این هفته در تهران اوضاع کمی بیش از حد راحت می شود [Apple TV+ recap] ★★


اپل تی وی + نمایش تهران توطئه فصل دوم خود را این هفته به حرکت در می آورد، اما درام جاسوسی اسرائیل در تعقیب هیجانات، پیچ و خم های تپنده نبض خود، به اشتباهات عجیب و غریب ادامه می دهد.

منجار با لباس مبدل کامل وارد خانه فراز می شود، تامار شخصیت جدید خود را امتحان می کند، میلاد تقریباً همه چیز را برای همه آنها خراب می کند.

همه تنش هستند و همه مقصرند، طبق معمول. و تهران همچنان از اجراهای خوب، ویرایش فشرده و موسیقی جامد و طراحی صدا بهره می برد که هر صحنه ناخن جویدن را به طور موثر اجرا می کند. اما آیا این برای نجات نمایش از یک چشم انداز روزافزون کافی است؟

تهران خلاصه: “PTSD”

در قسمت این هفته از تهران، تامار رابینیان، مامور موساد (با بازی نیو سلطان) با عنوان “PTSD” آماده است تا مرحله بعدی نقشه خود را عملی کند. او قصد دارد با اراذل وحید نعمتی (سیا علیپور) رابطه خوبی برقرار کند تا بتواند به پیمان محمدی (داریوش همایون)، پسر فرمانده سپاه پاسداران قاسم محمدی (واسیلیس کوکلانی) نزدیک شود. سپس قاسم را خواهد کشت و احتمالاً بازنشسته خواهد شد.

البته، همه ما می دانیم که این داستان چگونه پیش می رود. قبل از اینکه او حتی شود آغاز شده در برنامه‌اش برای ارامش با عنصر جنایتکار که بلیط نجات او خواهد بود، مگسی در میان است: دوست پسرش میلاد کاهانی (شروین النابی).

هفته گذشته، میلاد یک هل دهنده سطح پایین مواد مخدر را کشت. ایرانی‌ها دلال را تحت فشار قرار دادند و او سپس برای تنبیه میلاد به دلیل دخالت دادن او در این موقعیت، دوید. بنابراین اکنون جسدی برای دفن وجود دارد. میلاد به دلیل اینکه احساس گناه می‌کند، می‌رود و مرجان منتظمی (گلن کلوز) سرپرست تامار به او اعتماد ندارد.

دستور کار دوئل

خوشبختانه مرجان عمل خودش را انجام داد تا او را مشغول کند. یعنی تظاهر به اینکه از امور جانبازان است تا بتواند به عنوان روانپزشک فراز کمالی (شان توب) و همسرش ناهید (شیلا اومی) عمل کند. ناهید اخیراً به دلیل اخراج فراز (و احساس امنیت و سلامت عقل او در آخرین مرحله برای او) از ذهنش خارج شده است.

ناهید یک دقیقه طول می کشد تا به آن اعتراف کند و او را کنار بگذارد، اما او از فرصتی که برای صحبت کردن به دست آورد سپاسگزار است. فراز بلافاصله مشکوک می‌شود، اما طبیعتاً مرجان سال‌ها است که با نام مستعار او کار می‌کند، بنابراین زمانی که او را بررسی می‌کند، به نظر می‌رسد که این نام مستعار نیست.

اولین ایستگاه تامار، باشگاه ورزشی است که وحید در آن کار می‌کند و در زمان صفر برای ناهار در محل او دعوت می‌شود. وقتی او از آپارتمانشان دیدن کرد، او را به اندازه‌ای مجذوب کرد که می‌توانست استطاعت انجام عملیات را داشته باشد و به میلاد فرصت بیشتری برای نگرانی در خانه داد.

سرانجام میلاد به آپارتمان مقتول خود می رود، گاوصندوق او را غارت می کند و سگ و ماشینش را می دزدد. فراز به موقع نمی رسد تا او را بگیرد. سپس، میلاد با پول در خانه وحید ظاهر می شود (پوشش خود را جلوی او می دمد) و فکر می کند که با این پول می توانند ناپدید شوند، بدون اینکه بدانند (یا نخواهند آن را جمع کنند) که خیلی عمیق هستند. همین حالا برو بیرون.

ایران و انگلیس دقیقاً یک داستان عاشقانه نیست، درست است؟

این قسمت از تهران سهم نسبتاً زیادی از مشکلات بزرگ دارد. پلیس های ایرانی که برای تعقیب میلاد و تامار با ماشین دزدیده شده فرستاده شده بودند، به بولداگ کوچک فرانسوی تیراندازی می کنند، زیرا پارس نمی کند. من آن را برای یک ثانیه نمیخرم – اندازه یک سنجاب است. به نظر می رسد فرصتی دیگر برای ترسیم ایرانیان به عنوان شرور واقعی نمایش باشد، حتی اگر “قهرمان” ما در تلاش برای ترور رئیس ارتش ایران است.

تهران دیدگاه «هر دو طرف بد هستند» روی کاغذ را کاملاً رها نکرده است. با این حال، از هر فرصتی استفاده می‌شود تا ایرانی‌ها را کمی احمق‌تر و کمی خشن‌تر از عوامل اسرائیلی در قلب نمایش نشان دهد.

و سپس میلاد هنگام فرار آنها پول های سرقتی را در ماشین رها می کند. این خیلی راحتی است. به علاوه، وقتی مرجان در حال مصاحبه با ناحید است، نویسندگان یک اشتباه زبانی بسیار عجیب مرتکب می شوند. او از ناحید می پرسد که فراز شغل قبلی اش را که محمدی دومی از او خواسته است، گرفته است.

“او می توانست بگوید نه… نمی توانست؟” از ناحید می پرسد. این عذاب آور است، حتی برای نویسندگان تلویزیون. گلن کلوز همیشه برای هر گروهی مورد استقبال قرار می گیرد (و در واقع او معمولاً کار فوق العاده ای انجام می دهد). اما او معمولاً غرایز کمی بهتر از رها کردن چنین چیزی دارد.

چقدر راحت…

اپیزود همچنین از راحتی داستان در بالاترین درجه رنج می برد. در یک قسمت از اعلام قصدش برای استفاده از میلاد برای رسیدن به وحید برای رسیدن به پیمان و رسیدن به قاسم، تامار در حال حاضر سه چهارم راه را برای رسیدن به هدفش طی کرده است.

اینطور نیست که من پولدارها را نخرم، احمق های هوندوگی هستند که به یک دختر زیبا اجازه می دهند هر کاری انجام دهد. فقط این نمایش، دنیای سیاست ایران را بسیار کوچکتر از آن چیزی است که تصور می کنم واقعاً احساس می شود. می‌توانستم به جای موانع رفتاری (مثل اصرار، لجبازی، حماقت و حسادت میلاد) کمی بیشتر از موانع فعال استفاده کنم. زیاد).

با این حال، من دروغ نمی گویم و نمی گویم نمی خواهم بدانم در قسمت هفته آینده چه اتفاقی می افتد تهران.

★★ ☆☆☆

تماشا کردن تهران در Apple TV +

قسمت های جدید از تهران هر جمعه در Apple TV + می رسند.

دارای رتبه: TV-MA

تماشا در: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه مقالات طولانی مدت ویدیویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او نوشته است برای صدای دهکده، نظر فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او نویسنده است سینمافاژی: در قالب کلاسیک روان‌گردان توبه هوپر، را کارگردان 25 فیلم بلند، و کارگردان و تدوینگر بیش از 300 مقاله ویدیویی، که می توانید در Patreon.com/honorszombie پیدا کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
پادکست اپل ویژگی های جدیدی را برای سازندگان و شنوندگان ارائه می دهد

اپل در روز دوشنبه چندین ویژگی جدید را برای برنامه پادکست خود ارائه کرد. آنها شامل کنترل قسمت های دانلود شده، برنامه های اشتراک سالانه، مشارکت با پلتفرم های میزبانی شخص ثالث و موارد دیگر هستند. کوپرتینو گفت که در به‌روزرسانی‌ها چیزی هم برای سازندگان پادکست و هم برای شنوندگان …

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …

اخبار اپل
آیا این ریگ استودیو نمایشگر دوگانه «راه اندازی رویایی» شما خواهد بود؟ [Setups]

شما به اندازه کافی تنظیمات رایانه را به صورت آنلاین نگاه می کنید و متوجه می شوید که مردم هرگز واقعاً با آنها کار نمی کنند. همیشه چیزی برای اضافه کردن وجود دارد. ممکن است برخی از تجهیزات به دلیل تأخیر در حمل و نقل متوقف شده باشد، یا مالک …