد که ستاره «Defending Jacob» در حال تغییر به آیفون 13 است. عکس: chrisevans @ Instagram کریس ایوانز، ستاره استودیو مارول کاپیتان آمریکا این مجموعه فیلم، زمانی که در نهایت با یک مداحی کوچک دوست داشتنی پنجشنبه با آیفون 6s قابل اعتماد خود خداحافظی کرد، کمی به …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
زیرمجموعه‌های نتفلیکس در شرف ارزان‌تر شدن هستند، اما یک نکته مهم وجود دارد

همه ما با گران‌تر شدن نتفلیکس آشنا هستیم، اما برای یک بار اشتراک شما می‌تواند قیمت آن را کاهش دهد – تا زمانی که مایل باشید یک یا چهار تبلیغ را تماشا کنید. ما قبلاً شنیده بودیم که نتفلیکس در حال آماده شدن برای معرفی یک طبقه جدید با پشتیبانی …

اخبار اپل
مجوز مادام العمر ویندوز 10 فقط 13 دلار، آفیس 28 دلار – تخفیف فوق العاده پایان ژوئن تا 91٪!

این پست در مورد نرم افزار تخفیف مایکروسافت توسط Keysbuff برای شما آورده شده است. ارائه‌دهنده کلیدهای فعال‌سازی نرم‌افزار Keysbuff.com به شما امکان می‌دهد تا پایان ماه ژوئن از تخفیف‌های عالی برای نرم‌افزار بهره‌مند شوید. فرقه مک خوانندگان می توانند تا 91 درصد از قیمت کامل ویندوز 10 صرفه جویی …