دختران درخشان در سفر در زمان درگیر می شوند [Apple TV+ recap] ★★ ½


سری جدید محبوب Apple TV + دختران درخشان به یافتن سرنخ های جدیدی از هویت هارپر تهدید کننده سفر در زمان خود ادامه می دهد. در همین حال، کربی و همکار خبرنگارش دن هر لحظه به پیشرفت‌ها نزدیک‌تر می‌شوند – و از حالت عادی دورتر می‌شوند.

کربی باید اطمینان حاصل کند که او در زندگی خود همه را در زمانی که بیشتر به آنها نیاز دارد از خود بیگانه نمی کند، حتی زمانی که حلقه هارپر را محکم می کند. دن فقط باید مطمئن شود که کربی به عنوان یک شاهد غیرقابل اعتماد برخورد نمی کند.

دختران درخشان خلاصه: “فریاد زن”

در افتتاحیه اپیزود این هفته، با عنوان «فریادزن»، هارپر (با بازی جیمی بل) پس از بریدن صورتش از کربی (الیزابت ماس) و رها کردن او در بیمارستان، از خواب بیدار شد. او در تلاش است تا از یک هنرمند طراحی بخواهد که هارپر را بکشد، اما او به دلایلی به کربی گوش نمی دهد.

هارپر از هم اتاقی خود در بیمارستان می خواهد که گره او را باز کند و فریاد می زند که چطور نمی تواند برای مدت طولانی از خانه دور باشد یا اتفاق بدی قرار است بیفتد. هر قدمی که او برمی‌دارد عذاب است، اما دیدش با رفتن تار می‌شود و چیزی بسیار بد را نشان می‌دهد است در داخل برای او اتفاق می افتد.

وقتی دن (واگنر مورا) به طرح‌های قاتل نگاه می‌کند، متوجه می‌شود که این مردی است که در چند هفته گذشته او و پسرش را تحت تعقیب قرار داده است. و هنگامی که دن به کربی می رسد، سعی می کند توضیح دهد که دلیلی که فکر می کند با مادرش زندگی می کند این است که وقتی هارپر به او حمله کرد واقعیت او تغییر کرد. (به نظر می رسد جدول های زمانی مطابقت ندارند، اما من با آن پیش می روم).

مشکل اینجاست که وقتی کربی می‌گوید که باری که در آن مورد حمله قرار گرفته بود یک خشک‌شویی بوده است، دن آن را به این شکل به یاد نمی‌آورد. واقعیت کربی تنها چیزی است که تغییر می کند. به نظر می رسد او و هارپر به نوعی پیمان بسته اند که در آن جهان تغییر می کند و هیچ کس به جز آنها متوجه نمی شود.

مشکلات در محل کار و خانه

دن همچنین کربی را کنار می گذارد تا جلوی سردبیر آنها (اریکا الکساندر) خشک شود. این پس از آن اتفاق می افتد که پلیس متوجه می شود کربی به یک قفسه شواهد رفت و کتاب کبریتی را که هارپر هنگام حمله به او در بدن او گذاشته بود، لمس کرد. دن از کربی خواست که کتاب کبریت را برگرداند، اما مهر شکسته شد. بنابراین اکنون پلیس فکر می کند که او شواهد را جاسازی کرده است.

وقتی کربی به خانه می رود، مارکوس (کریس گچ) برای او ساندویچی درست می کند که یادش نیست دوستش داشته باشد. او نمی داند از بازی واقعیت جایگزین او چه باید بکند، اما وقتی همه بیرون می روند، گیج می شود. دن به دیدن ریچل، مادر کربی می رود تا ببیند آیا شخصیت کربی همان چیزی است که به نظر می رسد. ریچل در این نقطه لجبازی می کند که کربی یک پولک نیست، او دیوانه نیست و دروغگو نیست.

انواع و اقسام عجایب پرش زمان

جین سوک (فیلیپا سو) در همین حین شروع به تحقیق کمی از خودش می کند. او کنجکاو در مورد معمای آزار دهنده است که چگونه کلید کمدش در بدن قربانی قتل حدود 20 سال قبل از ساخته شدن آن زخمی شده است. اکنون، با انتشار داستان هارپر در جهان، او قاتلان را در هر پنجره و آینه می بیند. سپس هارپر مقابل او ظاهر می شود (در صحنه ای که می دانیم در قسمت اول اتفاق افتاده است) و او می داند که همه چیز واقعی است.

دن و کربی برای مصاحبه با مردی به نام لئو (کریستوفر دنهام) با خالکوبی های مشابه هارپر در خانه ای برای افراد نامطلوب می روند. او ادعا می کند که در جنگ جهانی اول جنگیده است اما سنش از کربی بیشتر نیست. ما او را می شناسیم، زیرا هارپر را در حال صحبت با او دیده ایم.

سپس لئو چیزی مبهم می گوید که چگونه هارپر اجازه نمی دهد او به خانه نزدیک شود.

“آیا او می داند که من آن را گرفته ام؟” او از کربی وحشت زده می پرسد، قبل از اینکه نواری را به او تقدیم کند.

این نوار، هارپر را در حال مصاحبه با یک زن بلوند نشان می دهد، مانند امتحان. وقتی آنها می روند، دن پیشنهاد می کند که کربی را به خانه براند. اما چند ثانیه بعد می گوید که ماشین ندارد. سالها پیش فروخت.

گاهی اوقات فقط تصادفی است

همانطور که در مورد مجموع خوبی از برنامه‌های Apple TV + اتفاق می‌افتد، کاردستی در اینجا چیزی نیست که بتوان از آن استفاده کرد. مسلماً این که بیشتر برنامه‌های پخش‌کننده برای تماشا و تجربه کردن به طور کلی کمی شاداب‌تر نیستند، بد است، اما من عوارض جانبی این را به جای جایگزین می‌پذیرم.

اساساً، بیشتر این نمایش‌ها رازهای معمایی هستند که مانعی برای طرح‌ریزی ندارند، که در بهترین حالت، واقعاً پرتنش است. جدایی این امر را با دادن ظاهری غیرعادی برای بیشتر تلویزیون‌ها به شیک‌های شرکتی خود جبران کرد. اما نمایش های دیگر از جمله تهران (که با فصل دومش بازگشته است) دفاع از جیکوب، اسب های کند، حقیقت گفته شود، سوء ظن… همه این نمایش‌ها بسیار سنگین و هنرمندانه هستند.

خوب است، جایی برای آن وجود دارد. و من در پایین می گویم که هر کدام به دلایل خاص خود درگیر بودند. به ندرت پیش می آید که Apple TV + رازآلودها و فیلم های هیجان انگیز استقبال خود را از بین ببرند، و دختران درخشان در واقع هنگام تمرکز بر رمز و راز اصلی آن بسیار خوب است.

من کمتر شیفته چیزهای علمی تخیلی “قوانین سفر در زمان” هستم. مطمئن نیستم که چیزی به ایده تلاش برای دستگیری یک قاتل زنجیره ای زنان اضافه کند، اما به نوعی رمان است. (البته نه کاملاً. بیایید وانمود نکنیم که هر ایده قبلاً انجام نشده است. مردم از دهه 60 در تلویزیون به گذشته برمی گردند. تونل زمان.)

با این حال، شدت شخصیت‌هایی که مورا و ماس بازی می‌کنند به بهترین وجه در مورد آن اعمال می‌شود دختران درخشان عناصر رویه ای وقتی نمایش فقط به آن ها اجازه می دهد بدون وقفه اجرا شوند، جادو می تواند اتفاق بیفتد.

★★☆☆

تماشا کردن دختران درخشان در Apple TV +

قسمت های جدید از دختران درخشان جمعه ها در Apple TV + می رسند.

دارای رتبه: TV-MA

تماشا در: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه مقالات طولانی مدت ویدیویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او نوشته است برای صدای دهکده، نظر فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او نویسنده است سینمافاژی: در قالب کلاسیک روان‌گردان توبه هوپر، را کارگردان 25 فیلم بلند، و کارگردان و تدوینگر بیش از 300 مقاله ویدیویی، که می توانید در Patreon.com/honorszombie پیدا کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …

اخبار اپل
آیا این ریگ استودیو نمایشگر دوگانه «راه اندازی رویایی» شما خواهد بود؟ [Setups]

شما به اندازه کافی تنظیمات رایانه را به صورت آنلاین نگاه می کنید و متوجه می شوید که مردم هرگز واقعاً با آنها کار نمی کنند. همیشه چیزی برای اضافه کردن وجود دارد. ممکن است برخی از تجهیزات به دلیل تأخیر در حمل و نقل متوقف شده باشد، یا مالک …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
قبل از نمایش 10 ژوئن، تریلر گزگز فصل 3 «For All Mankind» را تماشا کنید.

Apple TV + امروز تریلر جدیدی از این نمایش موفق را به اشتراک گذاشته است برای تمام بشریت و فصل سوم آن در حالی که همچنین تایید می کند که در 10 ژوئن پخش خواهد شد. فصل جدید پس از تمرکز دو فصل گذشته بر روی ماه، حول محور مسابقه …