تراشه A16 آیفون 14 پرو ممکن است خیلی از A15 پیشی نگیرد


به گفته یک منبع آگاه، پردازنده A16 که در مدل های پاییز آیفون 14 پرو عرضه می شود، با فرآیند 5 نانومتری ساخته خواهد شد. این همان فرآیندی است که سال‌ها استفاده می‌شود، نه روند بهتری، و به این معنی است که آیفون‌های آینده به اندازه‌ای که انتظار می‌رفت افزایش سرعت نخواهند داشت.

با این حال، شایعه شده است که A16 دارای هسته های پردازشی بهبود یافته و پیشرفت های دیگر است.

پردازنده Apple A16 ممکن است به آن سرعتی که انتظار می رفت نباشد

همکاری بین اپل و سازنده تراشه TSMC توانسته است به طور مداوم پردازنده های آیفون سریع تری را هر ساله برای مدت طولانی ارائه دهد که مردم آن را بدیهی می دانند. و مدل 2022 سریعتر از مدل های قبلی خود خواهد بود. فقط ممکن است تمام عملکرد مورد انتظار را ارائه ندهد.

بر اساس گزارش ShrimpApplePro، A16 Bionic به استفاده از 5 نانومتر TSMC N5P ادامه خواهد داد. در توییتر. “بدون 4 نانومتر.”

شرکت تایوانی TSMC توانسته است اجزای تراشه های اپل را هر یا دو سال کوچک کند و به آنها اجازه دهد سریعتر کار کنند و در عین حال گرمای اتلاف کمتری تولید کنند. اما سال 2022 این الگو را خواهد شکست.

تراشه‌های A15 و A14 از فرآیند تولید 5 نانومتری، A13 و A12 با فرآیند 7 نانومتری و A11 و A10 از فرآیند تولید 10 نانومتری استفاده می‌کنند. بنابراین A16 باید با یک فرآیند کوچکتر ساخته شود – اما اینطور نیست.

انتظار می‌رفت تراشه آینده از فرآیند تولید 3 نانومتری استفاده کند، اما TSMC برای آماده‌سازی آن با مشکلاتی مواجه شد. به موقع برای شروع تولید A16 آماده نبود.

پیش‌بینی‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه اپل به فرآیند 4 نانومتری رضایت می‌دهد، اما نشت امروز می‌گوید که این اتفاق نمی‌افتد. A16 دوباره 5 نانومتری خواهد بود.

مدل های آیفون 14 پرو همچنان شاهد بهبود تراشه خواهند بود

حتی بدون فرآیند تولید بهبود یافته، اپل A16 البته کپی A15 نخواهد بود.

به گفته ShrimpApplePro، «به‌روزرسانی‌ها CPU، رم LPDDR5 و GPU بهتر هستند.» طراحی های بهبود یافته هسته CPU و GPU و RAM سریعتر، عملکرد بهتری را برای مدل های iPhone 14 Pro به ارمغان می آورد.

اما ظاهراً آیفون 14 و آیفون مکس “عادی” نیست. شایعه شده است که اینها به A15 چسبیده اند.

TSMC اکنون چروک‌های فرآیند تولید 3 نانومتری خود را برطرف کرده است و ظاهراً برای پردازنده M2 که برای طیف گسترده‌ای از مک‌های جدید، از جمله MacBook Air 2022 مورد انتظار، استفاده می‌شود. و همچنین آیپد پرو 2022.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل می گوید که مراقبت های پزشکی خارج از ایالت را پس از Roe v. حکم وید

اپل به تصمیم دادگاه عالی برای لغو بازی Roe vs. وید، اظهار داشت که این شرکت از حقوق کارمندان خود برای تصمیم گیری خود حمایت می کند و مزایای پزشکی فعلی خود را از سفرهای خارج از ایالت پشتیبانی می کند. پس از رای 6-3 دیوان عالی به نفع لغو …

اخبار اپل
پایه ها از یک مرکز ویدئو کنفرانس خانگی نهایت استفاده را می کنند [Setups]

پایه‌ها می‌توانند بهترین استفاده را از راه‌اندازی رایانه ببرند. آنها می توانند بسیاری از وسایل شما – رایانه ها، نمایشگرها، میکروفون ها – را بسیج کنند تا بتوانید در مواقعی که به آنها نیاز دارید از آنها استفاده کنید و در مواقعی که نیاز ندارید آنها را از سر راه …

چگونه میکس های Apple Music Replay گذشته و حال خود را دریافت کنید
اخبار اپل
فهرست پخش آهنگ‌ها و ترندهای برتر سال 2022 اپل موزیک همه موارد مورد علاقه شما و موارد دیگر را دارد

اپل موزیک امروز لیست پخش آهنگ‌ها و ترندهای سال 2022 خود را به اشتراک گذاشته است و همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، شامل تمام آهنگ‌های برتر سال تا کنون است. اگر به یک لیست پخش جدید با همه آهنگ های 2022 نیاز دارید، این لیست برای شماست. لیست …