این علم در مقابل دین در سریال جدید ترسناک عامیانه The Essex Serpent [Apple TV+ recap]

اخبار اپل


مار اسکس اولین تلاش Apple TV + در زمینه ترسناک عامیانه و بازگشت خوش‌آمد به درام‌های لباس به سبک BBC است. این سریال که بر اساس کتاب سارا پری و با بازی کلر دینز و تام هیدلستون ساخته شده است، در پیش‌فرض هوشمندانه‌اش نویدهای زیادی دارد.

توسط نویسنده آنا سیمون چوپان شده است 04.30 Dark Matters: Twisted but True, Deep Water و کارگردان کلیو بارنارد (درختستان، غول خودخواه)، طراحی تولید عالی این سری و بازیگران بازی مار اسکس تلویزیون قرار ملاقات می توانید دو قسمت اول را جمعه از طریق Apple TV + تماشا کنید.

مار اسکس خلاصه: دو قسمت اول

در مه صبحگاهی، زن جوانی به نام گریسی (با بازی ربکا اینسون) در باتلاق های یک شهر ساحلی کوچک در اسکس انگلستان نشسته است. او یک صلیب به دوش می کشد، برای وسوسه شدن عذرخواهی می کند، اما «مار» را سرزنش می کند. درست در آن زمان، چیزی با وحشیانه و هدفمند به سمت او شنا می کند – و او در زیر آب ناپدید می شود. تنها شاهد، خواهرش نائومی (لیلی-رز اصلاندوگدو)، از این منظره وحشت زده می شود.

چند مایلی دورتر، کورا سیبورن (Claire Danes of میهن شهرت) با همسرش مایکل (کال مک آنینچ) خداحافظی می کند. دکتری، لوک گرت (فرانک دیلان) را فرا می‌خوانند، اما دیگر دیر شده است. او این خبر را به پسرش، فرانکی (کاسپار گریفیتس) می‌گوید و او نمی‌تواند نشان دهد که او آنقدرها هم غمگین به نظر نمی‌رسد.

از جراحی قلب باز و مارهای دریایی

آقای. سیبورن قدیس نبود، و کورا این را نمی پذیرد، اما از دیدن آخرین روزهای زندگی او اصلاً ناراحت نیست. او، در واقع، در آغوش دوست سوسیالیست خود مارتا (هیلی اسکوایرز، منظره ای خوشایند) راضی تر به نظر می رسد. به نظر می رسد دکتر از تصمیم کورا برای عمل نکردن شوهر در حال مرگش گیج شده است. اما نیازی به یک دانشمند موشکی نیست تا ببیند که این ازدواج مسیر خود را طی کرده است. و پس از آن، آقای. زندگی Seaborne.

کورا تصمیم می گیرد کمی بیشتر دکتر را بشناسد، او را برای یک نوشیدنی ملاقات کند و اجرای او را در سالن عمل در بیمارستان محلی با شریک زندگی خود، دکتر، تماشا کند. جورج اسپنسر (جمائل وستمن). دکتر به کورا می‌گوید آنچه واقعاً برایش جالب است، ایده جدیدی به نام جراحی قلب باز است. او نه چندان به ایده های دکتر که به اشتیاق او علاقه مند است.

او تصمیم می گیرد داستانی را دنبال کند که در روزنامه های هفتگی برایش جالب بوده است: دیدن یک مار دریایی در اسکس. کورا یک طبیعت گرای بالقوه است که بیشتر با ایده موجودات دریایی گرفته شده است. پیدا کردن یک مار دریایی واقعی و زنده چه منظره ای می تواند داشته باشد.

اینجا تو باتلاق چیکار میکنی؟

کلر دینز به دنبال یک هیولای دریایی در انگلستان قدیمی نه چندان شاد می گردد.
عکس: Apple TV +

کورا تنها چند دقیقه در اسکس است که با پدر ویل رانسوم (تام هیدلستون، بازیگر نقش شرور مارول لوکی) برخورد می کند. ویل در تلاش است تا یک گوسفند را از باتلاق آزاد کند و کورا کمک می کند. با این حال، خشم او را بلافاصله پس از قدردانی او با گفتن به او برای دیدن مار به دست می آورد.

یکی از اعضای محله او پدر گریسی بنکس است و او نمی خواهد که مردم به جای انجام کارهای زمینی به هیولاها اعتقاد داشته باشند تا به یافتن دختر کمک کنند. ویل در هر زمان که بتواند از نائومی و همچنین خانواده خود – همسرش استلا (کلمنس پوزی)، دختر جو (دیکسی اگریککس) و پسر جان (رایان رفل) مراقبت می کند.

ویل با گریسی و پدر نائومی، هنری (جرارد کرنز) به دلیل اجازه دادن به آنها برای پناه بردن به خرافات به هم می پیوندد. با این حال، او تشخیص می دهد که ممکن است نبرد شکست بخورد.

تو برای بیوه شدن خیلی جوانی

اسپنسر و گرت به کورا، مارتا و فرانکی در یک دستور کوتاه ملحق می شوند، که یک عمل جراحی را انجام می دهند و خشم سر جراح مسئول عمل آنها را برمی انگیزند. اما او رقابتی برای جلب توجه کورا در قالب پدر ویل دارد.

قرار بود ویل رابط او در جامعه اسکس باشد که توسط یک دوست مشترک، چارلز امبروز (نیتین گاناترا) ترتیب داده شد. و بنابراین آنها یک شانس دوم در یک برداشت اول دارند. کورا موافقت می کند که شب را با خانواده ویل بماند تا بتواند مار معروفی را ببیند که کلیسای او را تزئین می کند، از یک افسانه قدیمی. مردم شهر بر این باورند که مار افسانه ای دوباره متولد شده است و زنان جوان را به قبرهای پرآب خود می برد.

کورا بیشتر از احتمال وجود یک موجود هیجان زده است. او وقتی می‌گوید که بیشتر به ایده یک مخلوق اعتقاد دارد تا خدا، عصبانیت‌های ویل را برمی‌انگیزد. ویل یک واعظ عجیب است. آدم به آن چیزی مشکوک است واقعی برایش خیلی اتفاق افتاد که او را از بسیاری جهات اینقدر سرسخت و نسبت به سیستم اعتقادی خود کم حرف ساخت.

با این حال، همه چیز باید منتظر بماند. بدن گریسی به تازگی شسته شده است.

از هوای تازه متنفرم!

من با کار سارا پری، نویسنده ای بسیار تحسین شده در اروپا که دو کتاب دیگرش نیز به چیزهای خارق العاده اشاره می کنند، ناآشنا هستم. متأسفانه من با مجری برنامه آنا سیمون آشنا نیستم. این بدان معناست که من بیشتر باید از آنچه در رابطه با نوشتن پیش روی من است عبور کنم. تا الان خیلی قویه

با این حال، کلیو بارنارد را خوب می دانم. بارنارد در اوایل دهه 10 با جمعی از دیگر فیلمسازان پیشرو بریتانیایی ظاهر شد (اگرچه برخی از آنها در آن زمان به 40 سالگی رسیده بودند). بارنارد، مانند آندره‌آ آرنولد، اندرو هی، بن ویتلی، جوآنا هاگ، بن ریورز و استیو مک‌کوئین (و شاید مارک جنکین، اما این ممکن است یک مورد مرزی باشد) یک مسیر کاملاً جدید برای سینمای انگلیس بود.

فیلم انگلیسی اساساً به گل نشسته بود و انواع فیلم‌هایی را می‌ساخت که جوایز آمریکایی را می‌بردند و در جاهای دیگر تأسیس می‌شدند. این کارگردانان جدید سینمای ملی را دهان به دهان به نمایش گذاشتند و تماشاگران را با تصاویر جدید خشونت آمیز تحریک کردند که کلاسیک ها را در نوری خشن و بی وقفه بازخوانی می کرد.

برای مثال منظورم، اولین فیلم بارنارد، درختکاری، نوعی مستند ترکیبی/قطعه اجرایی بود که در آن بازیگران با صدای ضبط شده افرادی که زندگی نمایشنامه نویس انگلیسی آندره آ دانبار را به یاد می آورند که پس از موفقیت در دو نمایش اولیه درباره افرادی که در فقر زندگی می کردند در جوانی مرد، لبیک می گفتند.

دو فیلم بعدی بارنارد، هیولای خودخواه و رودخانه تاریک، داستان افرادی بود که مانند قهرمانان دانبار در امتداد خط فقر زندگی می کردند، اما در ترکیبی از نئورئالیسم بریتانیایی به سبک کن لوچ و پست مدرنیسم بالا آلالن رنه. سال گذشته در مارین باد یا Je T’aime، Je T’aime.

از زنان تسخیر شده توسط ارواح

مار اسکس بسیار به سبک است رودخانه تاریک (که همچنین بر روی زنی تسخیر شده توسط روح یکی از اعضای خانواده متجاوز تمرکز می کند). این است یک دقیقه امپرسیونیستی، دقیقه بعد به شدت واقع گرایانه. این نمایش در مورد نفوذ مشمئز کننده ای که کورا سیبورن نمایندگی می کند و تلاش می کند تا استدلال علمی را به تراژدی پیچیده در ماوراءطبیعی بیاورد، هیچ حرفی نمی زند.

همه در اینجا در اهداف متقابل هستند. لوک گرت محبت کورا را می خواهد. کورا می خواهد بگوید که چه چیزی واقعاً مردم را در اسکس می کشد. مردم اسکس می خواهند به سادگی آنچه را که باور دارند باور کنند، که به ویل رانسوم رتبه می دهد، که به نوبه خود مارتا را آزار می دهد. این شبیه یک درام خانوادگی مایک لی با کمک انبوه فیلم های دایناسور انگلیسی یوژن لوری است. (Gorgo, The Giant Behemoth).

تمام آن انگیزه‌های متناقض را تصور کنید که با دستورات یک درام دوره‌ای بریتانیایی ترکیب شده‌اند، و شما می‌توانید مار اسکس عدد.

آی تی به نظر می رسد مثل اینکه باید خیلی معمولی باشد، البته اگر دیدنش باشکوه و دوست داشتنی باشد. اما در این ساعات چیزهای عجیب و غریب زیادی وجود دارد. من هستم خیلی هیجان زده برای ادامه تماشای راز آشکار. اگر هر عنصری (اولین عمل جراحی قلب باز موفقیت‌آمیز گرت، خدا در مقابل طبیعت، رابطه کورا و مارتا) به نحوی به نتیجه برسد، این واقعاً حقه‌ای است.

★★★★ ☆

تماشا کردن مار اسکس در Apple TV +

مار اسکس در 13 می در Apple TV + نمایش داده می شود. قسمت های جدید جمعه ها دنبال می شود.

دارای رتبه: TV-14

تماشا در: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه مقالات طولانی مدت ویدیویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او نوشته است برای صدای دهکده، کامنت فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او نویسنده است سینمافاژی: در قالب کلاسیک روان‌گردان توبه هوپر، را کارگردان 25 فیلم بلند، و کارگردان و تدوینگر بیش از 300 مقاله ویدیویی، که می توانید در Patreon.com/honorszombie پیدا کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
فیزیکال می خواهد تاب بخورد، اما همه احمق هستند [Apple TV+ recap] ★★ ☆☆☆

این هفته در Apple TV + اپرا ایروبیک فیزیکی، مرشد خودیاری ستاره‌اش یک تخته سفید می‌خرد و نمایش خود به عقب می‌افتد. پس از یک نمایش امیدوارکننده در هفته گذشته، فیزیکی به بدترین تمایلات خود باز می گردد. دنی هنوز به طرز غیر قابل تحملی مدعی و خودخواه است. شیلا …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …

اخبار اپل
زمان معاملات بزرگ: تا 126 دلار تخفیف اپل واچ 7 و SE

می‌توانید در آمازون تخفیف‌های بزرگی بر روی Apple Watch 7 و SE دریافت کنید. عکس: اپل در بازار اپل واچ 7 یا شاید اپل واچ SE مقرون به صرفه تر؟ آمازون هر دو را در روز جمعه تخفیف داد، بنابراین اکنون زمان خرید است. معاملات زیر را بررسی کنید. این …