تحقیقات اپل در مورد ردیابی داده‌های “مضر” ساخته شده در آیفون انجام شد

Ios 14.5 App Tracking Hero Transparency
اخبار اپل


منبع: Christine Romero-Chan / iMore

بنا بر گزارش ها، چهار قانونگذار دموکرات از FTC خواسته اند که اپل و گوگل را به دلیل ایجاد ردیابی تبلیغات و شناسه های مضر بر روی پلتفرم هایشان بررسی کند.

WSJ گزارش می دهد:

چهار قانونگذار دموکرات از کمیسیون تجارت فدرال خواستند تا درباره شرکت اپل تحقیق کند. AAPL 2.27% ▲ و Alphabet Inc.’s GOOG 4.16% ▲ Google، ادعا می‌کنند که این شرکت‌ها با فعال کردن جمع‌آوری و فروش اطلاعات شخصی کاربران تلفن همراه، دست به اقدامات ناعادلانه و فریبنده می‌زنند.

قانون‌گذاران در نامه‌ای به لینا خان، رئیس FTC که روز جمعه ارسال کردند، نوشتند: اپل و گوگل “آگاهانه این اقدامات مضر را با ایجاد شناسه‌های ردیابی مخصوص تبلیغات در سیستم‌عامل‌های تلفن همراه خود تسهیل کردند.”

در حالی که اپل ردیابی IDFA را با شفافیت ردیابی اپلیکیشن در iOS 14 محدود کرده بود، قانونگذاران خاطرنشان می کنند که پیش از این اپل ردیابی را به طور پیش فرض فعال می کرد و اگر می خواستند آن را خاموش کنند، گزینه را در زیر “تنظیمات گیج کننده تلفن” پنهان می کرد.

در این نامه آمده است که چنین شناسه‌هایی «با ایجاد یک تکه اطلاعات مرتبط با دستگاهی که کارگزاران داده و مشتریانشان می‌توانند از آن برای پیوند دادن به سایر داده‌های مربوط به مصرف‌کنندگان استفاده کنند، به بازار کارگزار داده‌های غیرقانونی دامن زده‌اند» و در حالی که این شناسه‌ها از نظر فنی ناشناس هستند، به راحتی می‌توانند به کاربران فردی مرتبط شود که ادعا می کنند “اغلب می توان به راحتی یک مصرف کننده خاص را در مجموعه داده های سوابق موقعیت مکانی “ناشناس” شناسایی کرد.”

در این نامه آمده است که افرادی که به دنبال سقط جنین هستند در معرض خطر خاصی از آسیب به حریم خصوصی در پی Roe v. وید ادعا می کند “دادستان های ایالت هایی که سقط جنین غیرقانونی می شود به زودی می توانند حکم هایی را برای اطلاعات مکان در مورد هر کسی که به یک ارائه دهنده سقط جنین مراجعه کرده است، دریافت کنند.”

در این نامه آمده است که هم اپل و هم گوگل باید در مورد نقش آنها “در تبدیل تبلیغات آنلاین به یک سیستم نظارتی شدید که جمع آوری بی بند و بار و فروش مداوم داده های شخصی آمریکایی ها را تشویق می کند و تسهیل می کند” مورد بررسی قرار گیرند.

اپل بلافاصله برای اظهار نظر در دسترس نبود.مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
2 کنترلر بازی آیفون جدید طراحی های کاملا متفاوتی را ارائه می دهند

Gamevice Flex و PowerA MOGA XP5-i Plus هر دو کنترلرهای بازی برای آیفون هستند، اما این تقریباً تنها وجه اشتراک آنهاست. محصول Gamevice دور گوشی می‌پیچد تا دکمه‌ها و d-pad‌ها را در دو طرف صفحه‌نمایش قرار دهد، در حالی که PowerA از یک کنترلر Xbox اما با پایه تلفن تقلید …

اخبار اپل
گارمین با ساعت هوشمند ورزشی جدید Enduro 2 در اپل واچ پرو پیشرفت می کند

در حالی که اپل در حال آماده شدن برای عرضه اپل واچ بعدی خود است، گارمین به تازگی ساعت هوشمند جدیدی را با تمرکز بر ورزش منتشر کرده است که ممکن است هوا را از بادبان های اپل خارج کند. Enduro 2 شبیه ساعتی است که می‌خواهید برای انواع ماجراجویی‌ها …

اخبار اپل
آیفون 14 پرو مکس آینده با برجستگی دوربین بزرگتر همراه خواهد بود

یک عکس جدید نشان می دهد که محفظه دوربین آیفون 14 پرو مکس چقدر بزرگتر خواهد بود. هشدار اسپویلر – کمی برجسته تر از آیفون 13 پرو مکس است. در ماه فوریه، نمودارهای فاش شده حاکی از آن بود که برآمدگی دوربین آیفون 14 پرو مکس ضخیم تر از آیفون …