دختران درخشان به سمت پاسخ به سؤالات غیرقابل توصیف می روند [Apple TV+ recap]

اخبار اپل


دختران درخشان این هفته در اپیزودی مهیج وارد پایان بازی خود می شود که از نظر داستانی سنگین و از نظر عمق روانی سبک است. درست همانطور که کربی (با بازی الیزابت ماس) فکر می کند که بالاخره مرحله بعدی نقشه بازی هارپر قاتل سریالی را درک می کند، خبرنگار دن برای تعقیب سرنخ ها فرار می کند. و شوهرش گیج شده مارکوس به هر دوی آنها خیانت می کند.

آیا کسی می تواند واقعیت خود را آنقدر حفظ کند که در صدر قرار گیرد؟ این قسمت با کارگردانی فوق العاده جواب دارد.

خلاصه داستان Shining Girls: “Offset”

در این اپیزود با عنوان «افست»، نوبت کربی است که به روزی که هارپر (جمی بل) به او حمله کرد، نگاهی بیاندازد. او یک روز منظم داشت. او با مادرش (امی برنمن) صحبت کرد و سگش را پیاده کرد. سپس هارپر او را گرفت و با چاقو زد.

او این را به همکارش، دن ولازکوئز (واگنر مورا)، و قربانی بعدی هارپر، کارگر افلاک‌نما، جین سوک (فیلیپا سو) می‌گوید. کربی امیدوار است بتواند به جین سوک کمک کند تا بفهمد وقتی مورد حمله قرار گرفت چه حالی داشت. جین سوک تعجب می کند که آیا این به این معنی است که هارپر او را خواهد کشت. کربی پاسخ می دهد: «او قبلاً داشته است. فقط هنوز این اتفاق نیفتاده است.” که خیال کسی را راحت نمی کند.

روز بعد، دن و کربی در حال بررسی نوار کلارا (مدلین بروئر) هستند که در آن هارپر نام “Teenies” را می گوید – تنها سرنخی که باید ادامه دهند. کربی از تحقیقات فاصله می گیرد تا در نهایت به مارکوس (کریس چالک) اعتراف کند که هیچ یک از زندگی مشترک آنها را به یاد نمی آورد. او از شنیدن این موضوع شوکه شده است، زیرا به گفته او، آنها سال هاست که ازدواج خوبی داشته اند. اما برای او، این فقط یک روز اتفاق افتاد.

من هنوز راه را دوست ندارم دختران درخشان این طرح فرعی را مدیریت کرده است. چرا ما نمی توانیم بیشتر از سفر داخلی کربی در مورد این وضعیت آشکارا نگران کننده ببینیم؟ این باید به اندازه هر چیز دیگری در این نمایش آسیب زا و ناراحت کننده باشد، اما به طرز نگران کننده ای به نفع طرح توطئه است.

من را آزار می دهد که چنین تحولاتی معرفی شده و مورد بررسی قرار نگیرد، به خصوص وقتی بازیگری مانند ماس در مرکز نمایش داشته باشید. او است دریا قادر به مدیریت چنین لحظاتی نیست.

قاتل در حال شکار

قاتل پر از زمان در حال نزدیک شدن به جین سوک (با بازی فیلیپا سو) است.
عکس: Apple TV +

در حالی که دن و کربی در حال بررسی یک سرنخ و کشف علت مرگ کلارا هستند، هارپر به جین سوک تعقیب می کند. او سیستم PA را در افلاک نما به دست می گیرد و صدای قتل او را پخش می کند. با این حال او محل کار خود را ترک نمی کند. او امشب یک ارائه بزرگ دارد.

در همین حین، مارکوس به سمت الف می رود شیکاگو سان تایمز ویراستار (اریکا الکساندر) تا به او در مورد آنچه که او به عنوان وضعیت روحی رو به وخامت کربی می بیند، بگوید. او فکر می کند که او فقط آن را از دست داده است، نه اینکه قربانی یک قاتل سریالی در زمان سفر شده است. بنابراین مسئولان روزنامه از کربی می خواهند که مرخصی بگیرد. بنا به دلایلی، با وجود همه چیزهایی که در مورد همه چیز می داند، این درخواست او را غافلگیر می کند.

او که از مارکوس عصبانی است، از مادرش می خواهد که به او کمک کند تا از آپارتمان خارج شود، و چیزی به یاد او می افتند: شبی که هارپر به او حمله کرد، او می خواست اولین خط خود را در خانه دریافت کند. سان تایمز. هارپر او را تنبیه می کرد و درست در لحظه ای که قرار بود به بهترین خود تبدیل شود، آینده اش را از او گرفت.

و این چیزی را به او می گوید که باید بداند: او می خواهد همین کار را با جین سوک در شب بزرگ او انجام دهد، جایی که او در شرف تبدیل شدن به بهترین خود است. سپس کربی متوجه می شود که چیزی که تغییر کرده این نیست که هارپر او را می کشد، بلکه این است که واقعیت او را تغییر می دهد. او دیگر ستاره شناس نیست. اون هیچکس نیست

ببینیم میچسبه یا نه

الیزابت ماس ​​این قسمت را کارگردانی کرد که دومین پروژه او پشت دوربین بود. (او همچنین سه قسمت از برنامه دیگرش را اجرا کرد، ندیمه داستان.) او به آهنگسازی توجه دارد و چند زاویه عالی برای فیلمبرداری از افلاک نما که شخصیت فیلیپا سو در آن کار می کند پیدا کرده است.

ماس واقعاً کار بسیار بسیار خوبی انجام می دهد (اوج اپیزود نفس شما را بند می آورد). تنها مشکل این است که در خدمت کمترین نسخه رضایت بخش روانشناختی این داستان است. من می خواهم دریا از آنچه جین سوک و کربی در هر لحظه از سر می گذرانند، نه اختصار تلویزیونی معمول برای سرکوب کردن. ماس به قدری هنرمند باهوش است که بداند راه‌هایی وجود دارد که در اینجا دنبال نمی‌شوند. کاش یکی چیزی گفته بود

چگونه هفت قسمت از این سریال را وارد کرده ایم و زمان بیشتری را صرف شناختن وضعیت روحی قاتل سریالی نسبت به قهرمانان ظاهری خود کرده ایم؟ کربی تنها کسی نیست که در گوشه ها نوشته شده است. واگنر مورا یک بازیگر فوق‌العاده است که معمولاً کارش را با نقش دان انجام می‌دهد. اما تنها چیزی که در مورد گزارشگر می دانیم این است که او یک مست است، یک معتاد سابق به مواد مخدر و بسیار صریح با پسر ناراضی اش.

وقتی در دقایق پایانی اپیزود این هفته چاقو خورد، با خودم فکر کردم که اگر او را بکشند، دلم برای این بازیگر سریال تنگ خواهد شد نه شخصیت.

وقتی طرح جایگزین احساسات می شود، دختران درخشان رنج می برد

برام مهم نیست دختران درخشان در اپیزود بعدی تا آخرش به سرعت به سمت رویدادهای روایی می رود، به خصوص وقتی در نظر داشته باشید که چقدر چیزها می توانستند در این سریال کند یا بی هدف باشند. به نظر می رسد، رک و پوست کنده، هدر دادن یک بازیگر ستاره ای است. چرا به زحمت به دست آوردن ستاره های در حال ظهور (به طور نسبی – من می دانم که آنها حرفه های طولانی داشته اند) مانند مورا و سو، سپس به جای کاوش در آنها، احساساتی ترین لحظات خود را در تار و پود روایت قرار دهیم؟

هر چقدر هم که همه خوب باشند، جلوی دوربین و پشت آن، احساس ضد اقلیم دارد.

★★★ ☆☆

تماشا کردن دختران درخشان در Apple TV +

قسمت های جدید از دختران درخشان جمعه ها در Apple TV + می رسند.

دارای رتبه: TV-MA

تماشا در: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه مقالات طولانی مدت ویدیویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او نوشته است برای صدای دهکده، کامنت فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او نویسنده است سینمافاژی: در قالب کلاسیک روان‌گردان توبه هوپر، را کارگردان 25 فیلم بلند، و کارگردان و تدوینگر بیش از 300 مقاله ویدیویی، که می توانید در Patreon.com/honorszombie پیدا کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل می گوید که مراقبت های پزشکی خارج از ایالت را پس از Roe v. حکم وید

اپل به تصمیم دادگاه عالی برای لغو بازی Roe vs. وید، اظهار داشت که این شرکت از حقوق کارمندان خود برای تصمیم گیری خود حمایت می کند و مزایای پزشکی فعلی خود را از سفرهای خارج از ایالت پشتیبانی می کند. پس از رای 6-3 دیوان عالی به نفع لغو …

اخبار اپل
پایه ها از یک مرکز ویدئو کنفرانس خانگی نهایت استفاده را می کنند [Setups]

پایه‌ها می‌توانند بهترین استفاده را از راه‌اندازی رایانه ببرند. آنها می توانند بسیاری از وسایل شما – رایانه ها، نمایشگرها، میکروفون ها – را بسیج کنند تا بتوانید در مواقعی که به آنها نیاز دارید از آنها استفاده کنید و در مواقعی که نیاز ندارید آنها را از سر راه …

چگونه میکس های Apple Music Replay گذشته و حال خود را دریافت کنید
اخبار اپل
فهرست پخش آهنگ‌ها و ترندهای برتر سال 2022 اپل موزیک همه موارد مورد علاقه شما و موارد دیگر را دارد

اپل موزیک امروز لیست پخش آهنگ‌ها و ترندهای سال 2022 خود را به اشتراک گذاشته است و همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، شامل تمام آهنگ‌های برتر سال تا کنون است. اگر به یک لیست پخش جدید با همه آهنگ های 2022 نیاز دارید، این لیست برای شماست. لیست …