تراشه Apple M2 Pro می تواند عملکرد را از طریق فرآیند 3 نانومتری افزایش دهد

اخبار اپل


طبق گزارش ها، اپل یکی از اولین شرکت هایی در جهان خواهد بود که قادر به ارائه پردازنده های ساخته شده با فرآیند 3 نانومتری خواهد بود.
عکس: اپل / فرقه مک

بر اساس یک گزارش تایید نشده، تراشه آینده اپل M2 Pro با فرآیند تولید بهبود یافته ای ساخته خواهد شد که آن را حتی سریع تر و کارآمدتر می کند. فرآیند 3 نانومتری شرکت تولید نیمه هادی تایوان قرار است در M2 Pro و همچنین M3 استفاده شود.

تعداد کمی از مک های با استفاده از این تراشه ها در حال حاضر در خط لوله هستند.

5 نانومتر در مقابل 3 نانومتری M2 Pro: تغییر کوچک تفاوت بزرگی ایجاد می کند

اپل پردازنده های مک را طراحی می کند اما TSMC آنها را تولید می کند. و تراشه‌ساز تایوانی به طور کلی توانسته است اجزای تراشه‌های اپل را هر یا دو سال کوچک کند و به آنها اجازه می‌دهد سریع‌تر کار کنند و در عین حال گرمای کمتری تولید کنند.

فرآیند 3 نانومتری بهبود یافته TSMC به موقع به M2 نرسید، بنابراین تراشه با فرآیند 5 نانومتری ساخته شد. اما پردازنده های آینده اپل با فرآیند 3 نانومتری ساخته خواهند شد.

طبق گزارش ها، اپل ظرفیت TSMC را برای پردازنده های 3 نانومتری M3 و M2 Pro آینده خود رزرو کرده است. دیجیتایمز دوشنبه گفت.

دیجیتایمز هیچ اشاره ای به M2 Max نکرده است، اما ظاهراً آن نسخه پیشرفته نیز در حال توسعه است. همین امر در مورد M2 Ultra و M2 Extreme نیز صدق می کند. اینها همچنین ممکن است از فرآیند 3 نانومتری استفاده کنند.

پردازنده های اپل بهتر و بهتر می شوند

انتظار می‌رود که M2 Pro با هسته‌های CPU اضافی و پهنای باند حافظه بیشتر، بهتر از M2 اصلی باشد. تغییر به فرآیند تولید 3 نانومتری آن را بیشتر بهبود می بخشد. اجزا از نظر فیزیکی کوچکتر و نزدیکتر به هم خواهند بود و تراشه را کارآمدتر می کند.

طبق گزارش ها، مک مینی و مک بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی با M2 Pro در حال توسعه هستند.

همچنین، روند بهبود یافته ممکن است برای اپل کافی باشد تا M2 را با M3 تنها پس از یک سال جایگزین کند. شایعه شده است که مک بوک ایر با M3 در سال 2023 عرضه خواهد شد.

از طریق: MacRumors
مانی ربات

خرید اپل ایدی
خرید اکانت تیندر

خرید قاب ایفون 13

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
2 کنترلر بازی آیفون جدید طراحی های کاملا متفاوتی را ارائه می دهند

Gamevice Flex و PowerA MOGA XP5-i Plus هر دو کنترلرهای بازی برای آیفون هستند، اما این تقریباً تنها وجه اشتراک آنهاست. محصول Gamevice دور گوشی می‌پیچد تا دکمه‌ها و d-pad‌ها را در دو طرف صفحه‌نمایش قرار دهد، در حالی که PowerA از یک کنترلر Xbox اما با پایه تلفن تقلید …

اخبار اپل
گارمین با ساعت هوشمند ورزشی جدید Enduro 2 در اپل واچ پرو پیشرفت می کند

در حالی که اپل در حال آماده شدن برای عرضه اپل واچ بعدی خود است، گارمین به تازگی ساعت هوشمند جدیدی را با تمرکز بر ورزش منتشر کرده است که ممکن است هوا را از بادبان های اپل خارج کند. Enduro 2 شبیه ساعتی است که می‌خواهید برای انواع ماجراجویی‌ها …

اخبار اپل
آیفون 14 پرو مکس آینده با برجستگی دوربین بزرگتر همراه خواهد بود

یک عکس جدید نشان می دهد که محفظه دوربین آیفون 14 پرو مکس چقدر بزرگتر خواهد بود. هشدار اسپویلر – کمی برجسته تر از آیفون 13 پرو مکس است. در ماه فوریه، نمودارهای فاش شده حاکی از آن بود که برآمدگی دوربین آیفون 14 پرو مکس ضخیم تر از آیفون …