توسعه دهندگان اپ استور قبل از تمدید خودکار اشتراک با قیمت های بالا به رضایت کاربر نیاز ندارند

اخبار اپل


در 16 می، اپل بی‌صدا توسعه‌دهندگان را از ویژگی اشتراک جدیدی مطلع کرد که از طریق آن با افزایش قیمت اشتراک اپلیکیشن، مشتریان به‌طور خودکار شارژ می‌شوند. این ترتیب با نحوه کار اشتراک برنامه در حال حاضر متفاوت است.

در حال حاضر هر گونه تغییر در قیمت به اطلاع مشترکین می رسد. برنامه‌ها یک رابط اختصاصی «موافق با قیمت جدید» دارند که از طریق آن مشتریان می‌توانند با پرداخت قیمت اصلاح شده موافقت کنند. در صورت مخالفت، اشتراک آنها به طور خودکار لغو می شود.

با این حال، سیستم جدید اپل به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا اشتراک خود را با قیمت های اصلاح شده بدون رضایت صریح کاربران تمدید کنند. مشتریان از قیمت های افزایش یافته مطلع می شوند، اما نیازی به موافقت با آن ندارند و اشتراک می تواند ادامه یابد. اساساً، این سیستم از یک سیستم انتخاب به یک سیستم انصراف تبدیل شده است.

اولین فکری که به ذهن خطور می کند این است که برنامه های مخرب می توانند از این امکانات سوء استفاده کنند و قیمت ها را به شدت افزایش دهند. خوشبختانه، به نظر می رسد سازنده آیفون چنین سناریوهایی را پیش بینی کرده است. می گوید توسعه دهندگان نمی توانند بیش از یک بار در سال قیمت ها را افزایش دهند. علاوه بر این، افزایش نمی تواند از 5 دلار یا 50 درصد قیمت اشتراک، یا 50 دلار و 50 درصد از قیمت اشتراک سالانه تجاوز کند. اگر قیمت افزایش‌یافته از این محدودیت‌ها بیشتر شود، کاربران برنامه باید قبل از صدور صورت‌حساب، قیمت اصلاح‌شده را بپذیرند. در غیر این صورت، اشتراک به طور خودکار تمدید نمی شود.

«اشتراک‌های قابل تمدید خودکار راهی عالی برای دسترسی افراد به محتوا، خدمات یا ویژگی‌های برتر در برنامه شما است. و اپل همچنان نوار را تنظیم می کند تا مشاهده، لغو یا مدیریت اشتراک های خود را برای مشترکین آسان و شفاف کند. رویکرد جامع ما شامل ارائه ایمیل، اعلان‌های فشاری و پیام‌های درون‌برنامه‌ای است تا به مشترکین اطلاع دهیم که تغییرات آتی و نحوه مدیریت اشتراک‌هایشان را چگونه می‌دانند، یا در صورت تمایل آن را لغو کنند.»

اپل وعده داده است که کاربران را از افزایش قیمت ها از طریق ایمیل، اعلان های فشار و هشدارهای درون برنامه ای مطلع کند. این شرکت می‌گوید دستورالعمل‌هایی برای مدیریت و لغو اشتراک‌های فعال نیز ارائه خواهد کرد.

با توجه به ماهیت این تغییر، پیشنهاد می کنیم به هشدارهای درون برنامه ای و اعلان های تغییر قیمت توجه زیادی داشته باشید. اگرچه ممکن است فقط یک بار در سال بیایند، توسعه دهندگان برنامه دیگر نیازی به رضایت شما ندارند تا نرخ های افزایش یافته را از شما دریافت کنند.

[Via Apple]مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

AirPods خود را بدون اتصال به برق شارژ کنید
اخبار اپل
صفحه اشتراک آیفون اپل اکنون برای استفاده و خواندن بسیار ساده تر است

اپل صفحه اشتراک‌ها را در آیفون و آیپد به‌روزرسانی کرده است و استفاده و خواندن آن‌ها را آسان‌تر کرده است. این تغییر در iOS 15 و iPadOS 15 ایجاد شده است، بنابراین در همه بهترین آیفون ها و آیپدهای اپل در دسترس خواهد بود. همانطور که توسط MacRumors اشاره شده …

اخبار اپل
فیزیکال می خواهد تاب بخورد، اما همه احمق هستند [Apple TV+ recap] ★★ ☆☆☆

این هفته در Apple TV + اپرا ایروبیک فیزیکی، مرشد خودیاری ستاره‌اش یک تخته سفید می‌خرد و نمایش خود به عقب می‌افتد. پس از یک نمایش امیدوارکننده در هفته گذشته، فیزیکی به بدترین تمایلات خود باز می گردد. دنی هنوز به طرز غیر قابل تحملی مدعی و خودخواه است. شیلا …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …