فروشنده کامپیوتر Businessland بسته می شود، NeXT را می بیند

اخبار اپل


14 مه 1992: شرکت NeXT استیو جابز به دلیل از دست دادن یک معامله مهم با Businessland پس از بستن فروشگاه‌های خود توسط خرده‌فروش غول‌پیکر کامپیوتر، دچار مشکل می‌شود.

این در زمانی اتفاق می افتد که شانس NeXT از بد به بدتر می رود. این یکی از پایین ترین نقاط در حرفه جابز است – قبل از اینکه همه چیز دوباره شروع به تغییر کند.

معامله فاجعه بار بین Businessland و NeXT

بیزینس لند زمانی بزرگترین خرده فروش کامپیوتر آمریکا بود. این شرکت در سال 1982 تأسیس شد و با هدف بازار تجاری، در اواخر دهه 1980، این شرکت به بیش از 100 شعبه در سراسر کشور گسترش یافت. در سال 1988، فروش آن از 1 میلیارد دلار در سال گذشت.

در سال 1989، Businessland قراردادی را با NeXT امضا کرد. با توجه به اینکه کامپیوترهای گران قیمت شرکت طبق برنامه ریزی شده به بازار آموزش فروخته نمی شوند، جابز فکر می کرد که می توانند در شرکت ها بهتر عمل کنند. این قرارداد به Businessland حق فروش 100000 کامپیوتر NeXT را طی سه سال آینده داد. هر یک از این ماشین ها با قیمت 9995 دلار به فروش می رسد.

دیوید نورمن، بنیانگذار Businessland، پیش بینی کرد که فروش کامپیوتر NeXT به زودی از فروش کامپیوترهای Compaq پیشی خواهد گرفت. در روزی که قرارداد بین NeXT و Businessland منعقد شد، جابز مدیران ارشد بیزنس لند را برای صرف شام به خانه خود دعوت کرد. جابز در حالی که با نورمن لیوان را به هم می‌زد، گفت: «بیا برویم از دست چند نفر بیرون بیاوریم».

اما این اتفاق نیفتاد. در حالی که NeXT Computers قابل توجه بود، صرفاً بسیار گران هزینه کرد. تا پایان دهه، Businessland تنها 360 دستگاه فروخته بود. بدتر از آن، Businessland به دلیل سرمایه گذاری اجباری در یک تیم فروش و بازاریابی اختصاصی، برای هر رایانه NeXT فروخته شده، 10000 دلار هزینه کرد.

در جلسه ای با معاونان منطقه ای بیزنس لند، جابز مشت هایش را روی میز کوبید و فریاد زد: “اگر نمی توانید بهتر از این کار کنید، اصلاً نباید در فروش باشید.”

Businessland بسته می شود و اوضاع برای NeXT بد به نظر می رسد

در می 1992، Businessland فروشگاه های خود را تعطیل کرد. این بسته شدن به معامله با جابز پایان داد.

در آن زمان، اوضاع نمی توانست خیلی بدتر به نظر برسد. راس پرو، سرمایه گذار میلیاردر، به زودی از هیئت مدیره NeXT استعفا داد و گفت که سرمایه گذاری در شرکت “بزرگترین اشتباهی است که مرتکب شدم”. در همین حال، مدیران مانند موش هایی که کشتی در حال غرق شدن را ترک می کنند از شرکت فرار کردند. و ثروت شخصی جابز – که در نکست ورشکسته و شرکت دیگرش، پیکسار به پایان رسیده بود – همچنان رو به کاهش بود.

در اوایل سال بعد، NeXT ساخت سخت افزار را به کلی کنار گذاشت و بسیاری از کارمندان را اخراج کرد. به نظر می‌رسید که کارها تقریباً تمام شده بود.

فقط اون نبود دو سال بعد، پیکسار اولین فیلم بلند خود را منتشر کرد. داستان اسباب بازی. IPO پس از انتشار آن، جابز را به یک میلیاردر تبدیل کرد. او سپس سیستم عامل شی گرا NeXT را به اپل فروخت و به عنوان بخشی از این قرارداد دوباره به شرکت ملحق شد. پنج سال پس از فروپاشی بیزینس لند، جابز به اداره اپل بازگشت.

بسیار شگفت انگیز است که چگونه همه چیز می تواند تغییر کند، درست است؟مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
فیزیکال می خواهد تاب بخورد، اما همه احمق هستند [Apple TV+ recap] ★★ ☆☆☆

این هفته در Apple TV + اپرا ایروبیک فیزیکی، مرشد خودیاری ستاره‌اش یک تخته سفید می‌خرد و نمایش خود به عقب می‌افتد. پس از یک نمایش امیدوارکننده در هفته گذشته، فیزیکی به بدترین تمایلات خود باز می گردد. دنی هنوز به طرز غیر قابل تحملی مدعی و خودخواه است. شیلا …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …

اخبار اپل
زمان معاملات بزرگ: تا 126 دلار تخفیف اپل واچ 7 و SE

می‌توانید در آمازون تخفیف‌های بزرگی بر روی Apple Watch 7 و SE دریافت کنید. عکس: اپل در بازار اپل واچ 7 یا شاید اپل واچ SE مقرون به صرفه تر؟ آمازون هر دو را در روز جمعه تخفیف داد، بنابراین اکنون زمان خرید است. معاملات زیر را بررسی کنید. این …