با حالت های فوکوس شروع کنید و حواس پرتی های ناخواسته را حذف کنید

اخبار اپل


ویژگی جدید Focus اپل مانند Do Not Disturb در استروئیدها است. این برنامه روی مک، آیفون، آی‌پد و اپل واچ کار می‌کند و بسیار هوشمندتر از Do Not Disturb قدیمی است. از آنجایی که همه کارها یا آرامش‌ها برابر نیستند، می‌توانید حالت‌های فوکوس را برای موقعیت‌های خاص تنظیم کنید تا از حواس‌پرتی‌های ناخواسته جلوگیری کنید.

زمانی که مشغول به کار هستید، ممکن است بخواهید ایمیل بزنید و Slack به آن پاسخ دهد، مگر اینکه در جلسه ای باشید.

وقتی در خانه هستید، ممکن است بخواهید بیشتر اعلان‌ها ارسال شود، اما اگر دوستانی دارید، بازی می‌کنید یا نمایشی را تماشا می‌کنید، نه.

شما نیاز دارید که آیفون و مک شما در طول روز ابزارهای بسیار متفاوتی باشند – حالت های فوکوس همه چیز در مورد شخصی سازی آنها برای هر کاری است که انجام می دهید.

هر حالت فوکوس می‌تواند قوانین مختلفی برای اینکه چه کسی می‌تواند با شما تماس بگیرد و کدام برنامه‌ها می‌توانند هشدار ارسال کنند، داشته باشد. حتی می توانید صفحه اصلی خود را به طور خودکار بر اساس حالت فوکوس فعلی تغییر دهید. به این ترتیب، به برنامه هایی که در هر موقعیتی بیشتر استفاده می کنید دسترسی خواهید داشت. این یک ابزار قدرتمند است.

چگونه این همه را تنظیم می کنید؟ برای یافتن مطالعه را ادامه دهید.

نحوه تنظیم و استفاده از حالت های فوکوس در iPhone، iPad و Mac

حالت های فوکوس یکی از ویژگی های iOS و iPadOS 15، watchOS 8 و macOS Monterey هستند. قبل از شروع، مطمئن شوید که آخرین نرم افزار را اجرا می کنید.

بررسی کنید تنظیمات> عمومی> درباره در iPhone و iPad یا > درباره این مک.

یک فوکوس جدید ایجاد کنید

حالت های فوکوس را در تنظیمات ایجاد و ویرایش کنید.
اسکرین شات: D. Griffin Jones / Cult of Mac

در iPhone و iPad، به تنظیمات> فوکوس.

در مک، به تنظیمات سیستم > اعلان ها و تمرکز > تمرکز زبانه

ممکن است از قبل یک حالت فوکوس برای آنچه نیاز دارید در لیست ببینید – الگوهایی برای رانندگی، خواب، شخصی و کار وجود دارد.

شما می توانید حالت های فوکوس سفارشی خود را برای فعالیت های مختلف ایجاد کنید.
شما می توانید حالت های فوکوس سفارشی خود را برای فعالیت های مختلف ایجاد کنید.
اسکرین شات: D. Griffin Jones / Cult of Mac

ضربه زدن + برای ایجاد یک حالت فوکوس جدید. یک الگو را انتخاب کنید یا ضربه بزنید سفارشی. یک نام، نماد و رنگ به آن بدهید.

در مثال بالا، من یک Focus را فقط برای نوشتن ایجاد کردم. در این حالت، من نمی خواهم مزاحم شوم، مگر اینکه پیامی از طرف ویرایشگرهای من باشد. بنابراین، در صفحه بعدی، من انتخاب کردم که می خواهم از چه کسی تماس و پیام دریافت کنم. در اینجا، می توانید افراد خاصی را اضافه یا حذف کنید یا ضربه بزنید حذف همه برای پاک کردن لیست

زیر تماس از، می توانید یک دسته را انتخاب کنید: همه (از جمله افرادی که نمی شناسید)، هیچ کس، موارد دلخواه یا همه مخاطبین (افراد در لیست مخاطبین شما). فعال کردن اجازه تماس های مکرر برای خاموش کردن تماس اول اما اجازه تماس دوم. ضربه زدن اجازه وقتی کارت تموم شد.

تصمیم بگیرید که کدام برنامه ها را مجاز کنید

پس از آن، برنامه‌هایی را که می‌خواهید به آن‌ها اجازه ورود بدهید، انتخاب کنید. ضربه زدن افزودن برنامه برای اضافه کردن به لیست یا حذف همه برای پاک کردن لیست فعال کردن حساس به زمان برای عبور از هر برنامه با اعلان حساس به زمان. ضربه زدن اجازه هنگامی که همه برنامه های مورد نظر خود را اضافه کرده اید و انجام شده برای شروع استفاده از حالت فوکوس.

برای حالت Writing Focus، برنامه‌های Mail، Slack و Twitter را اضافه کردم و همه مخاطبین را به جز همکارانم بی‌صدا کردم. من به مردم اجازه می دهم پس از دو بار تماس با من تماس بگیرند.

برای حالت تمرکز رانندگی، همه برنامه‌ها و مخاطبین را به‌جز مخاطبین مورد علاقه‌ام بی‌صدا کردم.

من یک حالت فوکوس Dungeons & Dragons دارم که به بیشتر دوستانم اجازه می دهد پیام ها را ارسال کنند و اعلان های رسانه های اجتماعی را خاموش می کند.

یک صفحه اصلی سفارشی بهینه سازی شده برای کاری که انجام می دهید ایجاد کنید

نحوه ایجاد یک صفحه اصلی سفارشی برای حالت فوکوس  یک صفحه اصلی سفارشی برای حالت فوکوس شما، برنامه‌هایی را که به آن‌ها نیاز دارید در خط مقدم قرار می‌دهد (و دیگران را پنهان می‌کند).
یک صفحه اصلی سفارشی برای حالت فوکوس شما، برنامه‌هایی را که به آن‌ها نیاز دارید در خط مقدم قرار می‌دهد (و دیگران را پنهان می‌کند).
اسکرین شات: D. Griffin Jones / Cult of Mac

هر حالت فوکوس می تواند صفحه اصلی متفاوتی داشته باشد که به طور خاص برای موقعیت طراحی شده است. برای مثال، می‌توانید یک صفحه اصلی را با تمام برنامه‌های بهره‌وری و پیام‌رسانی که در محل کار برای تمرکز کار خود استفاده می‌کنید پر کنید. یا تمرکز سفر شما می‌تواند برنامه‌ها و ویجت‌هایی را که برای خرید و سفر استفاده می‌کنید، داشته باشد. فوکوس شخصی شما می‌تواند رسانه‌های اجتماعی و برنامه‌های سرگرمی را که در خانه استفاده می‌کنید (یا صفحه اصلی اصلی شما وقتی فوکوس تنظیم نشده است) داشته باشد.

توجه داشته باشید، ایجاد صفحه‌های اصلی سفارشی برای حالت‌های فوکوس کمی پیچیده است. ابتدا یک صفحه اصلی جدید ایجاد می کنید، سپس آن را با حالت فوکوس مرتبط می کنید.

صفحه اصلی سفارشی به شما کنترل بیشتری می دهد

برای شروع، به صفحه اصلی بازگردید. برای شروع ویرایش روی یک نقطه خالی ضربه بزنید و نگه دارید. سپس انگشت خود را روی صفحه خالی سمت راست بکشید و سپس دوباره روی صفحه بکشید تا به App Library برسید. با پایین نگه داشتن نماد برنامه و کشیدن آن به صفحه خالی، برنامه ها را به صفحه اصلی جدید خود اضافه کنید. با ضربه زدن روی دکمه، ویجت ها را به صفحه اضافه کنید + نماد در سمت چپ بالای صفحه نمایش.

هنگامی که ساختن صفحه اصلی جدید خود را تمام کردید، و همچنان در حالت ویرایش هستید، روی نقاط صفحه در پایین صفحه ضربه بزنید. از اینجا می‌توانید صفحه‌های اصلی مختلف را از دید خود پنهان کنید.

بازگشت به تنظیمات> فوکوس و حالت فوکوس را که قبلا ایجاد کردید انتخاب کنید. ضربه زدن صفحه اصلی و فعال کنید صفحات سفارشی. صفحه اصلی جدیدی را که ایجاد کردید بررسی کنید (علامت همه موارد دیگر را بردارید) و ضربه بزنید انجام شده.

اینها صفحات اصلی رانندگی و نوشتن سفارشی من هستند.
اینها صفحات اصلی رانندگی و نوشتن سفارشی من هستند.
اسکرین شات: D. Griffin Jones / Cult of Mac

برای حالت تمرکز رانندگی، یک ویجت نقشه بزرگ در بالا، یک ویجت پادکست و یک ویجت موسیقی دارم. مطمئن می‌شوم که نماد پیام‌ها در همان مکانی است که در صفحه اصلی معمولی من قرار دارد. من کیف پول را برای دسترسی سریع اضافه کردم. و من یک پوشه با برنامه های خرید، یادآوری ها و برنامه بانکم برای دسترسی آسان دارم.

برای حالت Writing Focus، ویجت تقویم، ویجت آپولو مجموعه ای به فروم / r / apple، ویجت یادداشت ها به مقالاتم برای نوشتن یادداشت و ویجت پادکست اضافه کردم. میانبرهای Slack و Twitter و Safari را به وب‌سایت خود اضافه کردم فرقه مک مقالات، فایل‌ها، عکس‌ها و میانبر Apple Frames که من برای تهیه اسکرین شات استفاده می‌کنم.

حالت فوکوس خود را تنظیم کنید

Focus in Control Center را در iOS، macOS و watchOS روشن کنید.
Focus in Control Center را در iOS، macOS و watchOS روشن کنید.
اسکرین شات: D. Griffin Jones / Cult of Mac

در iPhone و iPad، با کشیدن از گوشه سمت راست بالای صفحه به پایین (در iPad و iPhone X, XS, XR, 11, 12, 13) یا با کشیدن از پایین (iPhone 6s, 7) Control Center را بالا بیاورید. ، 8، SE). ضربه بزنید تمرکز را فشار دهید و یک حالت فوکوس را انتخاب کنید.

در مک، Control Center را با کلیک کردن روی نماد سوئیچ در نوار منو باز کنید و کلیک کنید تمرکز (آیکونی که شبیه هلال ماه است). یک حالت فوکوس را انتخاب کنید.

نکته حرفه ای: دسترسی آسان

اگر می خواهید به راحتی از نوار منو به حالت های فوکوس دسترسی داشته باشید، روی نماد فوکوس کلیک کرده و در حالی که Command را نگه دارید بکشید (). این یک آیتم نوار منو جدید را فقط برای حالت های فوکوس ایجاد می کند.

در اپل واچ، مرکز کنترل را با کشیدن از پایین صفحه ساعت به بالا و ضربه زدن روی نماد فوکوس (هلال ماه) بالا بیاورید. یک حالت فوکوس را انتخاب کنید.

حالت فوکوس خود را با کلیدهای میانبر خودکار کنید

یک ماشه برای فعال کردن خودکار فوکوس ایجاد کنید

حالت فوکوس خودکار در iPhone، Mac، iPad یا Apple Watch: یک ماشه را برای تنظیم خودکار حالت فوکوس انتخاب کنید.
یک ماشه را برای تنظیم خودکار حالت فوکوس انتخاب کنید.
اسکرین شات: D. Griffin Jones / Cult of Mac

اگر برای کار آماده می‌شوید، نمی‌خواهید قدم‌های زیادی بردارید، می‌خواهید درست بپرید. اتوماسیون ها می توانند برخی از کارها را برای شما انجام دهند، اصطکاک را از بین ببرند و شما را سریعتر متمرکز کنند.

بازگشت به تنظیمات> فوکوس و حالت فوکوس را که قبلا ایجاد کردید انتخاب کنید. ضربه زدن برنامه یا اتوماسیون را اضافه کنید. می‌توانید یک محرک مانند زمانی از روز، ورود یا خروج از یک مکان یا باز کردن یک برنامه خاص را انتخاب کنید. یک Smart Activation پس از یادگیری برخی از عادات شما، حالت فوکوس را به طور خودکار روشن می کند.

یک اتوماسیون پیشرفته با Shortcuts ایجاد کنید.
یک اتوماسیون پیشرفته با Shortcuts ایجاد کنید.
اسکرین شات: D. Griffin Jones / Cult of Mac

اگر هیچ یک از این محرک ها آن چیزی نیست که می خواهید، Shortcuts گزینه های پیشرفته ای را ارائه می دهد. باز کن کلیدهای میانبر> اتوماسیون (برگه در پایین) و ضربه بزنید ایجاد اتوماسیون شخصی اگر قبلا هرگز ساخته نشده اید (در غیر این صورت، ضربه بزنید +). شما گزینه های زیادی برای نحوه و زمان راه اندازی حالت فوکوس دارید.

فرض کنید می‌خواهم هر بار که تلفنم به سیستم بلوتوث ماشینم متصل می‌شود، تمرکز رانندگی خود را فعال کنم. انتخاب میکنم بلوتوث از لیست اتوماسیون ها، ماشین من را انتخاب کنید، ضربه بزنید انجام شده و بعد. ضربه زدن افزودن اکشن و جستجو کنید تنظیم فوکوس عمل. عملکرد پیش‌فرض «خاموش کردن مزاحم نشوید» است، بنابراین روی کلمات برجسته‌شده ضربه می‌زنم تا آن را به «روشن کردن رانندگی» تغییر دهم.

می توانید تعیین کنید که حالت فوکوس چه زمانی تمام شود. می‌توانید خودکارسازی را تنظیم کنید تا در زمان خاصی پایان یابد، اگر مکانی را ترک می‌کنید یا اگر یک رویداد تقویم به پایان می‌رسد.

یک نماد “Reset Focus” ایجاد کنید

چگونه یک اتوماسیون برای تنظیم مجدد فوکوس ایجاد کنیم.
چگونه یک اتوماسیون برای تنظیم مجدد فوکوس ایجاد کنیم.
اسکرین شات: D. Griffin Jones / Cult of Mac

در تمام صفحه‌های اصلی سفارشی‌ام، نمادی دارم که فوراً حالت فوکوس را خاموش می‌کند. این بسیار سریعتر از باز کردن مرکز کنترل و جابجایی مجدد است. من هم با استفاده از Shortcut ها این را درست کردم.

همین، باز کن میانبرها و ضربه بزنید +. نام میانبر را چیزی مانند «Reset Focus» بگذارید. ضربه زدن افزودن اکشن و جستجو کنید تنظیم فوکوس. سپس، ضربه بزنید مزاحم نشوید و آن را با حالت فوکوس که قبلا ایجاد کردید جایگزین کنید. برای انتخاب رنگ و علامت روی نماد در سمت راست بالا ضربه بزنید – من شبکه نقاط را در زیر بخش نمادها توصیه می کنم – سپس ضربه بزنید انجام شده.

ضربه بزنید اشتراک گذاری را فشار دهید در پایین و ضربه بزنید افزودن به صفحه اصلی.

در حالت های فوکوس عمیق تر شیرجه بزنید

حالت های فوکوس ابزار قدرتمندی هستند. این مقاله اصول اولیه ایجاد یک حالت جدید، سفارشی‌سازی اعلان‌ها بر اساس مخاطبین و برنامه‌ها، ایجاد صفحه اصلی و خودکار کردن حالت‌های فوکوس را پوشش می‌دهد.

برای غواصی عمیق‌تر در ویژگی‌های پیشرفته، به سردبیری نگاه نکنید MacStories فدریکو ویتیچی، کارشناس اتوماسیون میانبرها. بررسی گسترده سالانه او از iPadOS در سال گذشته، بخشی را در مورد جزئیات حالت های فوکوس و نحوه تأثیرگذاری آنها بر اعلان ها ارائه کرد. می‌توانید آن بخش را در اینجا بخوانید: «تمرکز: جزئیات».مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفع مشکلات وای فای iOS 15 در آیفون
اخبار اپل
دانلود iOS 15.5 و iPadOS 15.5 اکنون در دسترس است

پس از چندین ماه آزمایش، اپل نسخه های پایدار iOS 15.5 و iPadOS 15.5 را منتشر کرد. هفته گذشته توسط Release Candidate ساخته شد. این نسخه از iOS 15 دارای هیچ ویژگی یا تغییر عمده جدیدی نیست. با این حال، بهبودهای جزئی در زیر کاپوت انجام شده است. می‌توانید iOS …

اخبار اپل
پادکست اپل ویژگی های جدیدی را برای سازندگان و شنوندگان ارائه می دهد

اپل در روز دوشنبه چندین ویژگی جدید را برای برنامه پادکست خود ارائه کرد. آنها شامل کنترل قسمت های دانلود شده، برنامه های اشتراک سالانه، مشارکت با پلتفرم های میزبانی شخص ثالث و موارد دیگر هستند. کوپرتینو گفت که در به‌روزرسانی‌ها چیزی هم برای سازندگان پادکست و هم برای شنوندگان …

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …