AppleLink Personal Edition پیش درآمد AOL است

اخبار اپل


20 مه 1988: اپل AppleLink Personal Edition را راه‌اندازی می‌کند، یک سرویس آنلاین برای کاربران که به مشتریان اجازه می‌دهد با استفاده از یک رابط کاربری به سبک مک ارتباط برقرار کنند.

سال‌ها قبل از اینکه اپل در تلاش‌های اینترنتی خود جدی شود، AppleLink نگاهی اجمالی به چیزهای آینده ارائه کرد. متأسفانه برای اپل، آن چیزی که خیلی ها امیدوار بودند، نشد!

AppleLink: اتصال اپل به نمایندگی هایش

خرد متعارف نشان می دهد که اپل در اوایل استفاده از اینترنت را از دست داده است. تنها پس از بازگشت استیو جابز در سال 1997 بود که اپل آی مک متمرکز بر اینترنت را راه اندازی کرد و شروع به دریافت سفارشات مک به صورت آنلاین کرد. اگرچه این کاملاً درست نیست.

در واقع، اپل تعداد زیادی ابتکارات آنلاین را در اوایل وجود اینترنت – حتی قبل از اینکه تیم برنرز لی وب جهانی را ایجاد کند – انجام داد. در اواسط دهه 1980، اپل AppleLink را راه اندازی کرد. این محصول پیش از زمان خود اولین سرویس آنلاینی بود که به جای رابط خط فرمان از یک رابط کاربری گرافیکی به سبک مک استفاده کرد.

AppleLink که به عنوان همکاری بین Apple و General Electric Information Services ایجاد شد، برای استفاده نمایندگی‌های اپل در نظر گرفته شد. این یک سرویس پشتیبانی آنلاین بود که برای کاهش هزینه‌های نیازهای سنتی مانند تماس‌های تلفنی، اسناد کاغذی و موارد دیگر طراحی شده بود.

جنرال الکتریک برای میزبانی این سرویس سالانه حدود 300000 دلار از اپل دریافت کرد. سپس کاربران برای استفاده از آن 10 تا 100 دلار در ساعت پرداخت کردند. این بستگی به این داشت که مشتریان در کجا مستقر هستند و به چه خدماتی نیاز دارند.

در داخل اپل، AppleLink به عنوان یک سرویس ایمیل داخلی عمل می کرد. در سال 1991، این سرویس به یاد ماندنی توسط فضانوردانی بود که اولین ایمیل را از فضا با استفاده از Macintosh Portable ارسال کردند.

یکی از فلاپی دیسک های اصلی AppleLink
یکی از فلاپی دیسک های اصلی AppleLink.
عکس: Gthemasterj / eBay

AppleLink Personal Edition: یک سرویس اینترنتی برای توده ها

با مشاهده موفقیت AppleLink، اپل به خدمات کامپیوتری کوانتومی در مورد راه اندازی نسخه شخصی AppleLink برای کاربران عادی نزدیک شد. این سرویس در رویدادی به نام AppleFest در بوستون در 20 می 1988 معرفی شد.

اپل این سرویس را 15 دلار در ساعت در زمان پرایم تایم و 6 دلار در ساعت در زمان کم مصرف قیمت گذاری کرد. کاربران همچنین سالانه 35 دلار هزینه پرداخت کردند.

AppleLink Personal Edition به کاربران نسخه‌ای از AppleLink را ارائه داد. این شامل یک کتابخانه مرجع، اطلاعات مربوط به محصولات، و خدمات کلی با اخبار و اطلاعات دیگر بود.

این سرویس ده‌ها هزار مشتری را جذب کرد و آن را به موفقیت متوسطی در روزگار خود تبدیل کرد. متأسفانه، اپل با خدمات کامپیوتری کوانتومی بر سر مواردی مانند طراحی رابط کاربری درگیر شد. آنها همچنین در مورد اینکه آیا نرم افزار را به عنوان بخشی از برنامه های استاندارد همراه با مک جدید قرار دهند یا خیر، اختلاف نظر داشتند. (اپل در آن زمان ایده ارائه نرم افزار رایگان را دوست نداشت.)

Quantum که حقوق نرم افزار را حفظ کرد، نام اپل را از آن حذف کرد. در سال 1991 نام آن را به America Online تغییر داد که بعداً به AOL کوتاه شد. همانطور که هر کسی که در دهه 1990 از اینترنت استفاده می کرد به خاطر می آورد، AOL به یک غول فناوری در زمان خود تبدیل شد!

اپل نسخه دیگری از AppleLink Personal Edition را در سال 1994 با راه اندازی سرویس eWorld خود امتحان کرد. متأسفانه برای اپل، eWorld شکست خورد. به زودی، شرکت یک بار دیگر دوشاخه را کشید. تا بازگشت جابز طول کشید تا اپل یک استراتژی آنلاین موفق را دنبال کند.

آیا AppleLink را به خاطر دارید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Apple Arcade
اخبار اپل
Air Twister با پشتیبانی از کنترلر و موارد دیگر به Apple Arcade می رود

بازی امروز اپل آرکید آماده است و در اپ استور منتظر است و یکی از بازی هایی است که می خواهید آن را بررسی کنید. Air Twister در iPhone، iPad، Mac و Apple TV قابل پخش است و پشتیبانی از کنترلر به این معنی است که در همه آنها به …

اخبار اپل
کریس ایوانز با نام مستعار کاپیتان آمریکا سرانجام با آیفون 6 اس خود خداحافظی کرد

به نظر می رسد که ستاره «Defending Jacob» در حال تغییر به آیفون 13 است. عکس: chrisevans @ Instagram کریس ایوانز، ستاره استودیو مارول کاپیتان آمریکا این مجموعه فیلم، زمانی که در نهایت با یک مداحی کوچک دوست داشتنی پنجشنبه با آیفون 6s قابل اعتماد خود خداحافظی کرد، کمی به …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
زیرمجموعه‌های نتفلیکس در شرف ارزان‌تر شدن هستند، اما یک نکته مهم وجود دارد

همه ما با گران‌تر شدن نتفلیکس آشنا هستیم، اما برای یک بار اشتراک شما می‌تواند قیمت آن را کاهش دهد – تا زمانی که مایل باشید یک یا چهار تبلیغ را تماشا کنید. ما قبلاً شنیده بودیم که نتفلیکس در حال آماده شدن برای معرفی یک طبقه جدید با پشتیبانی …