برندهای کوچکتر سهم بازار هدفون اپل را از بین می برند


اپل با AirPods و AirPods Pro خود همچنان بر بازار جهانی هدفون های بی سیم واقعی تسلط دارد. اما افزایش رقبا در چین و جاهای دیگر با گزینه‌های ارزان‌تر مدعی افزایش سهم بازار است.

رقبای تسلط اپل در بازار هدفون‌ها در حال افزایش هستند

تحلیلگران بازار فناوری در Canalys روز چهارشنبه گزارشی منتشر کردند که نشان می‌دهد عرضه هدفون‌های بی‌سیم واقعی (TWS) از همه تولیدکنندگان به طور پیوسته در سه ماهه اول سال 2022 افزایش یافته و به 68 میلیون دستگاه رسیده است.

اپل با 32 درصد از سهم بازار جهانی، 14 درصد نسبت به سه ماهه اول 2021 تسلط دارد. سامسونگ (کره جنوبی) و شیائومی (چین) به ترتیب با 9 و 7 درصد سهم بازار جایگاه های دوم و سوم را حفظ کردند.

Skullcandy مستقر در یوتا و Edifier مستقر در چین در رتبه های چهارم و پنجم قرار گرفتند و کیفیت صدای خوب و قیمت پایین تر را ارائه کردند. Skullcandy نسبت به سال گذشته 53 درصد رشد کرد و Edifier 24 درصد رشد کرد.

سلطه اپل در چین می لغزد

و اپل همچنان در بازار بزرگ هدفون در چین پیشتاز است، اما طبق این گزارش، به نظر می رسد که در حال سقوط است.

این نشان می دهد که پنج برند برتر هدفون بر اساس محموله های سه ماهه در چین اپل، شیائومی، Edifier، Huawei و QCY هستند. اما سهم اپل از بازار چین در سه ماهه اول 2022 نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد کاهش یافت.

با این کاهش، سهم اپل از بازار به 16 درصد کاهش یافت. در همین حال، برندهای داخلی افزایش یافت. Xiaomi، Edifier و Huawei همگی رشد سالانه سهم بازار را بین 7 تا 28 درصد ثبت کردند. شیائومی پس از اپل در چین با ۱۵ درصد از سهم بازار قرار دارد.

ظاهراً در مسیر سریع، شیائومی و Edifier در جایگاه سوم و پنجم از نظر سهم بازار جهانی قرار دارند.

ظرفیت تولید اشباع و کاهش تقاضا در بازار

داده‌های Canalys منتشر شده در آوریل نشان داد که محموله‌های سالانه هدفون TWS در سال 2021 به 290 میلیون دستگاه رسیده است که 14.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

اپل همچنان با نزدیک به 93 میلیون فروند در رتبه اول جهان قرار دارد، اما گزارش Nikkei Asia در ماه مارس به ظرفیت تولید تقریبا اشباع شده و کاهش تقاضا در بازار به عنوان دلایلی اشاره کرد که چرا اپل ممکن است تولید ایرپادهای خود را تا حدود 10 میلیون دستگاه در سال جاری کاهش دهد.

طبق گفته Canalys، بازار هدست TWS باید طی پنج سال آینده رشد کند و مجموع محموله‌ها در سال 2024 به 1.05 میلیارد جفت برسد، با نرخ رشد مرکب سالانه 15.04%.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
کریس ایوانز با نام مستعار کاپیتان آمریکا سرانجام با آیفون 6 اس خود خداحافظی کرد

به نظر می رسد که ستاره «Defending Jacob» در حال تغییر به آیفون 13 است. عکس: chrisevans @ Instagram کریس ایوانز، ستاره استودیو مارول کاپیتان آمریکا این مجموعه فیلم، زمانی که در نهایت با یک مداحی کوچک دوست داشتنی پنجشنبه با آیفون 6s قابل اعتماد خود خداحافظی کرد، کمی به …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
زیرمجموعه‌های نتفلیکس در شرف ارزان‌تر شدن هستند، اما یک نکته مهم وجود دارد

همه ما با گران‌تر شدن نتفلیکس آشنا هستیم، اما برای یک بار اشتراک شما می‌تواند قیمت آن را کاهش دهد – تا زمانی که مایل باشید یک یا چهار تبلیغ را تماشا کنید. ما قبلاً شنیده بودیم که نتفلیکس در حال آماده شدن برای معرفی یک طبقه جدید با پشتیبانی …

اخبار اپل
مجوز مادام العمر ویندوز 10 فقط 13 دلار، آفیس 28 دلار – تخفیف فوق العاده پایان ژوئن تا 91٪!

این پست در مورد نرم افزار تخفیف مایکروسافت توسط Keysbuff برای شما آورده شده است. ارائه‌دهنده کلیدهای فعال‌سازی نرم‌افزار Keysbuff.com به شما امکان می‌دهد تا پایان ماه ژوئن از تخفیف‌های عالی برای نرم‌افزار بهره‌مند شوید. فرقه مک خوانندگان می توانند تا 91 درصد از قیمت کامل ویندوز 10 صرفه جویی …