تونی فادل فاش می‌کند که استیو جابز می‌خواست آیفون اصلی بدون سیم‌کارت باشد

اخبار اپل


هرازگاهی شایعاتی در مورد برنامه های اپل برای تبدیل آیفون بدون پورت و انتقال به استفاده از سیم کارت های الکترونیکی می شنویم. مصاحبه اخیر با یکی از مدیران برجسته اپل نشان می دهد که استیو جابز، یکی از بنیانگذاران این شرکت، در ابتدا می خواست اولین آیفون جهان بدون سیم کارت باشد.

روزنامه‌نگار جوانا استرن اخیراً با تونی فادل معاون سابق آی‌پاد در یک رویداد ویژه موزه تاریخ کامپیوتر مصاحبه کرد. فادل در این رویداد ویژه برای تبلیغ کتاب جدیدش حضور داشت ساخت: راهنمای غیر متعارف برای ساختن چیزهایی که ارزش ساختن داشته باشند.

فادل توضیح داد که در مراحل اولیه توسعه اولین آیفون، جابز با ایده سینی سیم‌کارت بر طراحی دستگاه مخالف بود. «پدر آی‌پاد» به نقل از جابز به طراحان و مهندسان آیفون گفته است که «ما سوراخ دیگری در آن نمی‌خواهیم».

جابز به جای استفاده از GSM تمایل داشت از فناوری سلولی CDMA استفاده کند. رویاپرداز استفاده در حال توسعه ورایزون از این فناوری را به عنوان توجیهی ذکر کرد زیرا به دستگاه های سلولی اجازه می داد مستقیماً به شبکه حامل متصل شوند. فادل می‌گوید که از داده‌های بازار استفاده کرده تا جابز را متقاعد کند که پذیرش CDMA بسیار کم است و نمی‌تواند گزینه‌ای ارزش بررسی برای آیفون باشد. این تنها یکی از مواردی بود که تیم طراحی آیفون و مهندسان مجبور شدند به تصمیمات جابز اعتراض کنند.

بنابراین، هنگامی که با یک فرد بسیار صاحب نظر کار می کنید، به خصوص زمانی که آنها می توانند V1 را به درستی دریافت کنند، و شما باید در مقابل آنها حرکت کنید، مطمئن شوید که داده ها را آورده اید. و این باید یک تیم از ما باشد، نمی تواند فقط یکی از آنها باشد.

سرانجام اپل در ژانویه 2011 یک آیفون بدون سیم کارت را روانه بازار کرد، زمانی که نسخه CDMA آیفون 4 متصل به شبکه Verizon برای فروش عرضه شد. سینی سیم کارت با آیفون 4S بازگشت، اما ورایزون از این اسلات پشتیبانی نکرد.

فادل در کتاب جدید خود چندین داستان دیگر از این دست را از زمان کار با تیم اپل بازگو می کند. او فاش می‌کند که جابز همچنین مخالف سازگاری آی‌پاد با رایانه‌های ویندوزی بود. او همچنین نمونه‌ای را نقل می‌کند که در آن، اریک اشمیت، مدیرعامل وقت گوگل، مجبور شد جابز را به این باور برساند که برنامه‌های وب راه‌گشای آیفون هستند. می توانید مصاحبه کامل فادل را در اینجا مشاهده کنید:مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
پادکست اپل ویژگی های جدیدی را برای سازندگان و شنوندگان ارائه می دهد

اپل در روز دوشنبه چندین ویژگی جدید را برای برنامه پادکست خود ارائه کرد. آنها شامل کنترل قسمت های دانلود شده، برنامه های اشتراک سالانه، مشارکت با پلتفرم های میزبانی شخص ثالث و موارد دیگر هستند. کوپرتینو گفت که در به‌روزرسانی‌ها چیزی هم برای سازندگان پادکست و هم برای شنوندگان …

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …

اخبار اپل
آیا این ریگ استودیو نمایشگر دوگانه «راه اندازی رویایی» شما خواهد بود؟ [Setups]

شما به اندازه کافی تنظیمات رایانه را به صورت آنلاین نگاه می کنید و متوجه می شوید که مردم هرگز واقعاً با آنها کار نمی کنند. همیشه چیزی برای اضافه کردن وجود دارد. ممکن است برخی از تجهیزات به دلیل تأخیر در حمل و نقل متوقف شده باشد، یا مالک …