نحوه راه اندازی یک مخاطب قدیمی در مک

اخبار اپل


فکر کردن در مورد مرگ و میر خود یا یکی از عزیزان در حال مرگ ممکن است تیره و تار باشد، اما این امر حیاتی است. در حالی که برنامه ریزی سنتی املاک معمولاً چیزی است که ما در آینده به آن فکر می کنیم و عمدتاً به دارایی های فیزیکی مربوط می شود، عاقلانه است که به این فکر کنید که اگر بدترین اتفاق بیفتد چه اتفاقی برای اطلاعات دیجیتال شما می افتد.

این روزها بسیاری از زندگی ما به شکل دیجیتالی سپری می شود، بنابراین بسیار مهم است که اعضای خانواده بازمانده بتوانند به داده ها و اطلاعات کسانی که دیگر در اطراف نیستند دسترسی داشته باشند. متأسفانه هنگامی که شخصی دیگر نتواند رمز عبور خود را وارد کند، ممکن است داده های او از بین برود.

اپل قصد دارد این مشکل را با برنامه Digital Legacy خود حل کند. این به کاربران اجازه می‌دهد تا مخاطبین قدیمی را اعلام کنند که می‌توانند به داده‌های ذخیره شده در حساب خود در هنگام مرگ دسترسی پیدا کنند.

برنامه میراث دیجیتال اپل چیست؟

برنامه میراث دیجیتال اپل یک راه رسمی برای اجازه دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در حساب اپل شما پس از مرگ است.

در اینجا نحوه بیان مایک ابوت، معاون Apple Cloud Services، هنگام اعلام این ویژگی در WWDC 2021 آمده است:

“ما اغلب به آن فکر نمی کنیم، اما مهم است که به راحتی بتوانیم اطلاعات را به اعضای خانواده یا دوستان خود در هنگام مرگ منتقل کنیم. بنابراین اکنون می توانید افراد را به عنوان مخاطبین قدیمی به حساب خود اضافه کنید. بنابراین وقتی از بین رفته است، آنها می توانند درخواست دسترسی کنند، و اطلاعات شما می تواند به سرعت و به راحتی منتقل شود.”

به تمام اطلاعات و داده هایی که به صورت دیجیتالی ذخیره کرده اید، از جمله عکس ها، پیام ها، مخاطبین، ایمیل ها، یادداشت ها و غیره فکر کنید. برای کاربران اپل، این اطلاعات در پشت رمز عبور Apple ID قفل شده است. اگر صاحب حساب رمز عبور را به اشتراک نگذارد، پس از آن که عزیزان دیگر در اطراف نباشند، نمی توانند به هیچ یک از آن اطلاعات دسترسی داشته باشند.

دیجیتال Legacy به کاربران این امکان را می‌دهد تا دوستان یا اعضای خانواده منتخبی را به‌عنوان مخاطبین قدیمی که می‌توانند در صورت مرگ درخواست کپی از داده‌های خود کنند، به‌جای این‌که در کمین قرار بگیرند، نام ببرند.

چگونه یک مخاطب قدیمی در مک اضافه کنیم

علاوه بر تنظیم Legacy Contacts در iPhone، می‌توانید برخی از اعضای خانواده یا دوستان خود را از طریق Mac خود اضافه کنید. در اینجا نحوه انجام این کار در مک خود که دارای macOS Monterey است، آمده است.

 1. کلیک کنید بر روی نماد اپل در نوار منوی شما
 2. را کلیک کنید تنظیمات سیستم.

  منبع: iMore

 3. را کلیک کنید شناسه اپل.
 4. را کلیک کنید رمز عبور و امنیت.

  نحوه افزودن یک مخاطب قدیمی در مک: روی Apple ID کلیک کنید، روی Password & Security کلیک کنید

  منبع: iMore

 5. کلیک کنید روی مدیریت … دکمه در کنار مخاطبین قدیمی.
 6. را کلیک کنید اضافه کردن.

  نحوه افزودن یک مخاطب قدیمی در مک: روی Manage ... در کنار تماس های قدیمی، روی Add کلیک کنید

  منبع: iMore

 7. را کلیک کنید افزودن مخاطب قدیمی.
 8. اگر از اشتراک‌گذاری خانوادگی استفاده می‌کنید، فهرستی از اعضای خانواده به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید. کلیک نام آنها و کلیک کنید اضافه کردن یا کلیک کنید شخص دیگری را انتخاب کنید برای پیدا کردن یک مخاطب

  نحوه افزودن یک مخاطب قدیمی در مک: روی افزودن مخاطب قدیمی کلیک کنید، یکی از اعضای تنظیم اشتراک‌گذاری خانواده iCloud خود را انتخاب کنید و روی افزودن یا انتخاب شخص دیگری کلیک کنید.

  منبع: iMore

 9. کلیک ادامه هید.
 10. نحوه اشتراک گذاری کلید دسترسی مخاطب قدیمی خود را با کلیک کردن انتخاب کنید ارسال یک پیام یا یک کپی چاپ کنید و سپس روی Continue کلیک کنید.

  نحوه افزودن یک مخاطب قدیمی در Mac: روی Continue کلیک کنید، نحوه اشتراک‌گذاری کلید دسترسی مخاطب قدیمی خود را انتخاب کنید.

  منبع: iMore

اگر رمز عبور مک را تنظیم کرده‌اید، برای افزودن یک مخاطب قدیمی، باید آن را در طول مسیر وارد کنید.

می‌توانید کلید دسترسی مخاطب قدیمی خود را از طریق iMessage ارسال کنید، و آنها می‌توانند به طور خودکار یک کپی از این کلید دسترسی را در تنظیمات Apple ID خود ذخیره کنند. اگر نسخه قدیمی‌تری از نرم‌افزار را اجرا می‌کنند، از آنها خواسته می‌شود که به‌روزرسانی شوند.

همچنین، می‌توانید یک کپی از کلید دسترسی چاپ کنید تا آن را به شکل فیزیکی تحویل دهید.

نحوه حذف یک مخاطب قدیمی در مک

حذف یک مخاطب قدیمی به آسانی اضافه کردن آن در مک است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

 1. کلیک کنید بر روی نماد اپل در نوار منوی شما
 2. را کلیک کنید تنظیمات سیستم.

  نحوه حذف یک مخاطب قدیمی در مک: روی نماد Apple کلیک کنید، روی System Preferences کلیک کنید

  منبع: iMore

 3. را کلیک کنید شناسه اپل.
 4. را کلیک کنید رمز عبور و امنیت.

  نحوه حذف یک مخاطب قدیمی در مک: روی Apple ID کلیک کنید، روی Password & Security کلیک کنید

  منبع: iMore

 5. کلیک کنید روی مدیریت … دکمه در کنار مخاطبین قدیمی.
 6. کلیک کنید روی جزئیات … در کنار مخاطب قدیمی که می‌خواهید حذف کنید.

  نحوه حذف یک مخاطب قدیمی در مک: روی Manage کلیک کنید، روی جزئیات کلیک کنید

  منبع: iMore

 7. کلیک شماره مخاطب را پاک کنید.
 8. با کلیک کردن تایید کنید شماره مخاطب را پاک کنید از نو.

  نحوه حذف یک مخاطب قدیمی در مک: روی Remove Contact کلیک کنید، سپس با کلیک مجدد بر روی Remove Contact تایید کنید.

  منبع: iMore

ممکن است برای تکمیل فرآیند از شما خواسته شود رمز عبور مک خود را وارد کنید.

به مخاطب اطلاع داده نمی‌شود که شما آنها را حذف کرده‌اید، اگرچه اگر دستگاه Apple دارای این تنظیمات باشد، دیگر در لیست مخاطبین قدیمی او ظاهر نمی‌شوید. همچنین، کلید دسترسی که هنگام اضافه شدن دریافت کردند دیگر کار نخواهد کرد.

تفکر محتاطانه

ما می دانیم که هیچ کس برای همیشه در اطراف نخواهد بود، بنابراین ایده خوبی است که چند مخاطب قدیمی راه اندازی کنید تا اعضای خانواده و دوستان مورد اعتماد شما بتوانند به اطلاعات مهم شما دسترسی داشته باشند.

هنگامی که دسترسی به اطلاعات در صورت مرگ مشکل ساز می شود، با عکس های ارزشمند، یادداشت های مهم، مخاطبین و موارد دیگر که احتمالاً برای همیشه از دست می روند، همدردی با عزیزان بازمانده آسان است.

ویژگی Digital Legacy اپل بهترین پیاده‌سازی Mac است که برای این نوع اشتراک‌گذاری اطلاعات دیده‌ایم. هنگامی که آن را تنظیم کردید، می توانید یک چیز را از لیست کارهایی که باید انجام دهید بررسی کنید. البته، همه مشکلات ذاتی در برنامه ریزی املاک را برطرف نمی کند، اما نقطه شروع خوبی است.

به روز شده در می 2022: با به روز رسانی برای macOS Monterey.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
زمان معاملات بزرگ: تا 126 دلار تخفیف اپل واچ 7 و SE

می‌توانید در آمازون تخفیف‌های بزرگی بر روی Apple Watch 7 و SE دریافت کنید. عکس: اپل در بازار اپل واچ 7 یا شاید اپل واچ SE مقرون به صرفه تر؟ آمازون هر دو را در روز جمعه تخفیف داد، بنابراین اکنون زمان خرید است. معاملات زیر را بررسی کنید. این …

اخبار اپل
اپل می گوید که مراقبت های پزشکی خارج از ایالت را پس از Roe v. حکم وید

اپل به تصمیم دادگاه عالی برای لغو بازی Roe vs. وید، اظهار داشت که این شرکت از حقوق کارمندان خود برای تصمیم گیری خود حمایت می کند و مزایای پزشکی فعلی خود را از سفرهای خارج از ایالت پشتیبانی می کند. پس از رای 6-3 دیوان عالی به نفع لغو …

اخبار اپل
پایه ها از یک مرکز ویدئو کنفرانس خانگی نهایت استفاده را می کنند [Setups]

پایه‌ها می‌توانند بهترین استفاده را از راه‌اندازی رایانه ببرند. آنها می توانند بسیاری از وسایل شما – رایانه ها، نمایشگرها، میکروفون ها – را بسیج کنند تا بتوانید در مواقعی که به آنها نیاز دارید از آنها استفاده کنید و در مواقعی که نیاز ندارید آنها را از سر راه …