قانون اتحادیه اروپا که تشخیص CSAM را الزامی می‌کند می‌تواند برای اپل مشکل ایجاد کند

اتحادیه اروپا Unsplash
اخبار اپل


زمانی که اپل اعلام کرد قصد دارد آیفون‌ها را برای یافتن مواد آزار جنسی کودکان (CSAM) اسکن کند، جنجال‌هایی به راه انداخت. اگرچه برنامه های آن پس از واکنش شدید به حالت تعلیق درآمد، کمیسیون اروپا قانونی را برای “مبارزه با سوء استفاده جنسی از کودکان آنلاین” پیشنهاد کرده است. این می‌تواند سازنده آیفون را مجبور کند تا برای پیروی از قانون، بدون ایجاد جنجال دوباره، طناب‌های محکمی را طی کند.

چرا اپل برنامه های تشخیص CSAM خود را کنار گذاشت؟

در سپتامبر سال گذشته، اپل اعلام کرد که به طور موقت برنامه‌هایی را برای شناسایی CSAM در حالت تعلیق قرار می‌دهد، در حالی که بازنگری رویکرد آن زمان می‌برد. از آن زمان تاکنون چیزی در مورد اهداف این شرکت نشنیده ایم، اگرچه بدون شک پیاده سازی به شکلی در کار است.

ارائه‌دهندگان فضای ذخیره‌سازی ابری معمولاً CSAM توهین‌آمیز را اسکن می‌کنند و موارد شناسایی شده به سازمان‌های مجری قانون گزارش می‌شوند. اپل قصد داشت به اسکن CSAM با تمرکز بر حریم خصوصی کاربر نزدیک شود. برنامه‌ریزی شده بود تا از یک پایگاه داده روی دستگاه از هش‌های تصویر CSAM استفاده کند تا اطمینان حاصل شود که عکس‌های شما حاوی هیچ منطبقی نیست. اگر موارد منطبق یافت می شد، آنها به صورت دستی بررسی می شدند. علاوه بر این، اگر تصاویر دستگاه شما به عنوان CSAM شناسایی شوند، به مجریان قانون گزارش می‌شوند.

حامیان حریم خصوصی، کارشناسان امنیت سایبری، سازمان‌های حقوق بشر و کارکنان اپل به پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی رفتند تا مسائل آشکار با روش این شرکت را توضیح دهند. اولاً، همیشه احتمال مثبت کاذب وجود دارد و اگر به مقامات گزارش شود، می تواند آبروی یک فرد را از بین ببرد. اپل این نگرانی را برطرف کرد و حداقل آستانه 30 مسابقه را تعیین کرد. اگر بیش از 30 تصویر بالقوه CSAM در دستگاه شما شناسایی شده است، قبل از اینکه مسابقات برای بررسی دستی ارسال شوند. علاوه بر این، ممکن است تلاش های عمدی برای بدنام کردن افراد با تزریق مثبت کاذب وجود داشته باشد.

چندین فرد برجسته، از جمله مدافع حریم خصوصی ادوارد اسنودن، تأکید کرد که دولت ها و سازمان های مجری قانون می توانند پایگاه داده را برای جستجوی دستگاه های مردم برای پوسترهای سیاسی و سایر مطالب تغییر دهند. علاوه بر این، همان جستجوهای مبتنی بر هش در دستگاه را می‌توان در iMessage نیز اعمال کرد.

جاده حیله گر پیش رو

اوایل امروز، یک سیاسی گزارش حاکی از آن است که اتحادیه اروپا در هفته جاری قانون جدیدی را برای نظارت بر شرکت های بزرگ فناوری اعلام خواهد کرد. این حکم از این شرکت ها می خواهد که دستگاه های کاربر را برای CSAM اسکن کنند. اکنون که این حکم اعلام شده است، اپل با راه سختی روبرو شده است که بدون برافروختن مجدد این جنجال، از اجرای آن پیروی می کند.

گزارش شده است که کمیسیون اروپا معتقد است که اقدامات انجام شده توسط برخی از پلتفرم ها برای مقابله با «سوء استفاده از خدمات آنلاین برای اهداف سوء استفاده جنسی از کودکان» «ناکافی» است.

امروز، کمیسیون قوانین جدید اتحادیه اروپا را برای جلوگیری و مبارزه با سوء استفاده جنسی از کودکان آنلاین پیشنهاد می کند. تنها در سال 2021، 85 میلیون عکس و ویدئو که آزار جنسی کودکان را به تصویر می‌کشد، گزارش شده است و بسیاری دیگر گزارش نمی‌شوند، آزار جنسی کودکان فراگیر شده است. همه‌گیری کووید-19 این موضوع را تشدید کرده است، به طوری که بنیاد دیده‌بان اینترنت به افزایش 64 درصدی گزارش‌های تایید شده سوء استفاده جنسی از کودکان در سال 2021 نسبت به سال قبل اشاره کرده است. ثابت شده است که سیستم فعلی مبتنی بر تشخیص و گزارش داوطلبانه توسط شرکت‌ها برای محافظت کافی از کودکان ناکافی است و در هر صورت، پس از پایان یافتن راه‌حل موقت در حال حاضر، دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود. علیرغم شواهد واضح مبنی بر اینکه این مشکل فقط در یک پلتفرم وجود ندارد، تا 95 درصد از تمام گزارش‌های مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان در سال 2020 از یک شرکت بوده است.

«قوانین پیشنهادی ارائه‌دهندگان خدمات را ملزم به شناسایی، گزارش، و حذف مطالب سوءاستفاده جنسی از کودکان در خدمات خود می‌کند. ارائه دهندگان باید خطر سوء استفاده از خدمات خود را ارزیابی و کاهش دهند، و اقدامات انجام شده باید متناسب با این خطر و مشروط به شرایط و پادمان های قوی باشد.

چالش اپل در تضمین حریم خصوصی برای کاربران و ایجاد همزمان درهای پشتی در پروتکل های رمزگذاری برای سازمان های اجرایی است. یلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی به درستی خاطرنشان کرد: «سوءاستفاده کنندگان در پشت رمزگذاری انتها به انتها پنهان می شوند. استفاده از آن آسان است، اما شکستن آن تقریباً غیرممکن است، و تحقیقات و تعقیب جرایم را برای مجریان قانون دشوار می کند.

[Via Politico]مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
پادکست اپل ویژگی های جدیدی را برای سازندگان و شنوندگان ارائه می دهد

اپل در روز دوشنبه چندین ویژگی جدید را برای برنامه پادکست خود ارائه کرد. آنها شامل کنترل قسمت های دانلود شده، برنامه های اشتراک سالانه، مشارکت با پلتفرم های میزبانی شخص ثالث و موارد دیگر هستند. کوپرتینو گفت که در به‌روزرسانی‌ها چیزی هم برای سازندگان پادکست و هم برای شنوندگان …

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …

اخبار اپل
آیا این ریگ استودیو نمایشگر دوگانه «راه اندازی رویایی» شما خواهد بود؟ [Setups]

شما به اندازه کافی تنظیمات رایانه را به صورت آنلاین نگاه می کنید و متوجه می شوید که مردم هرگز واقعاً با آنها کار نمی کنند. همیشه چیزی برای اضافه کردن وجود دارد. ممکن است برخی از تجهیزات به دلیل تأخیر در حمل و نقل متوقف شده باشد، یا مالک …