برنامه آیفون Ookla بالاخره سریعترین نقشه ها را برای ارزیابی بهتر اتصال به اینترنت سلولی دریافت کرد

اخبار اپل


خدمات ارزیابی عملکرد اتصال به اینترنت برنامه اندروید Ookla دارای ویژگی است که به شما نشان می دهد اپراتورهای مختلف تلفن همراه در منطقه جغرافیایی شما چگونه عمل می کنند. اکنون، این ویژگی راه خود را به برنامه iOS باز کرده است و شناسایی مناطقی را که در آن بهترین تجربه اینترنت همراه را نخواهید داشت، آسان‌تر می‌کند.

نقشه های Speedtest Ookla اساساً یک نقشه حرارتی پیکسلی از قدرت شبکه سلولی در مناطق مختلف شهرها را پوشش می دهد. بزرگترین مزیت این ویژگی، توانایی برآورد واقعی از سرعت اتصالی است که می توانید در مناطقی که اغلب بازدید می کنید انتظار داشته باشید. همچنین تصویر واضحی از میزان واقعی بودن سرعت اتصال ادعا شده اپراتورها را ترسیم می کند. اکثر شبکه های تلفن همراه تمایل دارند سریع ترین سرعت اتصال خود را تبلیغ کنند، حتی اگر در یک منطقه جغرافیایی بزرگ در دسترس نباشند.

برای دسترسی به نقشه‌های جدید Sppedtest در برنامه Ookla برای iPhone، برنامه را باز کرده و روی تب Maps ضربه بزنید. باید یکی از نام های حامل را که در پایین نشان داده شده است ببینید. آن را پاک کنید تا اپراتور انتخاب شده را تغییر دهید و تفاوت سرعت اینترنت آنها را در منطقه خود مشاهده کنید.

Ookla توضیح می دهد که سه راه مختلف وجود دارد که افراد می توانند از نقشه های جدید Speedtest استفاده کنند:

  • اگر به دنبال استفاده از تلفن 5G جدید خود در تعطیلات آینده هستید، می توانید نقشه را بررسی کنید تا ببینید آیا اپراتور شما خدمات 5G در آن مکان دارد یا خیر.
  • اگر در پیاده‌روی روزانه‌تان به‌طور مداوم متوجه می‌شوید که تماس‌های خود را در همان نقطه انجام می‌دهید، می‌توانید نقشه ما را بررسی کنید تا ببینید آیا دیگرانی که از ارائه‌دهنده یکسانی استفاده می‌کنند در همان منطقه همان چیزی را تجربه می‌کنند یا خیر. سپس می توانید آن اطلاعات را به اپراتور خود ببرید تا از آنها بخواهید خدمات را در آن منطقه بهبود بخشند.
  • اگر به دنبال تغییر اپراتور هستید، می‌توانید بررسی کنید که در مکان‌هایی که اغلب بازدید می‌کنید، چه کسانی نوع خدمات مورد نیاز شما را دارند.

بیش از سرعت اتصال

در حالی که سرعت آپلود و دانلود چیزی است که بر تجربه اکثر کاربران اینترنت تأثیر می گذارد، نقشه Speedtest Ookla به شما امکان می دهد تغییرات پارامترهای دیگر را بر اساس مکان اندازه گیری و مشاهده کنید. به عنوان مثال، گیمرها می‌توانند تأخیر اپراتورهای مختلف تلفن همراه را قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام شبکه را برای اتصال جدید انتخاب کنند، ارزیابی کنند.

تأخیر اندازه گیری مدت زمانی است که یک سرور به درخواست شما در اینترنت پاسخ می دهد. با این حال، با افزایش بار اینترنت شما، تاخیر می تواند به شدت افزایش یابد. بنابراین، برنامه Ookla سه مقدار تاخیر مختلف را به شما نشان می دهد:

  1. پینگ بیکار: این تاخیر زمانی است که هیچ باری در شبکه شما وجود ندارد.
  2. دانلود پینگ: این تأخیر اندازه گیری شده در حین دانلود در حال انجام است. در دنیای واقعی، زمانی که چندین فایل بزرگ در پس‌زمینه بارگیری می‌شوند، این تأخیر است.
  3. پینگ آپلود: این تاخیر اندازه گیری شده در طول تست آپلود است. اگر یک پشتیبان ابری بزرگ که پهنای باند اینترنت شما را در پس‌زمینه ذخیره می‌کند، در حالی که سعی می‌کنید در اینترنت گشت و گذار کنید، اثرات آن را تجربه خواهید کرد.

➤ دانلود – Ookla Speedtest

[Via Ookla]مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفع مشکلات وای فای iOS 15 در آیفون
اخبار اپل
دانلود iOS 15.5 و iPadOS 15.5 اکنون در دسترس است

پس از چندین ماه آزمایش، اپل نسخه های پایدار iOS 15.5 و iPadOS 15.5 را منتشر کرد. هفته گذشته توسط Release Candidate ساخته شد. این نسخه از iOS 15 دارای هیچ ویژگی یا تغییر عمده جدیدی نیست. با این حال، بهبودهای جزئی در زیر کاپوت انجام شده است. می‌توانید iOS …

اخبار اپل
پادکست اپل ویژگی های جدیدی را برای سازندگان و شنوندگان ارائه می دهد

اپل در روز دوشنبه چندین ویژگی جدید را برای برنامه پادکست خود ارائه کرد. آنها شامل کنترل قسمت های دانلود شده، برنامه های اشتراک سالانه، مشارکت با پلتفرم های میزبانی شخص ثالث و موارد دیگر هستند. کوپرتینو گفت که در به‌روزرسانی‌ها چیزی هم برای سازندگان پادکست و هم برای شنوندگان …

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …